Selfie

Selfie Çubuklarına Ağır Ceza

Instagram tarihi boyunca en çok yaygınlaşan ve etkin olan akımlardan biri hiç şüphesiz Selfie akımı. Artık tüm dünya genelinde birçok Instagram kullanıcı tarafından çekilen selfie neredeyse Instagram kullanımının zorunlu bir parçası haline geldi. Instagram kullanımında bu şekilde selfie çılgınlığı yaşanırken yeni yatırımcılarda bu alanda yeni iş girişimleri oluşturmaya başladı. Selfie çekimini kolaylaştırmak ve her durumda selfie çekmek için oluşturulmuş olan selfie çubukları da işte bu yatırımlardan bir tanesi. Selfie çubukları da en az selfie kadar üne kavuşmayı başardı. Kısa süre içerisinde büyük bir oranda satış rakamına ulaşan selfie çubuklarının sahtelerinin yapılması da gecikmedi tabi.

Bu bağlamda kimyasal ve sağlığa zararlı maddelerde çok daha düşük maliyetlere üretilen sahte selfie çubukları için sonunda yeni adımlar atılmaya başlandı. Oldukça tehlikeli durumlara neden olan bu çubuklar sağlığı ciddi yönde tehdit ediyor. Hal böyle olunca bu konuda ilk adımda Güney Kore’den geldi. Güney Kore hükumeti özellikle ülkelerinde çokça üretilen sahte selfie çubukları için harekete geçti. Yeni çıkarıla yasaya göre bu tarz selfie çubuklarını alan, üreten ve satan vatandaşlara para cezaları ve 3 yıl kadar hapis cezaları verilecek. Böylece sahte üretimin önüne geçmek isteyen Güney Kore bu durumda çubukların radyo dalgalarını kullanarak diğer cihazları engellemesinin de etkili olduğunu söyledi.

Selfie Çubuklarına Ağır Ceza
4.4 (87.37%) 19 votes

Bir önceki yazımız olan Messi’nin Yetenekleri Sınır Tanımıyor başlıklı makalemizde Instagram futbolcular, Instagram ünlüler ve Messi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Yaş Sınırı Instagram’ı Da Kapsayacak
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir