SGK Çalışma Saatleri

SGK Çalışma Saatleri

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çeşitli işlemleri olan vatandaşlar kurumun mesai saatlerini sıklıkla merak etmekte. Özellikle öğlen yemek molası saatlerini bilmeyen ya da bu saatleri karıştıran vatandaşlar işlemlerini gerçekleştirmek konusunda zorluk yaşıyor. Bu nedenle pek çok vatandaş SGK çalışma saatleri hangi aralıklarda merak ediyor. Bunun yanı sıra sgk işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceklerini merak eden vatandaşlar internet üzerinden ne şekilde bu işlemleri gerçekleştirebileceklerini de araştırıyorlar. Sizler için bu yazımızda SGK çalışma saatleri hangi aralıklarda ve e-sgk işlemleri nereden gerçekleştirilir gibi sorulara cevap verdik.

SGK Çalışma Saatleri

Sgk borç ödemeleri, emeklilik maaşı için gerekli işlemler, çeşitli şirket çalışanlarının sgk ödeme işlemleri gibi pek çok şey sgk üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu nedenle sgk kurumları gün içerisinde çok yoğun olabiliyor. Vatandaşların anlattığımız işlemleri gerçekleştirmek için sıklıkla başvurduğu SGK mesai saatleri ise önem arz ediyor. Zira vatandaşlar kuruma öğlen molası esnasında giderse işlemlerini gerçekleştiremeyebiliyorlar. Bu nedenle SGKçalışma saatleri içinde kurumda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmekte. Sgk mesai saatleri ise şu şekilde:

  • Sabah saat 08.00 ve öğlen saat 12.00 aralığında hizmet sağlamaktadır.
  • Öğlen saat 12.00 ile 13.00 arasında yemek için mola verilmektedir.
  • Öğlen saat 13.00 ile akşam saat 17.00 aralığında hizmet sağlamaktadır.
sgk çalışma saatleri

E-SGK Hizmetleri

Vatandaşlar sgk işlemlerini gerçekleştirmek için kimi zaman internet üzerinden e SGK kullanımına başvuruyor. E SGK işlemleri vatandaşların yorulmadan, internet üzerinden kolaylıkla halledebilecekleri işlemler. Dileyen kişiler e SGK uygulamasına SGK kurumunun kendi web sitesi üzerinden ulaşabilir. Kullanıcı adı ve şifre alma gibi işlemleri gerçekleştirdikten sonra uygulama üzerinden kolaylık e SGK işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra olarak e-devlet uygulaması yardımıyla da e SGK işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Böylelikle dilediğiniz süre boyunca e SGK işlemlerinizi gerçekleştirerek kuruma gitmenize gerek kalmadan SGK işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. (Vikipedi)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Adliye Çalışma Saatleri

Alo SGK 170

Alo SGK 170 hattıysa vatandaşların SGK işlemlerini gerçekleştirirken yaşadıkları sorunlar veya merak ettiği konular hakkında başvurabildikleri telefon hattıdır. Sgk iletişim hattı sayesinde kurum hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir, varsa yaşadığınız sorunlar giderebilirsiniz. Sgk iletişim numarasını aramak için sabit hatlar uygulanan ücretleri ödemeniz gerebilir.

Sektörlerde çalışma saatleri hakkında ki tüm güncel bilgilere instatakipci.com Çalışma Saatleri bloglarından ulaşabilirsiniz.

SGK Nedir?

Ülkemizde Sigorta alanında faaliyet göstermekte olan devlet kurumudur. Kelime anlamı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu demektir. Türkiye’de ki tüm sigorta işlemlerinin yürütüldüğü ve emeklilik sistemlerinin devam ettirildiği kuruluştur.

Sigortalı Olmak Nedir?

Sigortalı olmak, Ülkemizde ki sağlık sisteminden aktif olarak yararlanmak ve gerekli prim ödeme sayısına ulaşıp bu prim günlerine göre emekli olmak anlamlarına gelmektedir. Ülkemizde sigortasız çalışmak yasaktır.

SGK Çalışma Saatleri Nelerdir?

SGK hafta içi mesai saatleri arasında çalışmaktadır. Hafta sonu veya resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir