Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek, evli kişiler için evin hanımı olmakla birlikte bekar kimsenin görmesi ise genelde evliliktir. Bununla birlikte birçok farklı şekillerde tavukla görülebilir, renkleriyle de farklı tabirler ortaya çıkarılmaktadır. Her ne kadar güzellik sembolü olsa da tavuk görmek ahmaklık açısından da yorumlanır.

Rüyada Renkli Tavuklar Görmek

İslam alimlerinden olan Kirmani, rüyada beyaz tavuk görmek için dünya malı yorumu yapar. Ayrıca güzelliği dillere desten bir eş ile evlenmeye de yorulur. Mutlu haberler alınacağını gösteren beyaz tavuk, kişinin iş hayatında beklentilerin ötesine geçerek başarılı olacağı anlamındadır. Bununla birlikte maddi açıdan da rüya sahibi oldukça önemli kazanımlar elde edecektir. Rüyada canlı olarak tavuk görmek ise aile hayatının daha düzenli ve güzel olacağına delalet eder. Mutluluk simgesi olan canlı tavuk, kişinin daha iyi bir hayata sahip olacağını müjdeleyen yönü bulundurur. Kavga ve gürültülerin geride kalması, tartışmaların bitmesi şeklinde de yorumlanması söz konusudur. Buna ilave olarak rüyada canlı tavuk görmek çok daha kolay şekilde kazanılacak malların çokluğuna da işarettir. Rüyada görülebilecek kahverengi tavuk ise zevce, hizmetçi ya da güzelliklerle açıklanır. Sadık ve güzel bir eş ile dünya hayatının süsleneceği şeklinde de yorumlanması mümkündür. Rüyada görülebilecek kırmızı tavuk, hasta kişi için şifadır. Rüyada siyah tavuk görmek diğerlerine kıyasla çok daha makbul kabul edilmektedir. Yetimler için sadaka toplanması, hayırlı işler yapılması ve bunları kazanması açısından sadık bir hizmetçidir. Kişiye olan saygı göstergesi siyah tavuk görme halidir. Rüya sahibi hem hayırlı işleyecek hem de bulunduğu her ortamda oldukça saygın hale gelecektir.

rüyada tavuk görmek

Rüyada Tavuk Görmek Tabirleri

  • Kişinin rüyasında tavuk sürüsü görmesiyle bereketli bir yaşam süreceği söylenir.
  • Rüyada hem tavuk hem horoz görülmesi yeni biriyle arkadaşlık yapılacağına ya da aile içi ise kişinin çocuğu olacağına işaret eder.
  • Rüyada kafesli şekilde tavuk almak, işlerin yoluna gireceğine ve menfi yönde gelişmelerin olacağına delildir.
  • Kişinin rüyasında tavuk pisliğini görmesi ve eline alması, bir yerlerden para elde edeceğidir.
  • Rüyada görülen tavuk ve yumurtası, iş hayatı için mal, aile hayatı için çocuk olarak anlam kazanır.
  • Rüyada tavuğun yumurtladığını görmek ise hayatta kişinin olumlu yönde ilerleyeceği gösterir. Evde yumurtlaması hali güzel bir kadının hayırlı mal getirmesine yorulur.

Rüyada Tavuk Neye İşarettir?

Rüyada tavuk görmek başlı başına güzel anlamlara gelirken tavuğun nasıl olduğu, ne şekilde görüldüğü ve rüyanın kim tarafından görüldüğü de önemli ayrıntılardır. Rüyada tavuk görme mal ve nimet olabilirken yolunmuş tavuk ise neşeli günlere işarettir. Rüyada tavuk eti görmek hastalar için en büyük şifalardandır. Rüyada kişinin tavuk temizlemesi helal rızık olarak açıklanırken tavuk öldürmek ise bir topluluğa kişinin önderlik edeceğini ortaya koyar. Kesilmiş tavuk eti görmek ise nimettir. Kadının tavuk kanı akıtması ise eve gelecek misafirlerin varlığına delalet eder. Kişinin bir tavuk alıp boğazladığını görmesi ise rüya sahibinin yakında evleneceğini gösterir. Rüyada tavuk beslemek, düzenli bir aile hayatını belli eder. Şiddet ve üzüntünün her türlüsünden kurtuluşa erme olarak da yorumlandığı bilinmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüya Tabirleri kategorisiyle rüyalarınızı en doğru yorumlarla analiz edin.

Rüyada Tavuk Görmek Ne Demektir?

Rüyada tavuk gördüyseniz içiniz rahat olabilir! Rüyada tavuk görme genelde mutlu ve güzel bir hayata işaret etmektedir. Detaylı bilgi için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Rüyada Tavuk Kesmek Ne Demektir?

Rüyasında tavuk kestiğini gören kişi için yakın zamanda nikah var demektir. Çok istediği biri ile nikahlanacağına işaret eder.

Rüyalar Kaç Dakika Sürmektedir?

Uyku sırasında gördüğümüz rüyaların bizlere çok uzun sürelermiş gibi geldiği bilinmektedir. Ancak rüyalar bu durumun aksine ortalama 28 saniye sürmektedir. 1 dakika bile sürmemektedir.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir