SEO Sertifikası

SEO Sertifikası

Klasik metotların geride kaldığı günümüzde her web sitesi için gerekli olan SEO sertifikası alabileceğiniz eğitimler giderek artıyor. Herkese uygun eğitimler sonucunda alınacak sertifikalarla kurumsal ya da kişisel web sitelerin SEO açısından hazırlanması sağlanabilir. Bu yönüyle öne çıkan Dijital Pazarlama alanında nelerin yapılabileceğinin ise bir sınırı yoktur. Beklentilerin çok daha üstüne çıkma noktasında web sitelerin düzenlenmesi, optimize edilmesi mümkündür. Çeşitli alanlarda yetkinlik sahibi olmak, profesyonel olarak bu hizmetleri vermek ya da var olan sitelere dair işlemler için bilgi sahibi olma adına eğitimlere katılmak mümkün. Peki, SEO sertifikası alabileceğiniz eğitimler hangileri?

SEO Sertifikası Başvuru

Halihazırda SEO özelinde hizmet vermek ve doğru organik SEO çalışmalarıyla bir kariyer yapmak isteyenler için çeşitli eğitim alanları vardır. Farklı maliyetlere sahip kurslar sonucunda sertifika sahibi olunarak kariyer hedeflerinizi belirleyebilirsiniz.

SEO Sertifikası Eğitimleri

Tam kapsamlı SEO Sertifikası eğitimleri var olmakla beraber çeşitli dijital pazarlama kursları da mevcuttur. Arzu edilen kurslar özelinde eğitimler alınarak sertifika sahibi olunabilir. Burada öncelikli eğitimler ise Google özelinde oluşturulur. Ücretsiz bir şekilde de yine eğitimler alarak dijital pazarlama alanında kişinin kendisini yetiştirmesi söz konusudur.

1- Google Dijital Atölye

Dijital pazarlama özelinde yeni başlayanlar için Google Dijital Atölye iyi bir seçimdir. Dijital pazarlamanın ne olduğu, dijital güvenlik unsurları ve kişisel gelişim noktasında eğitim içerikleri vardır. İnternet dünyasında neler yapılabileceği görülürken birkaç günlük eğitim sonucunda bu sertifika sahibi olunabilir.

2- Google Analytics Academy

Sitelerde SEO işlemlerinin doğru ve hızlı gerçekleşmesi adına verilerin kullanımı ve okunması son derece önemlidir. Kapsamlı SEO eğitimleri öncesinde mutlaka kişinin Google Analytics Academy sertifika eğitimleri alması önerilir. Metin ve video özelinde SEO aracının hangi bölümlere sahip olduğu, nasıl kullanıldığı, nasıl yararlanıldığı ve nelere sahip olunabileceği gösterilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: HTTP Durum Kodları Ne Anlama Gelir?

seo-sertifikası

3- Google Academy For ADS

Halihazırda SEO sertifikası alabileceğiniz eğitimler çok farklı uygulama ve araçların kullanımına yönelik olabilirken

4- Hubspot Seo Sertifikaları

İçerik pazarlaması noktasında inbound, inbound marketing, content marketing, Social medya, email marketing sertifikaları var olurken Google ile kıyaslandığında daha esnek şartlara sahiptir. Video ve slayt dışında PDF formatında da eğitimler verilir. Bununla birlikte sınavda başarısız olma durumunda tekrar girme şansı da verilir. Çeşitli özelliklerdeki SEO sertifika eğitimleri şu şekilde listelenir;

  • Komple SEO Kursu
  • ClickMinded SEO Sertifikası
  • Gelişmiş Arama Motoru Optimizasyonu Sertifika Eğitimi
  • SEO Sınıf Eğitimi
  • Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanlığı
  • Arama Motoru Optimizasyonu Eğitim Kursu

Seo Sertifika Eğitimleri

Doğrudan komple SEO sertifikası eğitimleri var olurken Yoast ya da diğer özel durumlara ilişkinde eğitimler sıralanır. Tek bir eklenti kullanımına dair sertifikaların verildiği bilinir. Temel SEO Eğitimi ise başlangıç paketi olarak sunulur ve çokça talep edilir. Özellikle hiçbir bilgiye sahip olmadan da SEO Sertifikaları başvuru yapılması söz konusudur.

Saatler süren eğitici videoları izleyerek sizlerde bilgi sahibi olabilir, SEO sertifikası alarak bu alanda kendinizi geliştirmek için adımlar atmaya başlayabilirsiniz. Eğitim rehberleri özelinde uygulamalar bulunur. Yapılması gerekenler görülürken işlemlerin planlı bir şekilde ilerlemesi de anlaşılır olması da ayırt edici durumlardandır. Var olan SEO sertifikası alınabilecek eğitim kursları seçerek bu durumlar göz önüne alınır.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Sertifika Edinmek Neden Önemlidir?

Sertifikalar becerilerinizin ve bilgi haznenizin en büyük yansımalarıdır. Dahil olduğunuz sektör ile alakalı olarak sertifikalara sahip olmak sizleri ön plana çıkarır ve iş olanaklarınızı arttırır.

SEO Sertifikası Nasıl Alınır?

SEO sektöründe sertifika almak için online eğitimlerden yararlanılabilir. Ayrıca konusunda uzman kişiler tarafından verilmekte olan eğitimler takip edilebilir ve bu sayede sertifika kazanılabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sitenizin Sıralamasını Etkileyecek 11 SEO Önerisi

SEO Online Eğitimler Nereden Bulunabilir?

SEO konusunda online eğitimlere ulaşmak için Udemy ve Youtube gibi video hizmetleri takip edilmelidir. Ayrıca Google Dijital Akademi üzerinden de bu konuda eğitimler almak mümkündür.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir