Sapyoseksüel Nedir?

Sapyoseksüel Nedir?

Dünya ile birlikte beraberinde her şey değişiyor. Cinsel tercihlerde bunlardan bir tanesi, son zamanlarda en çok duyduğumuz cinsel tercihlerden biri olan sapyoseksüel nedir, sapyoseksüellerin ne gibi özellikleri bulunur. İsterseniz hep beraber öğrenelim.

Kısacası sapyoseksüel, başka bir kişinin sergilediği zekaya ilgi duyan biri olarak tanımlanabilir. Başka bir deyişle, sapyoseksüeller akıllı insanlar tarafından tahrik edilir. İlginç bir şekilde, birileri fiziksel olarak çekici olsa da, eğer “boş kafalı” görünüyorlarsa, o zaman sapyoseksüel için çekici değildir. Sapyoseksüeller söz konusu olduğunda, zeka ve mantık en önemli şeydir. Odadaki en iyi görünümlü kişi olabilirsiniz, ancak bir sapyoseksüelin yalnızca zeka açısından standartlarını karşılarsanız ilgisini çekebilirsiniz.

Diğer diller aslında “sapyoseksüel” için benzer bir kelimeye sahip olsa da, terim aslında biraz yenidir. Bu nedenle, tanımı aramaya çalışanlar için yabancı dillerde sapyoseksüel bir anlamın var olup olmadığını söylemek hala zordur. “Sapyoseksüel” terimi, 1998 yılında, Sapiosexual.com’a göre bir LiveJournal kullanıcısı tarafından üretildi. Bununla birlikte bilinen şey, Latince’deki “sap” kelimesinin “anlamak” olarak yorumlanmasıdır.

sapyoseksüel nedir

Sapyoseksüel Wikipedia sayfasını aramaya çalışırsanız, otomatik olarak arkadaşlık web sitesi OkCupid için Wiki sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu, Wikipedia’nın terime ayrılmış bir sayfası olmadığını ve hala nispeten yeni olduğunu destekliyor. Aslında, Grammarly ve Whitesmoke gibi düzeltme uygulamaları bile terimi gerçek bir kelime olarak tanımıyor. Ne yazık ki bu, bir insanın bir sapyoseksüel olmanın ne anlama geldiğini anlamak için ihtiyaç duydukları doğru bilgilere erişemediği anlamına gelir. Neyse ki bu yazı size fazlasıyla yardımcı olacak.

Sapyoseksüellerin En Belirgin Özellikleri

  • Partnerleri çekici bulurken zeka, her zaman dış görünüşün önüne geçer,
  • Diyaloglara yorum yapmaktan kaçınır, çoğunlukla gözlemlerler.

Sapyoseksüel olabileceğinizi düşünüyor musunuz, ancak tam olarak emin değil misiniz? Eğer öyleyse, yalnız değilsiniz. Eğer çoğunlukla, özellikle zeki insanlar tarafından tahrik ediliyorsanız, bir sapyoseksüel olabilirsiniz. Bununla birlikte, kendinizi bir sapyoseksüel olarak ilan etmeden önce, sapyoseksüellerin yaygın özelliklerini bilmelisiniz. Bugünün dünyasında kim akıllı biriyle çıkma fikrinden etkilenmez ki? Ama parlaklığı loştan nasıl ayıklarsınız? Biriyle ilgileniyorsanız ve e-posta adresini alacak kadar iyi tanıyorsanız, ilgisini çekmek için ona sapyoseksüel emojiler gönderebilirsiniz. Eğer ikiniz akıllı bir şakayı paylaşabiliyorsanız, bu aynı zamanda çift taraflı sapyoseksüel bir ilişki için fırsat olabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GSM Nedir?

Bazı Sapyoseksüel Sözler

Bir sapyoseksüel olmanın nasıl hissettirdiğine mizahi bir ton katan birçok alıntı var. Çoğu mizahi bir eğime sahip ve bilinmeyen kaynaklardan geliyorlar, çünkü esas olarak internet alıntılarının tanımı. İlk etapta internetten gelen terim göz önüne alındığında sürpriz değildir. İşte birkaç örnek:

  • “Büyük beyinleri seviyorum ve yalan söyleyemem.”
  • “İyi bir kelime hazinesinin baştan çıkarıcı gücünü asla hafife almayın.”
  • “Beyinler, yeni göğüsler.”
  • “Lütfen tekrar söyle: kütüphanen ne kadar büyük?”

Sapyoseksüel nedir tüm detayları ile paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Nedir kategorisi yazıları ile gündemde olan ve genel tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sapyoseksüel Ne Demektir?

Sapyoseksüel terimi, bir kişinin estetik veya cinsiyet kavramlarını hariç tutarak karşısındaki insanların zekâ düzeylerinden, mizah anlayışlarından hoşlanan ve bu durumlar estetik kavramlardan daha çekici bulan kişileri tanımlar.

Sapyoseksüellik Nasıl Anlaşılır?

Sapyoseksüel kişiler genellikle ayrıntıcı kişilerdir. Toplumsal normların kalıpları içerisinde hapsolmayı sevmezler. Detaylara çok önem verirler ve karşısında ki kişilerin özgüven durumları ile yakından ilgilenirler.

Sapyoseksüel Kişilerin Genel Özellikleri Nelerdir?

Sapyoseksüel kişiler genellikle üstün zekalı kişilerdir. Başarılı ve iş hayatlarında lider olmuş kişilerdir. Zekaları ve espiri kabiliyetleri neticesinde çok çekici bulunabilirler. Seçicidirler ve detaycıdırlar. Genellikle aşırıya kaçmazlar ölçülüdürler.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir