Instagram hesap yönetimi

Instagram Sahte Hesap Mağdurları

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram’ın en büyük sorunu ne güncelleme ne de yaşanan çökmeler. Instagram sahte hesap kullananlara her ne kadar işleri sıkı tutsa da ne yazık ki istenen düzeye bir türlü gelinemiyor. Yakın tarihte 50 milyon sahte hesabı temizlese de şimdilerde yine Instagram’ın sahte hesap oranında büyük bir artış var. Bu durumdan ise en çok ünlüler ve fenomenler şikayetçi. Zira bu isimler hakkında sürekli olarak sahte hesaplar açılarak, ünlü isimlerin ağzından paylaşımlar yapılıyor.

Son zamanlarda birçok ünlü isim hakkında da bu şekilde sahte hesapların açıldığını söylemek gerekiyor. Instagram’da bu durumun farkında olacak ki yeni yılda yeni bazı önlemler duyurduğunu açıkladı. Zira yapılan son açıklamada özellikle sahte hesaplar konusunda kullanıcıların katkı yapması istendi. Sadece kullanıcıların kendi adına değil açılan başka sahte hesapları da Instagram’a bildirmesi istendi. Önceleri 48 saat olan değerlendirme süresi de 24 saate düşürüldü. Yani asınıza bir sahte hesap açıldığını düşünüyorsanız kimlik görseliniz ve fotoğrafınızla beraber hesabı şikayet ederek 24 saat içinde kapatılmasını sağlıyorsunuz. Üstelik artık hesap kapatıldığında size durumu haber veren bir teşekkür mesajı da gönderiliyor. Bununla beraber sahte hesap tarafından yapılmış olan tüm paylaşımlarda siliniyor. Benzeri yedek sitelerinden de kaldırılıyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/begeni

Instagram Sahte Hesap Mağdurları
4.5 (89%) 120 votes

Bir önceki yazımız olan Petek Dinçöz Instagram Hesabından Doğum Anını Paylaştı başlıklı makalemizde Instagram gündem, Instagram ünlüler ve Petek Dinçöz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  ESET Antivirüs Instagram İçin Yeni Bir Uyarı Yayınladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir