Selfie akımı

Selfie Çubuklarına Sınırlama Getirildi

Instagram kullanımının giderek artması bazı sonuçlar doğurmaya başladı. Bunlardan en önemlisi ise beğenilen ya da bir grup halinde yapılan her hangi bir etkinliğin çok kısa süre içerisinde akım halin gelmesi. Söz konusu 300 milyon kişi olunca ve bu kişilerin bu tarz akımları bir kez bile yaptığını düşünürsek nasıl bir etkiden bahsettiğimiz ortaya çıkacaktır. İşte bu şekilde hızla yayılma gösteren akımlardan birisi de selfie akımı. Her geçen gün etkisini yitirmesi beklenirken tam tersine daha büyük bir hızla yayılmaya başlayan selfie akımı artık tüm dünyayı bir nevi ele geçirdi diyebiliriz. Zira artık bu akım için ekstra ürünler bile üretilmeye başlandı.

Bu ürünlerden en dikkat çekeni ise selfie çubukları. Neredeyse geçtiğimiz senenin en iyi çıkış yapan ticaret ürünü olacak hale gelen selfie çubukları hemen her ortamda da selfie çekmeyi sağlaması ile biliniyor. Tabi bu durum kimi zaman kötü sonuçlanabiliyor. Özellikle akımın en sık kullanıldığı Amerika’da çok fazla kullanılan selfie çubukları artık ölümlere bile neden olmaya başladı. Zira yolculuk yaparken ya da her hangi bir tehlikeli ortamda selfie çubuğunu kullanmak isteyen kişiler nedeniyle artık Amerika’da da radikal bir karar alındı. Bu bağlamda Amerika’da selfie çubuklarının kullanımı d sınırlandı. Özellikle trafikte tamamen yasaklanan selfie çubukları için bir sonraki yaptırımın ne olacağı ise merak konusu olmaya başladı. Çünkü selfie uğrana yaşanan ölüm vakaları da giderek artış göstermeye başlıyor.

Selfie Çubuklarına Sınırlama Getirildi
4.5 (89.39%) 411 votes

Bir önceki yazımız olan Sinem Kobal Romantik Komedi 3 Müjdesini Instagram’dan Verdi başlıklı makalemizde Romantik Komedi, Sinem Kobal ve Sinem kobal ınstagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Seval Akbaba Destek Mesajları İçin Instagram’dan Teşekkür Etti
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir