Instagram akımları

Selfie Çılgınlığının Önüne Geçilemiyor

Instagram dediğimiz zaman birçok kişinin aklına ilk gelen selfie çekimi oluyor. Bu durumun nedeni artık Instagram’ın neredeyse selfie çekimleri ile dolması. Zira bir akım olarak ortaya çıkan selfie 300 milyon kullanıcının da kullandığı bir akım haline geldi. Kısa süre içerisinde bu kadar büyük bir yayılma gösteren selfienin önüne geçmekte oldukça zor. Son yaşanan olayda bu durumu net bir şekilde ortaya koymaya yetti.

Söz konusu olayda parkta arkadaşları ile yürüyen bir genç kız gaspa uğruyor. Uğradığı saldırı sonucunda ise genç kız ölümcül bir yara olmayacak şekilde bıçaklanıyor. Yaşanan bu olaydan sonra ise hemen sağlık ekipleri olay yerine geliyor ve genç kız ambulans ile hastaneye götürülüyor. İlginç nokta ise bu aşamadan sonrası. Kanlar içinde kalan genç kızın ve arkadaşları bu durumda bile selfie çekmeyi ihmal etmiyor. Ambulansta çekilen bu selfie durumun ciddiyetini en iyi şekilde ortaya koyan olaylardan bir tanesi. Yaşanan bu olaydan sonra uzmanlar ise sosyal medya kullanımının mutlaka azaltılması gerektiğini her fırsatta vurguluyor. Sürekli olarak çekilen selfiler psikolojiye her hangi bir etkisi var mı bilinmez ama bu akımın durdurulması oldukça zor gibi gözüküyor. Bu yönde yapılan çalışmalara ve araştırmalara bakılırsa selfie çekimleri her gün biraz daha artış gösteriyor.

Selfie Çılgınlığının Önüne Geçilemiyor
4.5 (89.79%) 94 votes

Bir önceki yazımız olan Survıvor Eleme Konseyi Sosyal Medyayı Salladı başlıklı makalemizde Duygu, Duygu elendi ve Survıvor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir