Sefa İsminin Anlamı

Sefa İsminin Anlamı

Sefa isminin anlamı, özellikleri, istatistikleri ve harf analizi burada bulabilirsiniz. İsmin kökeni Arapça’dır. Buna rağmen ülkemizde sıklıkla kullanılan bir erkek ismidir. Kuran-ı Kerim’de geçmeyen ancak kullanılmaması yönünde bir yasak olmayan isimlerden birisidir. Vefalı insan gibi anlama sahip olan insan duygu yüklü anlamından dolayı tercih sebebi olmaktadır.

Sefa İsminin Sözlük Anlamı

Sefa isminin sözlük anlamı birçok farklı yorumu içinde barındırmaktadır. Doğru kararı vermek ve bu ismi erkek çocuğunuz koymak istiyorsanız sözlük anlamını öğrenmenizde fayda var.

  • Gönül rahatlığı
  • Kaygısız, rahatlık
  • Sakin olma
  • Neşe, zevk ve eğlence

Sefa İsminin İstatistikleri

Sefa isminin sözlük anlamının yanında ülkemizde ki kullanım sıklığını gösteren verilerek bakmakta fayda var. Çok kullanılan bir isim tercih etmek için bu veriler yönlendirici olacaktır.

Sefa en çok kullanılan isimler sırasında 397’de yer almaktadır. Ülkemizde 52 bine yakın bu isimden insan vardır. Bunların 7 bine yakını İstanbul’da yaşarken, ülkemizde her 1588 kişiden birisine bu isim verilmektedir. İsmin harflerine alfabe sırasında aldığı sayıları verip, toplaması yapıldığında sonuç 36 yapar.

S:22 + E:6 +F:7 + A:1 = 36

sefa isminin anlamı nedir

Sefa İsminin Harf Analizi

Sefa isminin harf analizi ismin sözlük anlamından tamamen bağımsızdır. Toplam dört harften oluşan bir isimdir. İsmin telaffuzu zor kabul edilmezken, hecelemesi “se:fa” şeklinde yapılır.

  • S: Hayatlarının en büyük eğlencesi hayal kurmaktadır. Bu eğlence ile doğru adımları atmasa da bundan hiçbir durumda vazgeçmezler.
  • E: Karmaşık yapılarına neden ruhsal dünyalarıdır. Sevinirken, bir anda üzüntüye boğulabilirler. Ve bundan diğer insanlar gibi rahatsızlık duymazlar.
  • F: Sakin tavırları ile öne çıkarlar. Her durumda bu yapıya sahip olmaları sayesinde etraflarında güven verirler. Karizmatik bir yapıya sahiptirler.
  • A: Mantıklı bir şekilde hareket etmek onların hayat amacıdır. Duyguları ile olayları analiz ederken, kararlarını verirken mantıktan şaşmazlar.

Sefa İsminin Özellikleri

Sefa ismine sahip karakterlerin birçok özelliği vardır. Genelde hizmete yönelik hareket etmeleri ve düzenli bir yaşamları olması onları öne çıkaran özelliklerdir. Önemli başarıların altına imza atmak için yoğun ve uzun mesailer harcarlar. Bu onları doğru şekilde başarıya ulaştırırken etrafında sevilen, dürüst ve samimi birisi olarak kabul edilirler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsmi kullanan ünlü karakterler ve kullanım alanları arasında Sefa Yılmaz, Sefaran, Sefa Zengin, Sefa Aksayı, Sefanya Kitabı, Sefaretname bulunmaktadır. Kelime anlamı dolayısıyla sadece isim olarak değil cümle içlerinde farklı noktalarında kullanılan bir isimdir.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sefa Ne Demektir?

Sefa; Gönül rahatlığı, rahatlık, kaygısız ve sakin olma durumu. Eğlence, zevk, neşe anlamlarını da içerisinde barındırmaktadır.

Sefa İsmi Caiz mi?

Sefa ismi din adamları tarafından incelendiği taktirde caiz olduğu görülmektedir. Bu nedenle Sefa isminin yeni doğmuş bebeklere verilmesi konusunda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Sefa İsminin Kökeni Nedir?

Sefa ismi Arapça kökenli bir isimdir. Dilimize İslam gelenekleri neticesinde geçtiği düşünülmektedir. Çok büyük bir popülerliği olmasa da nadir bir isim olduğu da söylenemez.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir