Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada Yumurta Görmek

Genel açıdan bakıldığında rüyada yumurta görmek; evlilik habercisi olarak bilinmekle birlikte mutluluk ve zenginlikle kuvvet olarak da yorumlanabilir. Kişinin elinde taze pişmiş yumurta olması var olan tüm zorlukların aşılacağına delalettir. Güzel kadınlarla akraba ve dostların sembolize edildiği yumurta, kişinin para biriktirmeye başladığını da ifade eder. Ayrıca evlat, zevce, hizmetçi ya da kişinin malı şeklinde de yumurtanın yorumlanması söz konusudur. Çok sayıda yumurtanın olduğunu görmek, yumurta sayısınca çocuğa işaret ederken aynı zamanda izzet, rütbe ve isteklerin yerine gelmesi şeklinde Cafer-i Sadık tarafından yorumlanmıştır. Halihazırda önemli besinlerden olan yumurtanın hangi hayvana olduğu ve nasıl görüldüğü de yine önemli hususların başında gelir. Tavuğun yumurtladığının görülmesi ve sonrasında taze yumurta çıkmasıyla kişinin rızkını kolay yoldan kazanacağı anlaşılır. Çiğ yumurta ise hem kötü mal hem de zinaya yaklaşılmasına delalet etmektedir.

Rüyada Yumurta Görmek Diyanet

Kişinin rüyada yumurta ile ilgili birçok görme olasılığı vardır. Bununla birlikte genel açıdan İslami şekliyle yumurta görülmesi hayra yönelik olurken yumurtanın kötü kokması, pişmemesi, çiğ olması, kırık ya da çürük olması da başa gelebilecek felaketleri gösterir. Hüzün, sıkıntı ya da hastalıklar açısından rüyada yumurta yemek bir işaret olabilir.

Rüyada Yumurta Görmek Tabirleri

  • Rüyada yumurta pişirmek hem ferahlık ve izzet sahibi olmayı getirirken hem de menfaat anlamında yararları ifade eder.
  • Turna kuşu yumurtasını rüyada görmek ise fakir ve miskin bir evlada sahip olunacağı şeklinde tabir edilir.
  • Rüyada kendisine yumurta verildiğini görmek ise aziz bir çocuk habercisidir.
  • Pişmiş olan yumurtayı yemek ise zahmetler sonucunda temiz bir malın elde edileceği şeklinde yorumlanır.
  • Rüyada çiğ yumurta yemek ise haram olan malların kazanılmasına delalet etmektedir.
  • Çürük yumurta görmek, kimsenin çocuklarından ya da çevresinden hayır görmeyeceği anlamına gelir.
  • Rüyada papağan yumurtası görme durumu dini anlamda takva sahibi ve iyi bir hizmetçiye işarettir.
  • Rüyada çok fazla yumurtanın bir arada görülmesi, bekarlar için evlilik alameti olurken evli kimseler ise erkek çocuğa sahip olacaktır, şeklinde yorumlanır.
  • Rüyada yumurta soyulması mal olurken rüyada yumurta toplamak da hayırdır.
rüyada yumurta görmek

Rüyada Yumurta Yemek

Yumurta beyazı istekler, sarısı ise altın şeklinde olmasıyla dünya nimetleridir. Rüyada haşlanmış yumurta görmek ve yenmesi menfaat ve rızıktır. Çiğ olmaması halinde hiçbir şekilde olumsuz resmedilmez. Çiğ yumurtalar ise olmamış ve bozulmuş anlamlarına geldiği için hüzün, keder ve hastalıklara yorumlanır. Ayrıca yenmesi halinde kişinin kazandıklarının haram olduğu, haram lokma yediği şeklinde de işaretleri mevcuttur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Rüyada Yangın Görmek

Rüyada Kırık Yumurta Görmek

Rüyada kırık, çürük yumurtalar olumsuz anlamları beraberinde getirir. Mal ya da şeref kaybının yanı sıra çevresinden hiçbir şekilde yardım göremeyecek olması şeklinde de açıklanır. Rüyada yumurta kırmak var olan iyiliklerin bozulacağı ve üzüntülerin geleceğini gösterir. Yumurta birçok açıdan olumlu şekilde yorumlanırken

Rüya Tabirleri kategorisiyle rüyalarınızı en doğru yorumlarla analiz edin.

Rüyalar Kaç Dakika Sürer?

Uyku sırasında gördüğümüz rüyalar bize çok uzun bir süre yaşatmış hissi verebilir. Ancak rüyaların ortalama 28 saniye sürdüğü bilim dünyası tarafından söylenmektedir. En fazla gördüğümüz süre ise bir dakikayı bile geçmez.

Bilinçaltı Nedir?

Bilinçaltı, gün içinde yaşadığımız her saniyeyi, her olayı kaydeden bir işlemci gibidir. Biz farkında olmadan hayatımız boyunca çalışır ve her şeyi depolar. Bu depolanan durumlar ise ummadığımız anlarda kendisini gösterebilir ve uyku sırasında rüyalara sebep olur.

Rüya Yorumlamak Caiz mi?

Rüya yorumları yapmanın caiz olduğu ya da caiz olmadığı konusunda herhangi bir kesin yargı bulunmamaktadır.

Rüya Tabirleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir