Serkan İsminin Anlamı

Serkan İsminin Anlamı

Serkan isminin anlamı, özellikleri, harf analizi ve istatistiksel bilgilerini burada bulabilirsiniz. Ender olarak kökeni Türkçe ve Farsça olarak kabul edilen bir isimdir. Ülkemizde sıklıkla erkek çocuklarına verilen bir isimdir. İsmin rengi mavi olarak kabul edilir. Kuran-ı Kerim’de geçmeyen isimlerden bir tanesidir. Güçlü anlamının da etkisi ile birçok insanda kullanılmaktadır.

Serkan İsminin Sözlük Anlamı

Serkan ismini çocuğunuza vermeden önce sözlük anlamına hakim olmak gerekir. Bu sayede ismi neden verdiğinize bir anlam kazandırmış olursunuz.

  • Soylu kan
  • Asil bir soydan gelen insan
  • Başkan

Serkan İsminin İstatistikleri

Serkan ismini kullanmaya başlamadan önce istatistiksel verilerine bakarak ülkemizde kaç kişide olduğu ve kullanım sıklığını öğrenebilirsiniz. En sık kullanılan isimler arasında 27. sırada yer almaktadır. Ülkemizde 180 bine yakın bu isimden vardır. Bu isimlerden 40 bin tanesi İstanbul’da yaşamaktadır. Her 464 kişiden birisine bu isim veriliyor. İsmin harflerine alfabe sıralamasına göre sayı verilip, toplandığında sonuç 81 yapmaktadır.

S:22 + E:6 + R:21 + K:14 + A:1 + N:17

serkan ismi ne demek

Serkan İsminin Harf Analizi

Serkan isminin harf analizi ismin gerçek anlamından farklı bir yorum getirmektedir. Toplam 6 harften oluşan ismin hecelemesi “ser:kan” şeklindedir. İsmin telaffuzu ortalama bir zorlukta kabul edilir.

  • S: Bu insanlar için hayal kurmak su ve ekmek ile eş değerdir. Her koşulda nerede olurlarsa olsunlar bu durumdan vazgeçmezler.
  • E: Karmaşık bir ruhsal dünyaya sahip olmaları ile bilinirler. Aynı anda sevinirken bir anda üzüntüyü yaşayabilirler. Bu durumdan rahatsız olmazlar.
  • R: Tereddütle yaşamaları ile bilinirler. Ruhsal yapılarının da karmaşık olması bu duruma neden olur. Karar verirken hep güçlük çekerler.
  • K: Hayatın her alanında başarılı olmaları sayesinde bulundukları ortamda tanınır ve saygı görürler. İş ve aşk hayatında başarılıdır.
  • A: Mantıklı hareket etmek ve karar vermek onlar için doğaldır. Bu duruma yardımcı olan nokta olayları algılama duygusunun gelişmiş olmasıdır.
  • N: Altıncı hisleri farklı bir şekilde onlara yardımcı olur. En üstün yeteneklerinin başında sağduyuları gelmektedir.

Serkan İsminin Özellikleri

Serkan ismine sahip insanları birçok özelliği vardır. Genelde dizli güçleri uysal yapıları ve değişime ayak uydurmaları ile ilgilidir. Kararsız davranışlar sergileseler de anlaşma kolay insanların başında gelirler. Bu isme sahip ünlü insanlar arasında Serkan Aykut, Serkan Çalık, Serkan Acar, Serkan Balı ve Serkan Çınar gibi isimler vardır. İsmin insanlara verilmemesi noktasında bir yasak yoktur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Serkan Ne Demektir?

Serkan ismi; asil soydan gelen, asil aile kanından gelmekte olan kimse anlamlarını içerisinde barındırmaktadır. Ayrıca başkan anlamı da bulunmaktadır.

Serkan İsmi Caiz mi?

Serkan isminin din adamları tarafından incelenmesi sonucunda, bu ismin herhangi bir kötü anlam içermemesi nedeni ile yeni doğan bebeklere verilmesinde bir sakınca bulunmadığı ortaya çıkmıştır.

Serkan İsminin Kökeni Nedir?

Serkan isminin kökeni tam olarak bilinmemektedir. Ancak bu ismin Farsça ya da Türkçe kökenlerinden birine ya da melez bir kökene sahip olduğu düşünülmektedir.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir