SeoQuake Nedir?

SeoQuake Nedir?

SeoQuake nedir, SEO uygulamalarını doğrudan belirli analizlerle ortaya çıkartan bir eklenti aracıdır. Bu eklenti aracı Chrome ve Mozilla tarayıcılar ile uyumlu olarak, ücretsiz şekilde kurulum sağlanabilmektedir. Web tarayıcılarınızın üzerinde bir eklenti olarak (örneğin adblocker gibi) çalışan tarayıcı, arama motorlarında ya da giriş yaptığınız sitelerde istatistikleri size üst tarafta sunmaktadır. Hızlı şekilde yaptığı analizler, genel olarak girdiğiniz site ve yaptığınız aramalarla ilgili olarak size genel geçer bilgileri sunmaktadır. Sizlere yazımızın devamında SeoQuake işleyişini ve programın detayları hakkında dikkat etmeniz gerekenleri aktarmaya devam edeceğiz.

SeoQuake Nedir ve SeoQuake Nasıl Kullanılır?

SeoQuake, webmasterların internet siteleri üzerinde tek tek belirli algoritmalarına bakmaları yerine doğrudan işleyişe hakim olabilecekleri tek panel üzerinden SEO datalarına erişmelerini sağlayan bir sistemdir. Bu sisteme hiçbir ücret ödemeden sahip olmak oldukça kolay. Tarayıcınızın marketine girerek ya da tarayıcınızın arama butonundan SeoQuake şeklinde arama yaptığınızda doğrudan yönlendirileceksiniz. Üstelik tüm bunları belirli siteler için değil, tarayıcınız ile ziyaret ettiğiniz tüm sitelerde yapabiliyor olacaksınız. Böylece rakip analizi, odak anahtar kelime analizi ve site sıralaması gibi temel olguları saniyeler içerisinde öğrenebileceksiniz.

SeoQuake Özellikleri Nelerdir?

SeoQuake üzerinde kullanıcılar birden fazla istatistik verisini takip edebildiği gibi, doğrudan sonuçlara da ulaşabilmektedir. En temel olarak SeoQuake özellikleri:

 • SEO Denetimi
 • İç ve Dış Site Bağlantıları
 • Etki Alanları
 • URL Uzantıları
 • Karşılaştırma Eğrileri
 • Arşivleme ve Kayıt Alma

SeoQuake eklentisi ile oldukça basit bir şekilde SEO denetimi yapabilirsiniz. Bunun için odak anahtar kelimeleri arama motoruna yazmanız yeterli olacaktır. Eklentinin size getireceği istatistiki bilgiler doğrultusunda arama yaptığınız kelime hakkında en doğru analizi yapabillirsiniz.

Siteniz içindeki tüm iç ve dış linklere ait analizleri kolayca yapabilirsiniz. Analiz sonuçlarını CSV dosyası şeklinde kaydedip, bilgisayarınızda saklayabilirsiniz.

SeoQuake

Etki alanlarını ve URL uzantılarını karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma işlemi sizin ve rakiplerinizin perspektifinde nerede olduğunuzu görmeniz açısından oldukça yararlı olacaktır. İleriki adımlarda karar verme sürecinizde büyük anlamda yardımcı olacaktır. Ayrıca bahsedilen tüm analizleri CSV dosyası şeklinde kaydedip, arşivleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Dijital Pazarlama ve Kanalları

SeoQuake Hangi Verilere Ulaşabilmektedir?

SeoQuake analizlerini yaparken veri aldığı kaynaklar da aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Google PageRank
 • Google Index
 • Yahoo Links
 • Yahoo Linkdomain
 • Bing Index
 • Yandex Index
 • Alexa Rank
 • Delicious Index
 • Whois Link
 • Page Source
 • SEMRush Rank
 • Nofollow Links

SeoQuake Nasıl Kullanılır?

SeoQuake nasıl kullanılır sorusuna yanıt vermek için öncelikli olarak eklentiyi tarayıcınızda aktif hale getirmelisiniz. Ardından tarayıcınızın sayfa gösterimi yapan alanının üst kısmında (site linklerinin de hemen altında), site istatistiklerinin yer aldığını far kedeceksiniz. Burada yer alan bağlantı linkleri siteniz ile ilgili olarak doğrudan verileri sizlere sunmaktadır. Bu tarayıcı dilediğiniz gibi de ayarlayabileceğinizi de eklemekte fayda olacaktır.

SeoQuake nedir başlıklı yazımızda size temel anlamda SeoQuake kullanımı, özellikleri ve işleyişi hakkında bilgilendirdik.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

SEOQuake Ne Demektir?

SEOQuake, web siteleri adına tarayıcılarda kullanılmak için oluşturulmuş bir SEO eklentisidir.

SEOQuake Ücretli mi?

SEOQuake eklentisi geliştiriciler tarafından tamamen ücretsiz olarak sunulmakta olan bir eklentidir. Herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

SEOQuake Ne İşe Yarar?

SEOQuake eklentisi ile arama sonuçlarında çıkan web sitelerinin alexa değerlerini, domain değerlerini, Google ve diğer arama motorlarında ki index durumlarını öğrenebilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1624

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir