SEO Hizmeti

SEO Hizmeti

Arama motorlarında web sitesinin performansının artırılması olarak tanımlanan SEO kavramı, profesyonel SEO hizmeti ile icra edilir. Genel çerçevede web sitesinin potansiyelinin artırılması hedeflendiği içi, rakip analizi, markalaşma ve SEO kriterlerinin uygulanması, hizmet kapsamında yer alır. Sosyal medya mecraları arasında yer alan Instagram, Twitter ve Facebook da, bu kriterler kapsamında yer almaktadır. Peki, web sitelerinin performansını artıran, arama sonuçlarını iyileştiren SEO hizmeti nedir? İçeriğimizde bu hizmetin tüm detaylarını sizlere aktaracağız.

SEO Hizmeti Nedir?

Google’ın dünya üzerindeki kullanım oranlarına baktığımızda, Arama Motoru Optimizasyonu kavramı daha fazla önem arz etmektedir. Hali hazırda SEO’nun Türkçesi olan bu kavram, rakip analizinden tutun, web sitesinin trafiğinin artırılmasına kadar tüm aşamalarda sizin yanınızda olur. Kısa vadede büyük bir başarının gözlenmesi pek mümkün olmamakla beraber, uzun vadeli bir plan yapmak, SEO açısından her daim büyük başarılara yol haritası olacaktır. Peki, SEO hizmetinin içeriğinde neler bulunur?

 • Web sitesinin eksiklerinin tespit edilmesi ve gerek SEO, gerekse de tasarımsal açıdan web sitesinin güncellenmesi,
 • Site içi optimizasyonunun içerikler genelinde analiz edilmesi,
 • Site dışı optimizasyon içerisinde yer alan “linklemeler, görseller, Instagram gibi sosyal medya mecraları vb.” kaynakların siteye çektiği ziyaretçi sayılarının belirlenmesi ve gerekli olan iyileştirmelerin yapılması,
 • Arama motorlarında görünmesini istediğiniz kelime veya kelimelerin analizinin yapılması,
 • Web sitesinin gerekli Google araçları ile denetlenmesi,
 • Web sitesindeki değişikliklerin günbegün analiz edilmesi ve yapılan analizlerin yorumlanması,
 • İçerik planlamasının düzenlenip, belirli bir plan çerçevesinde web sitesine entegre edilmesi, SEO hizmeti kapsamında yer almaktadır. (Google Destek)

SEO hizmetinin planlı bir şekilde yönetilmesi için bu değerlere önem verilmesi gerekmektedir. WordPress tabanlı olan web sitelerde planlı ve programlı bir şekilde gerçekleştirilen bu hizmet, çeşitli eklentiler ile de en üst seviyeye getirilir ve web sitenizden alacağınız performans kademeli olarak artırılır.

seo hizmeti

Kurumsal SEO Nedir?

Dünya üzerinde her alanda pek çok site mevcuttur ve bu sitelerden kimi kurumsal bir kimliğe sahip olurken, kimileri de blog tarzı siteler olabilmektedir. Kurumsal bir yüzü olan ve müşterilerimize kurumsal kimliği çerçevesinde hitap eden firmalara verilen SEO hizmeti de, kurumsal SEO hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Peki, kurumsal SEO hizmetinde önemli olan nedir? Nelere dikkat edilmesi gerekir?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SEO Uzmanı

 1. Kurumsal Kimliğe Uygun Hareket Edilmesi: Kurumsal kimlik, bir web sitesinin yüzüdür. Bu yüze uygun, misafir veya müşterileri ilgilendirecek doğru SEO çalışmalarının yapılması gerekir.
 2. Anahtar Kelime Planlaması: Anahtar kelimeler ile arama sonuçlarında üst konumlara gelindiği için, seçilen anahtar kelimeler oldukça önemlidir. Bunun için AdWords aracı, anahtar kelime planlamada sıklıkla kullanılması gerekir. Hangi kelimenin ne kadar arandığını bilerek hareket etmek, çok doğru sonuçları ortaya çıkaracaktır.
 3. Site İçi SEO: Web sitesinde bulunan içerikler, içeriklerdeki görseller, çeşitli SEO kriterleri, iç linklemeler, içerikler için belirlenen meta açıklamalar ve site hızı, iç SEO ayarları içerisinde yer alır. Tüm bu kriterlerin, kurumsal kimlik çerçevesinde ele alınması gerekir.
 4. Rakip Analizi: Rakiplerin neler yaptığı, nasıl hareket ettiği ve daha pek çok soru, kurumsal SEO hizmeti kapsamında ilk sırada yer alır.
 5. Site Dışı SEO: Web sitesine gelen backlinkler, bakclinklerin doğal olup olmadığı, site dışı SEO stratejinizde hayati derecede öneme sahiptir.
 6. Sosyal Medya Kullanımı: Kurumsal işletmenizde, misafir veya müşterilerinize hitap ederken daima profesyonel olmanız gerekir. Bunun için de Instagram, Twitter ve Facebook kullanımına çok dikkat edilmelidir. Hizmet kapsamında tüm bu stratejik planlamalar da yer aldığı için, web sitesi gerek iç SEO, gerekse de dış SEO kapsamında iyileştirilmiş olur.

Logo, tanıtım faaliyetleri ve pazarlama stratejisi, kurumsal kimlik içerisinde yer alır. Kurumsal kimlik çerçevesinde SEO hizmeti alınırken de, bu detay çok önemli olur. Bu nedenle stratejik bir planlama ile kurumsal SEO hizmeti tavan yapacaktır. Böylece “SEO hizmeti satın al” kapsamında, hizmet bünyesindeki tüm detayların bir arada tutulması gerekir. Bahsedilen tüm konularda hizmetten ziyade, danışmanlık hizmeti almak da son derece önemlidir.

SEO Danışmanlık Hizmeti Nedir?

İnternet sitesinin, özellikle Google başta olmak üzere arama sonuçlarında popüler hale getirilmesi, yeni pazara açılma, iş potansiyelinin artırılması açısından çok önemlidir. Verilen SEO danışmanlık hizmetleri de bu kapsamda internet sitesi sahiplerine oldukça faydalı değerler kazandıracaktır. Çünkü danışmanlık hizmeti ile gerek kısa vadede, gerekse de uzun vadede tüm SEO kriterler elde geçirilebilir. Uzun veya kısa vadede olması çerçevesinde de SEO danışmanlık hizmeti fiyatları farklılaşır. Bu fiyatlar, SEO firması tarafından sizinle detaylı bir şekilde görüşülecektir. Peki, danışmanlık hizmetinde neler önemlidir?

 • SEO danışmanlık hizmeti veren firmalarda neye dikkat edilmeli? Sorusu genelinde ilk sırada, danışmanlık hizmetinin alınacağı yer gelir. Çünkü bu hizmetin alanında yetkin kişiler veya firmalarca verilmesi gerekir. SEO uzmanı, danışmanlık hizmeti konusunda size tüm değerleri sunacaktır.
 • İnternet sitesi için SEO uzmanı tarafından belirlenen detay ve kriterler, sitenin popülaritesinin ve arama motorlarındaki performansının artırılması için çok önemlidir. Bu nedenle yaptığınız tüm çalışmaları, danışmanlık hizmeti aldığınız SEO uzmanı ile gerçekleştirmelisiniz.
 • Ucuz danışmanlık hizmetinden ziyade, faydalı ve sitenize değer katacak SEO uzmanlarından danışmanlık hizmeti almanız her daim çok faydalı sonuçları doğuracaktır.

Instatakipçi olarak, SEO danışmanlık hizmeti ile sizlerin yanındayız. Sitenize değer katacak SEO bilgimiz ve alandaki tecrübemiz sebebi ile sizlere her konuda yardımcı olabiliriz. Ücretsiz danışmanlık hizmetlerimiz ile de sizlere en faydalı hizmetleri aktaracağız. Biz bir aileyiz ve SEO uzmanlarımız ile sizlerin yanında yer almaya devam ediyoruz.

SEO Hizmetinde Sosyal Medya Kullanımı

Site dışı SEO ne demek? Bundan sizlere içeriğimizde detayları ile beraber bahsettik. Ancak önemli olan elbette ki web sitesinin ziyaretçi kazanması. Buradaki ana hedef ise, kazanılan ziyaretçilerin, size değer katması. Elde edilmesi beklenen değer için belirlenen site dışı SEO kriteri backlink olarak dikkat çekse de, sosyal medya hesaplarınızdan gelen trafik de bu ölçüde çok önemlidir. Peki, bu trafiğin elde edilmesi için hangi değerler önemlidir?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Web Sitesi Kurma

 • Sosyal medya hesaplarınızın kaliteli takipçiler ile donatılması,
 • Stratejik içerik planlamasının yapılması,
 • Takipçilerinizin, sosyal medya hesabınızda kendine ait bir şeyler bulması,
 • Güncel ve yüksek çözünürlükte görseller ile hesabınızın daima formda tutulması, sosyal medya kullanımında oldukça önemlidir.

Instagram, Facebook ve Twitter gibi kanallardan gelen web sitesi trafiği tamamen doğal olduğu için, Google bu sürece çok değer verir. Instatakipçi olarak sizlere yalnızca SEO hizmeti değil, sosyal medya planlaması hizmeti de verdiğimiz için, web sitenizi doğal yollar vasıtası ile büyütebilirsiniz.

Sitenizin tasarımının, göze hitap etmesi açısından çok önemi vardır. Ancak tasarımın fazla abartılması, size “site hızı yavaşlığı” olarak geri dönecektir. Bu nedenle bahsedilen bütün kriterleri, site hızınıza entegre olarak güncellemelisiniz. PageSpeed Insights Google aracı ile bu süreçte site hızı performansınızı ölçümlemeniz de mümkündür.

Yukarıda bahsedilen SEO hizmeti, Kurumsal SEO hizmeti, SEO danışmanlık hizmeti, sosyal medya planlaması ve SEO ile ilgili tüm konularda Instatakipçi.com olarak bizlerle iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz.

SEO Destek kategorisi yazılarımız ile Google’da sitenizi en üst sıraya taşıyın!

SEO Nedir?

SEO, Web siteleri için yapılan arama motoru optimizasyon çalışmalarına verilen isimdir.

SEO Neden Önemlidir?

SEO çalışmaları sayesinde web siteleri, arama motorlarında yapılan aramalarda daha ön sıralarda çıkabilir ve hedefledikleri trafiklere daha kolay ulaşabilirler.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO Hizmeti, web siteleri için verilen hizmettir. SEO alanınında hizmet sunulan kişiler tarafından yapılır ve sitelerin daha ön planda çıkmasını sağlayacaktır.

SEO Uzmanı Nedir?

SEO uzmanı SEO alanında hizmet vermekte olan ve uzmanlık seviyesinde olan kişilere denir. Uzmanlık alanları sayesinde web sitelerine önemli ölçüde katkı sağlayabilirler.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 978

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir