Instagram ünlüler

Selena Gomez Instagram Açıklaması

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 3 Dakika

Selena Gomez Instagram en çok takip edilen ünlüler arasında yer alıyor.  Zira 6 senelik bir tarihte zirvenin de neredeyse hemen her dönem değiştiğini de biliyoruz. Özellikle son dönemde internet kullanımının artması ve buna bağlı olarak Instagram kullanımının da artması sayesinde Instagram’ın zirvesinde daha hızlı bir değişim oluşmaya başladı. Bu değişimle beraber artık çok kısa aralıklarla Instagram’ın en çok takip edilen kullanıcıları da değişmeye başladı. Bu noktada ilk olarak rekorlara imza atan ve Instagram’ın zirvesindeki isim olarak gösterilen isim Kim Kardashian. Ünlü isim bir süre sonra geride bırakılmış ve ünlü ismin yerini bir diğer dünyaca ünlü şarkıcı Taylor Swift olmuştu. 85 milyon takipçi sayısıyla bu alanda bir rekora imza atan Taylor Swift ile beraber Instagram’ın da zirvesi bir kez daha değişmişti.

Instagram’ın sürekli değişen zirvesi ise son dönemde bir kez daha değişti. Bu kez de Taylor Swift’in yakın arkadaşlarından biri olan ve yine dünyaca ünlü bir şarkıcı olan Selena Gomez oldu. 89 milyon takipçi sayısı ile geçtiğimiz aylarda Instagram’ın zirvesine oturmayı da başardı. Instagram’ın rekorlarını tek seferde eli ne almayı başaran ünlü isim bu konuda ise ilk açıklamasında “Genellikle ‘Bu, instagram için çok uygun olur’ diyerek paylaşım yapıyorum. En çok takip edilen kişi olmak gibi bir hedefim yoktu” ifadelerini kullandı. Bundan sonra liderliğin değişip değişmeyeceği de merak konusu oldu.

Popüler Uygulama Instagram’da Rekabet

Son dönemin en popüler iki sosyal medya uygulamasından biri Instagram. Öyle ki artık Instagram gibi bir uygulamada ünlü olmayı ilgi çekmeyi başaran kullanıcılar real dünyada da büyük bir üne kavuşuyor. Özellikle Instagram’ın fenomenleri elde ettikleri ünün yanı sıra Instagram’dan bu şekilde mini servetler bile kazanabiliyor. Tabi tüm bunların dışında birde real dünyadaki ününü Instagram ortamın aktaran dünyaca ünlü isimler var. Zira bu isimler aslında Instagram’ın ilk beşini de oluşturuyor diyebiliriz. Tabi Instagram gibi sürekli kullanıcı sayıları değişen bir platformda da ilk beş sıralaması da sürekli değişiyor.

Bu bağlamda uzun süredir Instagram’ın lideri ise Taylor Swift olmuştu. İlk 50 milyon takipçi barajını aşan ve bu alanda bir rekora imza atan ünlü isim son verilere göre ise liderliği kaybetti. Dünyaca ünlü fenomeni geride bırakan isim ise yine ünlüler dünyasında sıkça adı duyulan isimlerden biri Selena Gomez’in gerisinde kaldı. Dünyaca ünlü şarkıcı 69.7 milyon gibi dev bir takipçi rakamına ulaşarak Instagram2ın zirvesine yerleşti. Bir önceki lider Taylor Swift ise bu süreç içerisinde 69.3 milyon takipçi rakamında kalarak ikinci sırada yer aldı. Daha önce de Kim Kardishian’da bulunan liderlik böyle devam ederse yakın zamanda bir kez daha değişecek gibi. Zira dünyaca ünlü isimler arasındaki rekabetin sürekli olarak artarak devam ettiğini söylemek gerekiyor. Uzun süredir liderliği elinde bulunduran dünyaca ünlü ismin ikinci sıraya düşmesi de bu durumun bir kanıtı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Antalya Turizm Kongresi 'nde Sosyal Medyanın Etkisi Üzerinde Duruldu

Instagram’ın En Fazla Takipçi Sayısına Ulaşan İsmi

Instagram artık tartışmasız en çok takip edilen, en çok ilgi gösterilen sosyal medya uygulamalarından biri. Yayınlandığı ilk andan bu yana sürekli olarak güncellenen ve artık kendisine kalıcı bir yer edinmiş olan söz konusu sosyal medya uygulaması son kullanım oranlarına da bakıldığında dünyanın en çok kullanılan üç sosyal medya uygulamasından biri. Bu yönü ile beraber sürekli olarak kullanıcı sayılarını da arttırmaya başlayan Instagram’ın bu kadar çok kullanıcıya sahip olmasıyla beraber fenomenlik listesinin de sürekli uzadığını söylemek gerekiyor. Her geçen gün yeni bir Instagram fenomeni karşımıza çıkarken bunun dışında Instagram’da en çok takip edilen isimlerde sürekli olarak değişiyor. Daha önce birçok ünlü ismin Instagram’ın liderliğine oturduğunu ve en çok takipçi sayısına ulaştığını bilsek de bu alanda en kalıcı isim dünyaca ünlü şarkıcı Selena Gomez oldu.

Her ne kadar son dönemde hastalığı nedeniyle biraz daha geri planda kalsa da en çok takip edilen ve gençler arasından en popüler olan isimlerden biri olan Selena Gomez, son dönemde Instagarm’ın da fenomenleri arasında. Uzunca bir süredir Instagram’ın en çok takip edilen kullanıcısı olarak bilinene ünlü isim geçtiğimiz günlerde ise kendi rekorunu kırarak Instagram’da bir ilke imza atmıştı. Zira ünlü isim Instagram tarihinde ilk defa 100 milyon takipçi sayısına ulaşan isim oldu. Böylelikle Instagram tarihinde de bir rekortmen olarak yer alan ünlü ismin bundan sonra bu alanda ne gibi rekorlara imza atacağı da merak konusu. Zira böyle devam ederse Selena Gomez Instagram ile daha uzun süre anılacak gibi.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/aylik-begeni

Selena Gomez Instagram Açıklaması
4.4 (88.72%) 133 votes

Bir önceki yazımız olan Ronaldo Instagram Hesabı Adresi 2019 başlıklı makalemizde Instagram futbolcular, Instagram ünlüler ve Ronaldo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir