Sevde İsminin Anlamı

Sevde İsminin Anlamı

Sevde isminin anlamı, özellikleri, istatistiksel verileri ve harf analizi burada bulabilirsiniz. Sevda ismiyle çok yakın arkadaşlığı vardır. Arapça kökenli bir kelimedir ve kız çocuklarına az da olsa verilmektedir. İsmin rengi pembe olarak kabul edilir. Güzel esmer kadın anlamına gelmektedir. Aynı zamanda müminlerin annelerinden birisinin adı da Hz. Sevde olarak bilinir.

Sevde İsminin Sözlük Anlamı

Sevde isminin sözlük anlamı “Sev” kelimesinden türese de anlam acısından daha spesifik bir yoruma sahiptir. Kız çocuğunuza vermeden önce bu anlama bakarak karar vermek doğru adımı atmanıza yardım eder.

  • Esmer güzeli, esmer,
  • Siyah
  • Esmerlik
  • Siyahlık

Sevde İsminin İstatistikleri

Sevde isminin istatistiksel verilerine bakarak en doğru kararı vermeniz mümkün olacaktır. Bu sayıda ülkemizde kullanma sıklığını da öğrenebilirsiniz. En sık kullanılan isimler arasında 1452’inci sırada yer alır. Ülkemizde bu isme sahip 10 bin kişi vardır. Bunların 2 bine yakınını İstanbul’da yaşamaktadır. Ülkemizde her 9015 kişiden birisine bu isim verilir. İsmin harflerinin alfabe sırasında ki sayılarının toplamı 66 yapar.

S:22 + E:6 + V:27 + D:5 + E:6 = 66

sevde isminin anlamı nedir

Sevde İsminin Harf Analizi

Sevde isminin harf analizi ismin sözlük anlamından farklı bir şekilde yorumlanır. Toplam 5 harften oluşan bu ismin hecelemesi “sev:de” şeklindedir. Okuma yakınlığı nedeniyle telaffuzu zor isimlerden birisidir.

  • S: Hayalperest olarak bilinirler. Hayal kurmaktan vazgeçmezler. Durumları ne olursa olsun onu yaşarlar.
  • E: Karmaşık bir ruhsal dünyaya sahip olmaları ile bilinirler. Sevinci ve üzüntüyü aynı anda yaşamaları ile bilinirler. Bu durum onları rahatsız etmez.
  • V: Karşısında kim olursa olsun onları çok umursamazlar. Olaylar karşısında dik ve sağlam durmayı başarırlar, bu durum onları etkilemez.
  • D: Hırslı yapıları, zorluklara karşı duvar gibi durmalarına yardımcı olur. Bu da onların güçlü karakterlerine borçlu bir özelliktir.
  • E: Karmaşık bir ruhsal dünyaya sahip olmaları ile bilinen insanlardan birisidir. Sevinir ve üzülürler. Bunları bir arada yaşamaları onları bozmaz.

Sevde İsminin Özellikleri

Sevde ismine sahip insanların birçok karakter özelliği vardır. Yüksek özgüvene sahiptirler. Genelde bu özelliklerinden dolayı cümlelerini tekil olarak kurmayı tercih ederler. Otoriteyi seveler ve bu düzen ile yaşamaktan mutlu olurlar. Kuran-ı Kerim’de geçmemesine rağmen konulmaması noktasında bir yasak yoktur. Bu ismi kullanan en ünlü insanlar arasında Sevde Beyazıt Kaçar ve Sevde bint-i Zem’a vardır. Bu insanların dışında farklı bir ünlü yoktur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sevde Ne Demektir?

Sevde; Esmer, esmer güzeli. Ayrıca İslam dinindeki ilk Mü’minlerin annelerinden birisi Hz.Sevde.

Sevde İsmi Caiz mi?

Sevde ismi, kutsal isimler arasında yer almakta olan bir isimdir. Bu nedenle din adamları tarafından yeni doğmuş olan bebeklere bu ismin verilmesi caizdir, tavsiye edilmekte olan isimlerden birisidir.

Sevde İsminin Kökeni Nedir?

Sevde ismi Arapça kökenli bir isimdir. Dilimize İslam dini ile tanışmamızın ardından geçmiştir. Günümüzde çok sık kullanılan bir isim değildir. Nadir bir isim olduğu söylenebilir.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir