Instagram hesap yönetimi

Sahte Hesap Mağdurlarının Sayısı Artmaya Başladı

Instagram’ın en büyük sorunu ne güncelleme ne de yaşanan çökmeler. Instagram’ın bilinen en büyük sorunu sahte kullanıcılar. Her ne kadar Instagram bu konuda işleri sıkı tutsa da ne yazık ki istenen düzeye bir türlü gelinemiyor. Yakın tarihte 50 milyon sahte hesabı temizlese de şimdilerde yine Instagram’ın sahte hesap oranında büyük bir artış var. Bu durumdan ise en çok ünlüler ve fenomenler şikayetçi. Zira bu isimler hakkında sürekli olarak sahte hesaplar açılarak, ünlü isimlerin ağzından paylaşımlar yapılıyor.

Son zamanlarda birçok ünlü isim hakkında da bu şekilde sahte hesapların açıldığını söylemek gerekiyor. Instagram’da bu durumun farkında olacak ki yeni yılda yeni bazı önlemler duyurduğunu açıkladı. Zira yapılan son açıklamada özellikle sahte hesaplar konusunda kullanıcıların katkı yapması istendi. Sadece kullanıcıların kendi adına değil açılan başka sahte hesapları da Instagram’a bildirmesi istendi. Önceleri 48 saat olan değerlendirme süresi de 24 saate düşürüldü. Yani asınıza bir sahte hesap açıldığını düşünüyorsanız kimlik görseliniz ve fotoğrafınızla beraber hesabı şikayet ederek 24 saat içinde kapatılmasını sağlıyorsunuz. Üstelik artık hesap kapatıldığında size durumu haber veren bir teşekkür mesajı da gönderiliyor. Bununla beraber sahte hesap tarafından yapılmış olan tüm paylaşımlarda siliniyor. Benzeri yedek sitelerinden de kaldırılıyor.

Sahte Hesap Mağdurlarının Sayısı Artmaya Başladı
4.5 (89%) 120 votes

Bir önceki yazımız olan Petek Dinçöz Doğum Anını Instagram’dan Paylaştı başlıklı makalemizde Instagram gündem, Instagram ünlüler ve Petek Dinçöz hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hesap Güvenliği için En Önemli Adımlar
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir