Instagram ünlüler

Şahan Gökbakar’dan Göçmen İsyanı

Suriye’de yaşanan savaşın etkileri hala devam ediyor. Hemen her gün binlerce göçmen Suriye’den ayrılıyor. Özellikle ülkemiz üzerinden Avrupa’ya kaçış oldukça sık tercih edilen bir yöntem haline geldi. Bodrum üzerinden bir günde binlerce Suriyeli göçmenin Yunanistan’a geçtiği biliniyor. Tabi umuda yolculuk adı altından gerçekleşen bu göç genelde kaos ile sonuçlanıyor. İşte geçtiğimiz günlerde de yine umuda yolculuğun sonu felaketle bitti. 5 ailenin içerisinde bulunduğu bot Yunanistan’a geçmek için hareket ettiği sırada alabora oldu. Bebeklerin cesetlerinin karaya vurmasıyla ortaya çıkan olay sosyal medyayı salladı.

Birçok ünlü isimde yaşanan bu drama tepki gösterdi. Şahan Gökbakar’da yaşanan drama en çok tepki gösteren isimlerden biri oldu. Instagram hesabı üzerinden uzunca bir mesaj yayınlayan ünlü isim mesajında “Yıl 2015… Ülkemizin sahillerine ölmüş çocuklar vuruyor… Ne acı ve ayıp İNSANLIK için. Yazık sana minik adam. Ama bil ki, kıyıya vuran senin bedenin değil aslında. Hala din uğruna, mezhep uğruna, ideoloji uğruna, politika uğruna yerinden yurdundan vatanından edilen, kafaları kesilen, enselerine uykuda sıkılan, patlatılan, katledilen, nefretle yok edilen İNSANLIK vurdu karaya senile birlikte…Tüm çirkinlikler, vahşilikler, canilikler vurdu… Bütün musibetler, illetler vurdu karaya senin bedeninle… Halbuki o sahilde elinde kürek ve kova, kumla oynaman gerekirdi yaşıtların gibi. Kaleler yapman gerekirdi… Yaşaman gereken buydu minik adam. Olmadı… Olamadı… Bu İNSANLIK seni yaşatamadı………………” ifadelerine yer verdi. Karaya vurmuş 4 yaşındaki bebeğin resmi ile yapılan paylaşım herkesi duygulandırdı.

Şahan Gökbakar’dan Göçmen İsyanı
4.5 (90.72%) 209 votes

Bir önceki yazımız olan Ali Sunal İddialara Sert Çıktı başlıklı makalemizde Ali Sunal, Ali Sunal iddialara sert çıktı ve Ali Sunal Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir