Selin İsmini Anlamı

Selin İsmini Anlamı

Son yılların en çok tercih edilen isimlerinden ve en popüler isimlerinden bir tanesi olan Selin isminin anlamı nedir? Anne ve baba adaylarının kız çocukları için sık tercih ettiği Selin isminin özellikleri nelerdir? Son zamanların en çok arana bu sorusunun cevabına birlikte bakalım.

Selin isminin aslında tek bir anlamı olmadığını söyleyerek başlayalım. Öyle ki Selin ismi gür akan su, Orta Asya’da yetişen ve her zaman yeşil olan bodur bitki anlamına gelmektedir. Ayrıca kız çocuklarına verilen bu isim gür su övün gibi anlamlara da gelmektedir. Selin ismi yalnız başına ya da ikinci bir isimle de kullanılabilmektedir.

Türkçe kökenli isimler arasında yer alan bu isim sözlük anlamı olarak gür akan su, övünme ve Orta Asya’da yetişen ve sürekli yeşil kalan bodur çalı olarak tanımlanır. Türk Dil Kurumu’nun isim sözlüğünde yer almayan bir isimdir. Ancak birçok farklı kaynakta sözlük anlamı ile kullanıldığı bilinir.

Selin İsminin Özellikleri Nelerdir?

Selin isminin birçok özelliği vardır. Yüksek ve girişken yapılı olarak kişiler olarak bilinir. Sağduyu sahibi ve sezgi yetenekleri güçlü kişilerdir. Sanatsal açıdan üst düzey yeteneklere sahip, duygusal kişiliği ile oldukça hassas ve kırılgan kişilerdir. Hayalperest ve hayal kurmayı çok seven kişiler olarak bilinir. Hayal kurmak onun için eğlenceli bir iştir.

Güçlü karakterleri ile işlerinde oldukça başarılı bir yapıları vardır. Hüznü ve neşeyi aynı anda yaşayabilen karakterleri vardır ki bu da onları çok renkli bir kişilik haline getirir.

Özgürlüğüne düşkün ve gezmeyi çok seven kişilerdir. İnsanlarla ilişkilerinde oldukça başarılı ve uyum içinde yaşamayı çok seven kişilerdir. Hayatlarında hem iş hayatı hem de özel hayatlarında güçlü ve cesur kararlar almaktan korkmazlar. Güzel şeyleri kendi üzerinde toplayan bir yapıları vardır. Can sıkıntısına hiç gelemeyen kişilerdir. Girişken ve ikna kabiliyeti yüksek kişilerdir. Bu yapıları ile bilinirler ve korktukları çok az olay vardır. Hayatlarının temelini cesaret kelimesi oluşturur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Selin İsminin Harf Analizi Nedir?

  • S: Hayalperest kişi
  • E: Mücadeleci ve olaylar karşısında güçlü olan kişi
  • L: Sanatsal yeteneğe sahip olan kişi
  • İ: Kırılgan ve hassan kişi
  • N: Sağduyulu ve etrafına karşı duyarlı kişi

Kur’an-ı Kerimde yer verilmeyen Selin isminin anlamı, hitap şekli ve özellikleri arasında ülkemizde çok sık tercih edildiğini söyleyelim. Pembe ismine yakın olan bu isim 90 binin üzerinde kişide bulunmaktadır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Selin Ne Demek?

Selin; Gür akan su, Orta Asyada yetişen bodur ve sürekli yeşil kalan bitki anlamlarını taşımaktadır. Ülkemizde ki en popüler kız bebek isimleri arasında kendisine yer bulmuştur.

Selin İsmi Caiz mi?

Selin ismi caiz isimlerden bir tanesidir. Yeni doğan bebeklere verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Selin İsminin Kökeni Nedir?

Selin ismi köken olarak Türkçe diline ait olan bir isimdir. Orta Asya geleneklerinden bu yana dil ailemizde yer aldığı düşünülmektedir.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir