Rüyada Yangın Görmek

Rüyada Yangın Görmek

Birçok farklı anlamların çıkarılmasına sebep olan rüyada yangın görmek hem şaşırtıcı hem de heyecan verici şekilde yorumlanmaktadır. Rüya tabirleri özelinde rüyada görülen yangın hali, rüya sahibinin tedirgin olacağı bir haber alacağı anlamı taşır. Üzücü bir haber olmakla birlikte iş hayatında zarar edilmesi, iflas durumu ya da aile hayatında yaşanabilecek ayrılıkları da işaret etmektedir. Bununla birlikte kişinin ateşli hastalıklara yakalanabileceğinin habercisi olarak da rüyada yangın görülebilir.

Rüyada Yangın Söndürmek

Kişinin kendi evinin yandığını görmesi, sağlık sorunlarına delalettir. İşlerinde büyük maddi kayıpların olabilmesi de söz konusudur. Çıkan yangın sonucunda eşyaların yanması ise kişinin başarılı olacağı anlamındadır. Rüyada yangın çıkması kötü söz ve pişmanlık olarak sembolize edilir. Yöneticilerin yaptıkları zulme ve kavga durumlarıyla da açıklanır. Toplum içerisindeki fitne, kargaşa ve dedikodu halleri de yine büyük çaplı yangınların çıkmasıyla işaret edilir. Kötü bir durum ve hatta savaş hali için dahi kişi rüyasında yangın çıkması yorumlanabilir. Burada önemli olan bir başka husus ise dumandır. Genel olarak tabirciler, yangın sonrasında beyaz dumanların çıkmasını genel anlamda yorumlar. Herkesi ilgilendiren olaylardan rüya tabiri yapılır. Çoğu zaman bir topluluk ya da bir bölge özelinde yangınların görülme ihtimali yüksektir. Bununla birlikte bazı rüya yorumcularına göre ise zina ve cehennem azabıyla da yangın açıklanır. Hem mal hem de manevi açıdan kötülük getiren rüyadan yangın çıkma hali olumsuzluklar getirir.

Rüyada Binanın Yandığını Görmek

Rüyada binanın yandığını görmek geçim sıkıntısı ya da büyük bir iftiranın rüya sahibini bulacağına delalettir. Ayrıca varsa sevgilinin ayrılması şeklinde de olabilir. Genel anlamda kişinin kendi evinin yanması aile sorunlarına da yorulur. Boşanma durumu olabilir ya da evde var olan tartışmalar büyüyebilir. Rüyada kara duman büyük dertlerin habercisi niteliğindedir.

rüyada yangın görmek

Rüyada Yangın Çıkması Tabirleri

 • Genel manasıyla hastalıkları, üzüntüler, kederler, ayrılıklar ve hasretlerle rüyada yangın durumu açıklanır.
 • Rüyada çıkan yangında kişinin yanmaması, etkilenmemesi hali ise zenginlik alametidir.
 • Rüyada orman yangını var ise bölge için kıtlık halinin yaklaşmakta olduğu şekilde yorumlanır.
 • Her ne kadar kişi panik olsa da yangından etkilenmemesi ise aile hayatında mutluluk işareti olur.
 • Çok büyük yangınların görülmesi ve izlenmesi ise iş insanları için para kazanmaya, sanatçılar için ise onur ve şerefe yorumlanır.
 • Geçimini denizden sağlayanların rüyasında yangın görmesi ise kazançlı bir yolculuk yapılacağını belirtir.
 • Rüyada kişi yandığını görürse başına kötü bir olay gelecektir.
 • Rüyada uzakta bir yerin yandığını görmek, şaşırtıcı gelişmelerin olabileceğini ifade eder.
 • Ateş sonucu yangın çıktığını görmek ise güvenilir bir kimsenin ihanet edeceği anlamındadır.
 • Rüyada çiftlikte yangın görmek, rüya sahibinin iftiraya uğrayıp zarar alacağına delalet eder.
 • Rüyada

Rüyada Sönmüş Yangın Görmek

Rüyada yangın görülmesi ve kişinin söndürmesi, sıkıntılı hallerin geride kalacağını belirtir. Daha ferah bir dünya yaşamı olmakla birlikte geleceğin iyiliklerle dolu olduğunu da ifade eder. Rüyada yangın söndürmek çoğu zaman bir aşka yelken açma anlamındadır. Rüyada yangın söndürürken dumanın göğe çıkması ise kötülüğün daha da büyüyebileceğine yorulur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Üzüm Görmek

Rüya Tabirleri kategorisiyle rüyalarınızı en doğru yorumlarla analiz edin.

Bir Uykuda Birden Fazla Rüya Görülebilir mi?

İnsan bir uyku sırasında hiç rüya göremeyebileceği gibi, tek seferde birden fazla sayıda rüya da görebilmektedir. Ancak birden fazla rüya gördüğü günlerde rüyaların hepsini hatırlaması mümkün olmayacaktır.

Bilinçaltı Nedir?

Bilinçaltı, gün içinde yaşadığımız her saniyeyi, her olayı kaydeden bir işlemci gibidir. Biz farkında olmadan hayatımız boyunca çalışır ve her şeyi depolar. Bu depolanan durumlar ise ummadığımız anlarda kendisini gösterebilir ve uyku sırasında rüyalara sebep olur.

Rüyada Yangın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yangın görmek, kişiyi tedirgin edecek durumlar yaşanacağına ve kötü haberler alınacağına işaret etmektedir. Detaylı bilgi için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Rüyalar Gerçeklerden Haber Verir mi?

Rüyaların direkt olarak gerçeklerden haber verdiğini söylemek doğru değildir. Tamamen bilinç altı ürünleri olabilir.

Rüyaları Hatırlamamak Normal mi?

Rüyaları hatırlamamak gayet normal bir durumdur. Herhangi bir şekilde endişe etmeye gerek yoktur. Rüyaların çoğu hatırlanamaz.

Hiç Rüya Görmüyorum. Neden?

Rüya görmeme durumu uykularımızın %70’ine rastlayan yüksek bir istatistiğe sahiptir. Rüya görmek oldukça nadir bir durumdur. Görmemek herhangi bir endişe oluşturmamalıdır.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir