Selim İsminin Anlamı

Selim İsminin Anlamı

Selim isminin anlamı nedir? Sevgili anne baba adayları dünyaya gelmesini heyecanla beklediğiniz bebeğinize Selim ismini vermeyi düşünüyor ve bu isim hakkında yeteri kadar fikir sahibi değil misiniz? Bugün sizler için “Selim isminin anlamını, Selim ismine sahip insanların karakter özelliklerini, Selim isminin harf analizini ve Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğini” sorularını yanıtlayacağız.

Selim İsminin Anlamı Nedir?

Selim isminin anlamı “aklı başında, etrafına zarar vermeyen, eksiği ve kusuru olmayan sakin” olarak bilinir. Arapça kökenli olan Selim isminin anlamı Türk Dil Kurumu sözlüğünde ise “sonu iyi olan, kötücül olmayan, doğru, dürüst, kusursuz” şeklinde tanımlanmıştır. Ülkemizde en çok kullanılan 100 erkek isminin arasında yer almaktadır.

Selim İsminin Karakter Özellikleri Nelerdir?

Selim ismine sahip insanların en belirgin karakteristik özellikleri zeki ve duygusal olmalarıdır. Bu isme sahip insanların ticarete yatkın, insani ilişkileri kuvvetli, hayat dolu oldukları da gözlemlenmiştir. Sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşayıp bunu kimseye yansıtmamaları bu isme sahip insanların çevreleri tarafından en sevilen özellikleridir. Sanatsal becerileri güçlü olan bu insanlar herkes tarafından sevilen saygı duyulan kişilerdir.

selim ne demek

Selim İsminin Akrofonoloji’ ye Göre Harf Analizi

Şimdi son zamanlarda ebeveynlerin isim tercihinde karakter analizi yapmalarını sağlayan Akrofonoloji ile Selim isminin harf analizini yapalım.

  • S harfi Akrofonoloji’ de “Hayalperestliği sembol eden, aşırı hayal kuran bir karakteri. Yani özel hayatlarında ve iş hayatlarında çoğu zaman hayallerinin peşinde koşan bir kişiliktir.” anlamına sahiptir.
  • E harfi Akrofonoloji’ de “Ruhsal karışıklığa sahip bir karakteri, yani sevinç ve üzüntülerini bir arada yaşayabilen ve zaman zaman ruhsal gelgitlere sahip bir kişiliktir.” anlamına sahiptir.
  • L harfi Akrofonoloji’ de “Sanatsal becerileri kuvvetli her alanda kabiliyete sahip bir karakteri, yani bu kişiler her işe kolaylıkla uyum sağlayabildikleri gibi sanatsal yeteneklere sahip bir kişiliktir.” anlamına gelmektedir.
  • İ harfi Akrofonoloji’ de “Narin bir karaktere sahip, yani ince ruhlu bir insan oldukları için ilişkilerinde gerçekleşen tüm olumsuz olaylar karşısında kırılgan bir tutuma sahip kişiliktir. ” anlamına gelmektedir.
  • M harfi Akrofonoloji’ de “Ticareti zekaya sahip ve yüksek seviyeli bir zekaya sahip karakter, yani ticari faaliyetlerde başarılı ve hayatın her alanında zeki davranışlar sergileyen bir kişiliktir. ” anlamına gelmektedir.

Selim İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Selim ismi Kur’an-ı Kerim’ in birçok ayetinde temiz, günahlarından arınmış, pak anlamları ile geçmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Selim İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Selim ismi ülkemizde çok yaygın bir isimdir. Selim Ay, Selim Çatalbaş, Selim Özer, Selim Cebiroğlu, Selim Erdoğan, Selim Evci bu ünlü isimlerden bazılarıdır.

Selim Ne Demektir?

Selim ism, aklına fikrine güvenilir kimse demektir. Kusuru, noksanı olmayan kişi gibi anlamları bulunur. Akl-ı selim tabiri buradan gelmektedir.

Selim İsmi Caiz mi?

Selim ismi çok hoş anlamlara çağrışımlar yapmakta olan bir isinmdir. Bu nedenle din alimleri tarafından tavsiye edilmekte olan bir isimdir.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir