Sağlık Ocağı

Sağlık Ocağı

Sağlık Ocağı çalışma saatleri hakkında detaylı bilgiler bu blogda. Ülkemizde her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği devlet kurumları arasında şüphesiz ki sağlık ocakları gelmektedir. Eğer siz de yakın zamanda sağlık ocaklarından birini ziyaret etmeyi planlıyorsanız ve sağlık ocağı çalışma saatleri ile alakalı merak ettiğiniz konular var ise, lütfen yazımızı okumaya devam ediniz. Sağlık ocağı kaçta açılıyor ve sağlık ocağı mesai saatleri gibi her türlü merak ettiğiniz detayı sizlere aktaracağız.

Sağlık Ocağı Mesai Saatleri

Türkiye genelinde sağlık ocakları saat 08:00 ile 17:00 arası açıktır. Bu saat aralıklarında kendinize en yakın sağlık ocağını ziyaret ederek sağlık ile alakalı her türlü işleminizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Türkiye genelindeki tüm sağlık ocaklarının mesai saatleri aynıdır. Değişkenlik gösterebilen tek şey doktorların çalışma saatleri olmaktadır. Sağlık ocağı çalışma saatleri bilgisini size daha detaylı bir şekilde aktarmamız gerekirse:

  • Pazartesi – 08:00 – 17:00
  • Salı – 08:00 – 17:00
  • Çarşamba – 08:00 – 17:00
  • Perşembe – 08:00 – 17:00
  • Cuma – 08:00 – 17:00
  • Cumartesi – 08:00 – 17:00
  • Pazar – 08:00 – 17:00

Siz de bu saat aralıklarında kendinize en yakın sağlık ocağını ziyaret ederek tedavi olabilir, aile hekiminiz ile iletişime geçebilirsiniz. Aile hekimi bilginizi ise e-Devlet üzerinden öğrenebileceğinizi hatırlatmak isteriz. e-Devlet üzerinden kolay bir şekilde aile hekimi sorgulaması yapabilirsiniz. (Vikipedi)

sağlık ocağı çalışma saatleri

Sağlık Ocağı Öğle Tatili Saatleri

Diğer tüm devlet kurumlarında olduğu gibi sağlık ocaklarında da öğle tatili uygulaması bulunmaktadır. Eğer sağlık ocağında halletmeniz gereken bir işlem var ise, lütfen sağlık ocaklarına bu saat aralıklarından önce veya sonra gidiniz.

Sağlık Ocağı Öğle Tatili Saatleri 12:00 – 13:00

Eğer bu saat aralıklarında sağlık ocaklarını ziyaret ederseniz, doktorların ve diğer tüm personelin öğle tatilinde olduğunu bilmelisiniz.

Özetle: Sağlık ocakları yurt genelinde 09:00 saatlerinde açılmakta, 17:00 saatlerinde kapanmaktadır. 12:00 ile 13:00 saatleri arasında ise öğle tatili bulunmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri ise yine tüm yurt genelinde sağlık ocakları kapalı olmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Adliye Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri kategorimiz ile firmaların çalışma saatlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sağlık Ocakları Nerelerde Bulunur?

Sağlık ocakları günümüzde Aile Sağlık Merkezleri ismiyle anılmaktadır. Ülkemizin hemen hemen her yerinde bulunmaktadır. Genellikle her muhitte bir adet Aile Sağlık Merkezi hizmet vermektedir.

Sağlık Ocakları Hafta Sonu Açık Mı?

Sağlık ocakları hafta sonları maalesef hizmet vermemektedir. Hafta için mesai saatleri içerisinde 08.30-17.00 arasında hizmet vermektedirler.

Sağlık Ocaklarında Muayene Ücretli Mi?

Sağlık ocakları sigortası olmaya hastalara hizmet sunmamaktadır. Sigortası olan hastalar için ise ücretsiz olarak tüm hizmetleri karşılamaktadırlar.

Çalışma Saatleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir