Sosyal medya gündem

Selçuklu Belediyesinden Sosyal Medya Hamlesi

Sosyal medya birçok alanda söz sahibi olmaya başladı. Özellikle son dönemde artan kullanıcı sayıları sosyal medyanın gücünü de arttırmaya başladı. Tabi bu durum her alanda sosyal medyanın etkin bir şekilde kullanılmasına da neden oluyor. Bu alanlarda ise her hangi bir sınırlama yok. Yani kimi zaman bir giyim firmasının sosyal medya çalışmasıyla karşılaşabiliyoruz kimi zaman siyasette sosyal medya ile karşılaşabiliyoruz kimi zamanda alışveriş alanında sosyal medya ile karşı karşıya kalıyoruz. Kısacası her alanda bir sosyal medya yapılanması ile karşılaşmamız mümkün.

İşte bu duruma bir örnekte Konya Selçuklu Belediyesinden geldi. Selçuklu ilçesinde çalışmalarını yürüten belediye sosyal medyanın etkisini fark etmiş olacak ki özel bir sosyal medya birimi kurdu. Belki alanında ilk olarak görülse de daha öncede birçok belediyenin sosyal medyaya önem verdiğini duymuştuk. Fakat ilk defa bu kez sosyal medya birimi kuruldu. Sosyal medya uygulamalarının hemen hepsini yönetmek için kurulan bu birim Instagram, Facebook ve Twitter’da oluşturulan sayfalar aracılığıyla paylaşımlar yapacak. Belediyenin hemen hemen her çalışmasının paylaşılacağı sosyal medya biriminde bu alanda uzman kişiler çalışacak. Ayrıca sosyal medya birimi yapılacak olan etkinlikleri de organize eden bir birim olarak kullanacak. Birimin nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu oldu. Zira henüz sistem yeni yeni uygulanıyor.

Selçuklu Belediyesinden Sosyal Medya Hamlesi
4.5 (89.12%) 272 votes

Bir önceki yazımız olan Apple Store En Çok İndirilen Uygulamaları Açıkladı başlıklı makalemizde Apple Store, Apple Store Instagram ve Instagram indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme Güncellemesi Geldi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir