Selena Gomez Instagram Açıklaması

Selena Gomez Instagram Açıklaması

Selena Gomez Instagram en çok takip edilen ünlüler arasında yer alıyor.  Zira 6 senelik bir tarihte zirvenin de neredeyse hemen her dönem değiştiğini de biliyoruz. Özellikle son dönemde internet kullanımının artması ve buna bağlı olarak Instagram kullanımının da artması sayesinde Instagram’ın zirvesinde daha hızlı bir değişim oluşmaya başladı. Bu değişimle beraber artık çok kısa aralıklarla Instagram’ın en çok takip edilen kullanıcıları da değişmeye başladı. Bu noktada ilk olarak rekorlara imza atan ve Instagram’ın zirvesindeki isim olarak gösterilen isim Kim Kardashian. Ünlü isim bir süre sonra geride bırakılmış ve ünlü ismin yerini bir diğer dünyaca ünlü şarkıcı Taylor Swift olmuştu. 85 milyon takipçi sayısıyla bu alanda bir rekora imza atan Taylor Swift ile beraber Instagram’ın da zirvesi bir kez daha değişmişti.

Instagram’ın sürekli değişen zirvesi ise son dönemde bir kez daha değişti. Bu kez de Taylor Swift’in yakın arkadaşlarından biri olan ve yine dünyaca ünlü bir şarkıcı olan Selena Gomez oldu. 89 milyon takipçi sayısı ile geçtiğimiz aylarda Instagram’ın zirvesine oturmayı da başardı. Instagram’ın rekorlarını tek seferde eli ne almayı başaran ünlü isim bu konuda ise ilk açıklamasında “Genellikle ‘Bu, instagram için çok uygun olur’ diyerek paylaşım yapıyorum. En çok takip edilen kişi olmak gibi bir hedefim yoktu” ifadelerini kullandı. Bundan sonra liderliğin değişip değişmeyeceği de merak konusu oldu.

Popüler Uygulama Instagram’da Rekabet

Son dönemin en popüler iki sosyal medya uygulamasından biri Instagram. Öyle ki artık Instagram gibi bir uygulamada ünlü olmayı ilgi çekmeyi başaran kullanıcılar real dünyada da büyük bir üne kavuşuyor. Özellikle Instagram’ın fenomenleri elde ettikleri ünün yanı sıra Instagram’dan bu şekilde mini servetler bile kazanabiliyor. Tabi tüm bunların dışında birde real dünyadaki ününü Instagram ortamın aktaran dünyaca ünlü isimler var. Zira bu isimler aslında Instagram’ın ilk beşini de oluşturuyor diyebiliriz. Tabi Instagram gibi sürekli kullanıcı sayıları değişen bir platformda da ilk beş sıralaması da sürekli değişiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Bu bağlamda uzun süredir Instagram’ın lideri ise Taylor Swift olmuştu. İlk 50 milyon takipçi barajını aşan ve bu alanda bir rekora imza atan ünlü isim son verilere göre ise liderliği kaybetti. Dünyaca ünlü fenomeni geride bırakan isim ise yine ünlüler dünyasında sıkça adı duyulan isimlerden biri Selena Gomez’in gerisinde kaldı. Dünyaca ünlü şarkıcı 69.7 milyon gibi dev bir takipçi rakamına ulaşarak Instagram2ın zirvesine yerleşti. Bir önceki lider Taylor Swift ise bu süreç içerisinde 69.3 milyon takipçi rakamında kalarak ikinci sırada yer aldı. Daha önce de Kim Kardishian’da bulunan liderlik böyle devam ederse yakın zamanda bir kez daha değişecek gibi. Zira dünyaca ünlü isimler arasındaki rekabetin sürekli olarak artarak devam ettiğini söylemek gerekiyor. Uzun süredir liderliği elinde bulunduran dünyaca ünlü ismin ikinci sıraya düşmesi de bu durumun bir kanıtı.

Instagram’ın En Fazla Takipçi Sayısına Ulaşan İsmi

Instagram artık tartışmasız en çok takip edilen, en çok ilgi gösterilen sosyal medya uygulamalarından biri. Yayınlandığı ilk andan bu yana sürekli olarak güncellenen ve artık kendisine kalıcı bir yer edinmiş olan söz konusu sosyal medya uygulaması son kullanım oranlarına da bakıldığında dünyanın en çok kullanılan üç sosyal medya uygulamasından biri. Bu yönü ile beraber sürekli olarak kullanıcı sayılarını da arttırmaya başlayan Instagram’ın bu kadar çok kullanıcıya sahip olmasıyla beraber fenomenlik listesinin de sürekli uzadığını söylemek gerekiyor. Her geçen gün yeni bir Instagram fenomeni karşımıza çıkarken bunun dışında Instagram’da en çok takip edilen isimlerde sürekli olarak değişiyor. Daha önce birçok ünlü ismin Instagram’ın liderliğine oturduğunu ve en çok takipçi sayısına ulaştığını bilsek de bu alanda en kalıcı isim dünyaca ünlü şarkıcı Selena Gomez oldu.

Her ne kadar son dönemde hastalığı nedeniyle biraz daha geri planda kalsa da en çok takip edilen ve gençler arasından en popüler olan isimlerden biri olan Selena Gomez, son dönemde Instagarm’ın da fenomenleri arasında. Uzunca bir süredir Instagram’ın en çok takip edilen kullanıcısı olarak bilinene ünlü isim geçtiğimiz günlerde ise kendi rekorunu kırarak Instagram’da bir ilke imza atmıştı. Zira ünlü isim Instagram tarihinde ilk defa 100 milyon takipçi sayısına ulaşan isim oldu. Böylelikle Instagram tarihinde de bir rekortmen olarak yer alan ünlü ismin bundan sonra bu alanda ne gibi rekorlara imza atacağı da merak konusu. Zira böyle devam ederse Selena Gomez Instagram ile daha uzun süre anılacak gibi.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/aylik-begeni

Selena Gomez Instagram Takipçilerini Neden Bıraktı ?

Selena Gomez Instagram hesabında bulunan 279 kişiyi takipten çıkardı. Ünlü şarkıcının, dünya devi sosyal medya platformu Instagram’da 130 milyonu aşkın takipçisi bulunuyor. Selena ise bu takipçilerinden sadece bazılarını takip ediyor. Takip ettiği isimler arasında yakın arkadaşları, kendisi gibi dünyaca ünlü sanatçılar, şarkı yazarları, besteciler, oyuncular ve en yakın arkadaşlarıyla ailesi bulunuyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır 2019

Kimleri Neden Takipten Çıkardı Bilinmiyor

Takipten çıkardığı 279 kişi arasında ünlü ünsüz birçok isim bulunan Selena Gomez Instagram hesabının biyografi bölümünü ve profil fotoğrafını da değiştirmeyi ihmal etmedi. Selena, Instagram profil fotoğrafını annesinin gençlik resimlerinden biri yaptı. Menajerleri, medya planlama ekibi ve asistanları tarafından da henüz bir açıklama yapılmadı. Yani bu temizliğin sebebiyle ilgili ortada net bir bilgi yok.

Vough magazin ve moda dergisinin yaptığı haberi göre Selena Gomez Instagram hesabından, dünyaca ünlü model ve manken Gigi Hadid’in yanı sıra Amerikalı ünlü şarkıcı Demi Lovato ve kendi asistanı Theresa Mingus gibi isimleri takip etmeyi bıraktı. Sebebi hala belli olmayan bu davranışın arkasında neyin olduğu da bilinmiyor.

Böbreğini Veren Arkadaşını Hala Takip Ediyor

Yıldız isim geçtiğimiz yıllarda böbrek yetmezliği teşhisiyle hastaneye yatırılmıştı. Ameliyat olması gereken Selena’ya en yakın arkadaşlarından biri olan Francia Raisa böbreğinin birini vermişti. Selena Instagram hesabında hala böreğini aldığı Francia Raisa, Taylor Swift, Amy Schumer, Jessica Alba ve moda stilisti Kate Young’ı takip ediyor.

Geçen Aralıkta Yine Gündeme Gelmişti

Selena Gomez, geçtiğimiz aralık ayında yine Instagram’da yaptıklarıyla gündeme gelmişti. Aralık ayında Instagram hesabını sorgusuz sualsiz kilitleyen ve yine merak uyandıran Gomez sorulan sorularaysa yanıt vermemişti. Daha sonra tekrar kilidi kaldıran ve hayranlarına geri dönen Selana, daha önce hesaplarını asistanlarının kontrol ettiğini söylemişti.

Bu son yaptığı Instagram operasyonu hakkında açıklama yapmayan ünlü yıldız takipten çıkardığı Demi Lovato’nun fotoğrafına bir yorum gönderdi. Gönderdiği yorumda ilişkilerinde bir sorun olmadığını söyleyen Selena ikili hakkında çıkan dedikodulara son verdi. Selena Gomez’in Instagram operasyonunu belki de sadece bir sosyal medya düzenlemesiydi. Bunu zamanla göreceğiz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Destek Hattı Yardım Merkezi İletişim Numarası

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
4.4
133

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir