Searchmetrics Nedir?

Searchmetrics Nedir?

Çok yönlü bir SEO analiz aracı olarak tanımlanan Searchmetrics hemen her web site sahibi tarafından tercih edilen analiz araçları arasındadır. Kapsamlı programların başında gelirken, SEO çalışmalarında içeriklerin performans bazında değerlendirilmesi için önemli bir araçtır. Bununla birlikte çeşitli analizlerin yapılmasını sağlayan ve veriler sunan ve bu veriler ışığında da belirli stratejilerinin oluşmasına katkıda sunan SEO aracı Searchmetrics nasıl kullanılır?

Searchmetrics Kullanımında Neler Gerekli?

Herhangi bir eklenti durumu olmamakla birlikte bilgisayara indirilmesi ya da kurulmasına gerek de yoktur. Doğrudan tarayıcı üzerinden online şekilde de bu program kullanılabilir. Sitenin var olan SEO ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak her zaman yararlanılabilir.  Hataların tespit edilmesi ya da var olan çalışmaların düzenlenmesi, sitenin şekillenmesine yönelik olarak işlemlerin başlatılması adına bu veri analizlerine ihtiyaç vardır. Yapılacak işlemler sonucunda ise ziyaretçiler-kullanıcılar arama motorları aracılığıyla siteyi çok daha kolay ve hızlı bulabilecektir. Arama sıralaması yükseleceği için trafik yoğunluğu artmış olacak ve kazanımlar çeşitlenecek. Sitenin maksimum trafik alınmasına yardımcı olan bu seo aracının kullanımı nasıl olur?

Kullanımı noktasında son derece basit bir sistem işleyişi vardır. Anahtar kelime analizleri özelinde internet bilgilerini filtre uygulayarak sunar ve rakip site stratejileri çerçevesinde de katkı sunar. Anlaşılır bir dile sahip olmakla beraber çeşitli verileri şunlar oluşturur;

  • Anlık denetleme ve proje oluşturma raporlama sistemleri verir.
  • Site içi SEO hatalarının tespiti ve düzenlenmesinde veriler sunar.
  • Site yapısı ve rakip sitelere ilişkin raporlar oluşturur.
  • Arama motorlarındaki aylık sıralamaları verir.
  • Google tahmini trafik verilerini verir.
searchmetrics nedir

Searchmetrics Kullanımı Nasıl?

Öncelikli olarak site uygunluğu ilk şart olurken SEO aracı Searchmetrics ön plana çıkardığı nesnelerde bunu arar. Herhangi bir video varsa açıklama kısmında ilgili bir içerik bulunmalıdır. E-ticaret sitesi ise ürünlerin altında mutlaka kaliteli içerikler mevcut olmalıdır. Sitenizin trafik alabilmesi var olan içeriklerin uygunluk taşıması, kaliteli ve özgün olmasıyla doğrudan ilişkilidir. Evrensel yapıda bir SEO aracı olarak tanımlanırken SEO görünürlüğü açısından da avantajları fazladır. Sanal mağaza üzerinden çok daha yüksek satış rakamlarına sahip olma adına kullanılabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: HTTP Durum Kodları Ne Anlama Gelir?

Müşterilerin tercihlerinin belirlenmesi, onlara göre yani kullanıcı odaklı bir anlayışın geliştirilmesi de siteye katkı yapacaktır. Çok dilli bir SEO programı kullanılması, rakip site analizlerine yönelik hamlelerin yapılması da bununla açıklanır. Belirsiz özellik kazanmış olan arama sorunlarına dair analiz ederek çözümler getirmesi de bir başka önemli farkıdır. Bununla birlikte kolay kullanılması, doğru verilerin oluşturulması da en başından beri hatasız bir plan ortaya konularak süreçlerin yönetilmesini mümkün kılar. Özellikle Searchmetrics nasıl kullanılır sorusuna ilişkin bu husus çok değerlidir. Pagerank ve Alexa bilgilerine bakarak da yine sitenin hangi seviyede olduğu görülebilir. Kısa zamanda yükseltmek adına yapılacakların listesi de yine bu şekilde oluşturulur.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Searchmetrics Nedir?

Searchmetrics; web sitenizde sahip olduğunuz anahtar kelimelerin yoğunluğunu, bu anahtar kelimelerde ki konumuzu sizlere detaylı bir şekilde sunan ve web siteniz hakkında sizlere bilgiler veren bir servistir.

Searchmetrics ile Proje Takibi Yapılabilir mi?

Searchmetrics sisteminden yararlanarak projelerinizi oluşturabilir ve daha sonra bu projeleri takip edebilirsiniz. Bu projeler sizlere SEO konusunda detaylı bilgiler sunacaktır.

Searchmetrics Ücretli mi?

Searchmetrics ücretsiz ya da ücretli olarak iki şekilde kullanılabilmektedir. Ücretsiz paket ile ulaşılabilecek veriler çok sınırlı iken ücretli paket ile daha detaylı analizler yürütülebilir.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir