Sibel İsminin Anlamı

Sibel İsminin Anlamı

Sibel isminin anlamı, harf analizi, özellikleri ve istatistiksel bilgilerini bulabilirsiniz. İsmin kökenini Türkçe olduğu bilinmektedir. Kuran-ı Kerim’de geçmeyen isimlerden bir tanesidir. Ancak kız çocuklarına verilmesinde herhangi bir engel yoktur. Çok farklı anlamları içerisinde barındıran bir isim arayanlar için en doğru tercihtir. Renginin pembe olduğu kabul edilir ve ülkemizde kız çocuklarına sıklıkla verilir.

Sibel İsminin Sözlük Anlamı

Sibel isminin sözlük anlamı bu ismi sevmenize neden olacaktır. Kullanım noktasına ve eskiden kullanıldığı noktalara göre çok farklı anlamları içinde barındırır.

  • Henüz yere düşmemiş yağmur damlası
  • Türklerin eski tarihinde tanrıçaya verilen isim
  • Buğday başağı

Bu farklı anlamları ile Sibel isminin ne kadar özel ve kullanışlı bir isim olduğunu sizlerde hemen anlayacaksınız.

Sibel İsminin İstatistikleri

Sibel isminin kullanım oranını, ülkemizde kaç kişide olduğunu öğrenerek tercihte bulunmak istiyorsanız bu rakamlar size yardımcı olacaktır. En çok kullanılan isimler sıralamasında 60’ıncı sırada yer alır. Toplam 150 bine yakın insanda bu isim vardır. Bunlarda 30 bini İstanbul’da yaşar. Her 551 kişiden birisinde bu isim vardır. Bu isme ait harfler alfabe sıralamasında ki rakamları toplandığında sonuç 57 yapar.

S:22 + İ:12 + B:2 + E:6 + L:15 = 57

sibel ne demek

Sibel İsminin Harf Analizi

Sibel isminin harf analizi isimde bulundan harflerin kendi içerisinde yorumlanması ile yapılır. Toplam 5 harften oluşan ismin hecelemesi “si:bel” olarak yapılır.

  • S: Hayatının büyük bölümünde hayal kurarlar. Bunu yaparken aşırıya kaçma konusunda bir sınırları yoktur. Tam bir hayalperest olarak kabul edilir.
  • İ: Duygusal yapıları onları her zaman ele verir. Ufak bir şeyde bile kırılır ve incinirler. Hassa bünyeleri buna neden olur.
  • B: Dünya batacak duruma gelse bile umudunu yitirmezler. Önsezileri çok gelişmiştir ve bunu rahatça kullanırlar.
  • E: Karmaşık ruhsal yapıları vardır. Üzülürken bir anda sevinmeye başlayabilirler. Bu durum onları rahatsız etmez.
  • L: Çok yetenekli birisidir. Sanatsal açıdan güzel eserler ortaya koyar.

Sibel İsminin Özellikleri

Sibel ismine sahip insanların özel özellikleri vardır. Paylaşmayı seveler. Ellerinde ne olursa olsun anlayışları ile bunu paylaşırlar. Bu sayede etrafında sevilen bir insan olarak kabul edilir. Duygusal olduklarını anlayabilir ve ona göre rahatça hareket edebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Sibel Can, Sibel Alaş, Sibel Tüzün, Sibel Egemen ve Sibel Kekilli gibi çok sayıda ünlü isim vardır. Kız çocuklarına koyulmamasına yönünde her hangi bir yasak bulunmamaktadır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sibel Ne Demektir?

Sibel; Buğday başağı, henüz yere düşmemiş olan bir yağmur damlası ve eski Türk geleneklerinde yer alan bir tanrıça anlamlarını taşımakta olan bir isimdir.

Sibel İsmi Caiz mi?

Sibel ismi incelendiği taktirde içerisinde kötü anlamlar olmadığı net bir şekilde görülebilir. Bu nedenle bu ismin yeni doğmuş bebeklere verilmesinde bir sakınca yoktur.

Sibel İsminin Kökeni Nedir?

Sibel ismi Türkçe kökenli olan bir isimdir. Eski Türk kültüründe sıkça karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ise popüler bir yeri bulunmaktadır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir