Selen İsminin Anlamı

Selen İsminin Anlamı

Selen isminin anlamı özellikle yeni doğacak çocukları olan anne ve babaları heyecanlandırmaktadır. Anne ve babalar yeni doğacak çocukları için titizlikle bir isim arayışına girerler. Çünkü her anne ve baba çocuklarının hayatlarının sonuna kadar taşıyacağı bu ismin güzel ve anlamlı olmasını ister. Bu sebepten kimi zaman isim arayışı ayları bulabilir. Anne ve babalar içlerine sinen güzel isim arayışında seçenekler arasında boğularak içlerine sinen ismi bulurlar.

Selen ismi hem kadın hem de erkekler tarafından kullanılan, Türkçe kökene sahip, beş harften meydana gelen bir isimdir. Çok yoğun kullanılan isimler arasında yer almayabilir. İstatiksel olarak ülkemizde her 465 kişiden bir kişinin ismi selen olmaktadır.

Selen isminin anlamı şu şekilde olmaktadır:

1. Müjde, sevindirici haber

2. Varlık, bolluk, bereket

3. Seller gibi taşkın ve Coşkun kimse anlamlarını taşımaktadır.

selen ismi

Selen İsminin Özellikleri Nelerdir?

Selen isminin anlamı ile beraber selen isminin özelliklerini de öğrenmek faydalı olacaktır. Bir ismin anlamının yanında bu ismi taşıyan kişilerin karakterlerinde isim ile bağlantılı olarak göstermiş olduğu bir takım özellikler bulunur. Bu özelliklerin bilinmesi önemli olmaktadır. Anne ve babalar çocuklarının isimlerini seçerken ortak olarak görülebilecek bu özellikleri bilmeleri karar vermelerinde kolaylık sağlayabilir. Selen ismine sahip olan kişilerde karşılaşılan bir takım ortak özellikler şunlardır:

Sıcakkanlı kişilerdir. İnsanlar ile ilişki kurmakta hiç zorlanmazlar. Ortamları sevilen kişileri olurlar. Hisleri kuvvetlidir. Hislerinin kuvvetli olduğunun farkında olan bu kişiler mantıklı olarak düşünselerdi karar verirken hislerinin onlara ne söylediğine dikkat ederler. Hayal kurmayı seven, hayalleri peşinde koşan kişilerdir. İmkansız bir durumun olacağını inanmazlar. Hayal kurarak ve çalışılarak imkansız olarak görülen şeyleri ulaşılabileceğini düşünürler.

Aşk onlar için çok önemlidir. Aşkı tamamen hissederek yaşamak isterler. Sevdikleri insana bağımlılıkları yüksektir. Sadakat duygularından ilişkilerinde asla ödün vermezler. Fakat özgürlüklerine de düşkün olan bu kişiler kısıtlamaya gelemezler. İlişkilerinde yaşanabilecek sorunlar bu kısıtlama durumundan ortaya çıkabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Arkadaşları ile beraber dışarda vakit geçirmeyi çok severler. Seyahat etmek, yeni yerler gezmek ve yeni şeyler öğrenmek onları mutlu eder. Hayatı doya doya yaşamak isterler. Yalnız vakit geçirmekten hoşlanmazlar. Sosyal çevreleri oldukça kalabalıktır.

Selen İsmi Kur’an-I Kerim’de Geçer mi?

Selen ismi Kur’an-ı Kerim de geçmez. Fakat güzel bir anlama sahip olduğu için İslami açıdan bu ismi çocuklarınıza vermenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Selen Ne Demektir?

Selem temel olarak müjde anlamına gelen bir isimdir. Ayrıca Varlık, bolluk ve çokşun kimse anlamlarını da içerisinde barındırmaktadır.

Selen İsmi Caiz mi?

Selen isminin caiz olup olmadığı hususunda din alimleri tarafından varılmış olan bir kanı bulunmamaktadır. Ancak herhangi bir kötü anlam içermediği için bebeklere verilmesinde bir sıkıntı bulunmaz.

Selen İsminin Kökeni Nedir?

Selen ismi Türkçe kökenli bir isimdir. Türk kültürüne Orta Asya’dan bu yana dahil olmuş olan bu isim ülkemizde popüler bir kız ismidir.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir