SEO Hosting

SEO Hosting

SEO Hosting nedir? Halihazırda yeni kurulmuş ya da yeni aktif edilmiş bir web sitesinin optimize edilmesi adına yapılacak tüm teknikler SEO hosting olarak açıklanır. Bir web sitesinin internet ortamında rekabete girebilmesi kolay değildir. Bunun gerçekleşmesi adına tüm yönleriyle hem geleneksel hem de geleneksel olmayan tekniklerin kullanımıyla geliştirilmesi şarttır. Sitenin yapılabileceklerini daha hızlı bir şekilde erkenden gösterebilmesi adına yardımcı olunmasına SEO hosting denir.

SEO Hosting Ne İşe Yarar?

Var olan SEO hosting nedir sorusunun yanıtlanması sonrasında tam olarak ne anlam ifade ettiğinin bilinmesi şarttır. Mevcut olan hosting paketleri içerisinde bir sunucu çok farklı IP hizmetlerinde bulunur. Bunun sonucunda herhangi bir sitenin spam yemesi durumunda aynı IP sitelerinin zarar görme ihtimali ortaya çıkar. Bu durum riskli olurken aynı IP üzerinden binlerce siteye hizmet sunulması da bu durumu kaçınılmaz kılar.

SEO hosting bağlamında ise siteler arası linkler değere sahip değildir. Yani her bir site için farklı bir IP adres verilerek ayrışma yapılır. Bunun neticesinde backlink paylaşımları noktasında da imkanlar genişler. Backlink alımına dair herhangi bir ücret ödenmesi söz konusu değildir. SEO hizmetleri sunan firmalar tarafından beş farklı sınıfta değerlendirilen IP adresleriyle hizmetler verilir.

seo hosting

SEO Hosting Google Etkisi

SEO açısından katkısı ise oldukça fazladır. En çok tercih edilen arama motoru Google özelinde SEO özelinde SEO hosting sahibi siteler çok daha öne çıkar. Uygun görülme var olurken illegal bir site olmaması durumunda sorunsuz işleyiş devam ettirilir. Aynı IP üzerinden gelen sitelerden bir tanesinin kötü olmasıyla diğerlerinin algılanması da kötü olabilmektedir. SEO hosting ne işe yarar sorusu bu durumu ortadan kaldırması yönüyle cevaplanabilir. Bundan ötürü Google botları tarafından sitenin kötü algılanması ve sıralamada aşağıya çekilme durumu olmamaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: HTTP Durum Kodları Ne Anlama Gelir?

SEO Hosting Satın Al

Satın alma süreçlerinde tanınmış olan maksimum IP adresinin sayısına bakılmalıdır. Ayrıca sitenin yüksek hızlı performansa sahip olması da bir başka önemli unsurdur. Hosting özelinde Litespeed kullanımı olup olmadığına ve ping hız durumuna da yine göz atılır. SEO Hosting satın alma durumlarında yerli lokasyon avantajı da mutlaka dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

SEO Hosting Kullanmanın Avantajları

  • Google aramalarında daha yüksek oranda SEO uyumluluğu sağlar.
  • Backlink satın almak için yüksek bütçelerin harcanmasını ortadan kaldırılır.
  • IP özelinde siteyi daha güvenli ve anlaşılır hale getirirken risk durumlarını ortadan kaldırır.
  • Çok daha kolay bir şekilde imkanlar ölçüsünde link değişimleri yapılabilir.
  • Sitenin istenen kelime bağlamında daha üst sıralara çıkarılmasını sağlar.
  • Var olan PageRank değeri yükseltilebilir.
  • Diğer blog sitelerine kıyasla linkwheel uygulaması daha verimli kullanılır.

SEO Hosting Fiyatları

İP sayı durumuna göre SEO hosting fiyatları arasında değişkenlik bulunurken avantajlarının sayısı oldukça fazladır. Daha hızlı bir şekilde sitenin üst sıralarda yer bulmasını mümkün kılmak için kullanılabilir. Organik yoldan sitenin gelişmesi daha kısa zaman diliminde olur. Bununla birlikte Türkiye’de çok yaygın olmamasına karşın birçok yönden bütçe avantajı sunması SEO hosting kullanımını beraberinde getirmektedir. SEO hosting nedir tüm detayları ile sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

SEO Hosting Nedir?

SEO Hosting, web sitenizi farklı ad sunucuları ve ağlar kullanarak birden çok IP adresinden barındırmaktır. Bu sayede web sitenizin daha yüksek trafik oranlarına ulaşmasına imkan tanır.

SEO Hosting Avantajları Nelerdir?

SEO hosting temelde geleceğe olan bir yatırım türü olarak gözlemlenebilir. Bu nedenle web sitelerine ileriye dönüp kalite artışı ve kazanç getirisi sağlamak konusunda büyük avantajlar oluşturur.

SEO Hosting Zararlı mı?

SEO hosting çalışmaları herhangi bir şekilde zarar getirebilecek çalışmalardan değildir. Profesyonel ve uzman kişiler tarafından yapıldıktan sonra ileriye dönük güzel bir yatırım olacaktır.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir