SEO Dersleri Veren Youtube Kanalları

SEO Dersleri Veren Youtube Kanalları

Günümüzde hemen her web sitesi için gerekli olan SEO dersleri konusunda çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Doğrudan bir kursa gidilmesi ya da profesyonel hizmet alımı seçeneklerden bazılarıdır. Ancak gerek yoğun iş temposuna sahip olunması gerek yeterli imkanın bulunmamasından ötürü bu süreçler çoğu zaman başarılı şekilde sonuçlandırılmaz. Çok daha kolay bir diğer yöntem ise İnternet üzerinden alınacak ücretsiz hizmetlerdir.

Oldukça kapsamlı olan SEO ve buna dair diğer unsurların öğrenilmesi sayfalarca bilgi demektir. Bir kişinin devamlı olarak okuyarak bu bilgilere sahip olması ve sonrasında uygulaması son derece zordur. Profesyonel yardım alarak da SEO kurs kaydı oluşturarak da yeterli bir noktaya varılamayacağı açıktır. Bunun yerine çok daha kolay olan Youtube videoları en iyi tercih olmaya devam eder. Ayrıca işlemlerin nasıl yapıldığını görmek tekrar edilmesi adına çok daha iyi olmaktadır. Zorlanmadan sizlerde kendi web siteniz üzerinden bu tip SEO süreçlerini hemen yapabilirsiniz. Peki, en doğru bilgileri veren youtube kanalı hangisi?

SEO Dersleri İçin En İyi Youtube Kanalı

Youtube kanalları içerisinde SEO denilince akla gelenlerin başında halilcomtr vardır. Halilcomtr üzerinden SEO teknikleri öğrenebilir, güncel konulara hakim olabilir ve özellikle ücretsiz eğitim serileri başlatan kanalda videoların hemen hepsinin sade bir dile ve anlaşılır şekilde düzenlenmiş olması sayesinde büyük bir avantaj sahibi olabilirsiniz. Sizlerde hemen sıfırdan başlayarak kendi kişisel ya da kurumsal web siteleriniz için SEO süreçlerini yönetebilirsiniz. Otomatik paylaşımların nasıl yapıldığı ve sosyal medyanın ne şekilde etkili kullanılabileceği de püf noktalarıyla aktarılır. Bununla birlikte arama motorlarının algoritmalarına uygun olan SEO faaliyetlerinin sitelerde nasıl düzenlenmesi gerektiği de yine halilcomtr youtube kanalı üzerinden öğrenilebilir. İstediğiniz anda ve istediğiniz şekilde ücretsiz SEO dersleri almak artık sizin elinizde. Çoğu zaman çok karışık görülen ve çeşitli kodlamalara ihtiyaç duyulduğu sanılan SEO faaliyetlerinin ne şekilde basite indirgeneceği de artık bilinebilir. Sizlerde SEO nedir, site içi SEO nasıl yapılır, site dışı SEO püf noktaları nelerdir ve ücretsiz backlink siteleri hakkında bilgiler edinmek için hemen halilcomtr youtube kanalına abone olabilirsiniz. Hiçbir kayıp yaşamadan tüm videoları defalarca izleyebilir, aynı yolları kullanarak kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Churn Analizi Nedir?

Youtube Üzerinden SEO Derslerine Hemen Başla

SEO ders alımlarına hemen başlayabilir, abone olarak yeni gelen videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Gerek SEO faaliyetleri gerek Google ads ve WordPress konu başlıklarındaki videolarıyla sizlere çok büyük bir katkı sağlayacağı kesindir.

Halilcomtr Youtube Kanalı Ders Videoları

  • SEO nedir ve ne anlama gelirden başlayarak sade bir dille yapılması gerekenleri anlatır.
  • Site içi ve site dışı SEO nasıl yapılır sorusuna yanıt verilir.
  • WordPress düzenleme işlemlerinin nasıl olduğu gösterilir.
  • SEO uyumlu içeriklerin nasıl oluşturulması gerektiği anlatılır.
  • WordPress tabanlı sitelerde yazı içi video ekleme nasıl yapılır detaylı şekilde anlatılır.
  • WordPress özelinde resim-görsel optimizasyonu nasıl gerçekleşir açıklanır.
  • Google Search Console kullanımı öğretilir.
  • Yandex Arama Motoru ve Yahoo kullanımlarıyla birçok farklı özelliği öğrenmek mümkündür.

SEO Araçları İle İlgili Youtube Dersleri

Yalnızca var olan SEO kapsamlı dersler değil, teknik analiz ve raporlama durumlarıyla araçların neler getireceği de anlatılmaktadır. Verilerin nasıl inceleneceği gösterilir, WordPress ayarların nasıl yapıldığı da örneklerle belirtilir. Çeşitli arama motorları botlarının nasıl çalıştığı, site çalışmalarında bunlara dair neler yapılabileceği de yine halilcomtr youtube adresinden sizlere ücretsiz olarak verilmektedir. Arama motoru çalışmaları konusunda yetkin olmak ve daha fazla gelişim katmetmek için halilcomtr youtube kanalından faydalanabilirsiniz.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Youtube Üzerinden SEO Öğrenilebilir mi?

Youtube kanallarında SEO uzmanları tarafından verilmekte olan ücretsiz eğitim dersleri bulunabilmektedir. Sizlerde bu videolar aracılığı ile SEO bilginizi güçlendirebilirsiniz. Detaylı bilgileri blog yazımızdan bulabilirsiniz.

Youtube SEO Videolarını İndirip İzleyebilir miyim?

Youtube üzerindeki videoları indirmeniz söz konusu değildir. Ancak youtube Premium üyesi kullanıcılar indirme işlemlerini yapıp çevrimdışı olarak videoları takip edebilir.

Youtube SEO İçerikleri Faydalı mı?

Youtube üzerinde SEO konusunda faydalı içerikleri bulmanız mümkündür. Ancak bunun için işin uzmanını kişileri ve detaylı anlatım yapan kanalları tercih etmelisiniz.

SEO Öğrenmek Kolay mı?

SEO öğrenmek için vakit ayırmak, istekli olmak ve bu konuda gelişmeleri takip edebilecek, stratejiler oluşturabilecek yetkinlikte olmak gerekir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İşletme Büyütme Stratejileri: 8 Dijital Pazarlama Stratejisi

SEO Nereden Öğrenilebilir?

SEO ile ilgili bilgilere internet üzerinde ki sertifika programları, udemy ya da youtube gibi platformlar ile ulaşılabilir. Ancak sadece böyle bir çalışma yeterli olmayacaktır.

Sertifika Kazanmak Ne İşe Yarar?

Sertifikalar kazanmak, öz geçmişiniz, kariyeriniz ve kişisel gelişimleriniz için çok faydalı olacaktır.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir