Signal Uygulaması Nedir?

Signal Uygulaması Nedir?

Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Signal, özellikle son dönemlerde kullanıcı kitlesini oldukça genişletmiştir. Kullanıcılar, mesajlaşma uygulamalarını kullanırken gizlilik ve güvenlik ilkelerinin nasıl uygulandığına oldukça önem verir. Bu nedenle kullanıcıların kişisel bilgilerini güvenceye alan uygulamalar daha çok tercih edilir. WhatsApp’ın son güncellemesiyle birlikte Signal gibi rakip uygulamaların kullanım sıklığı artmıştır. App Store ve Google Play Store üzerine WhatsApp uygulaması gerilerken, Signal uygulamasının indirilme sıklığı artışa geçmiştir.

Signal Uygulaması Nasıl İndirilir? Signal Nasıl Kullanılır?

Anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma, grup sohbeti ve karşılıklı sohbet gibi seçenekleri ile kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılan Signal uygulaması, ücretsiz bir uygulamadır. Bu nedenle akıllı telefonlar üzerinden standart bir cep telefonu numarası ile bu uygulama indirilebilir. IOS ve Android sürümü bulunan bu uygulamayı akıllı telefonların uygulama mağazasından kolayca indirmek mümkündür. Rehberinizi bağlayabildiğiniz bu uygulama ile yapabileceğiniz işlemler;

  • Anlık mesajlaşma
  • Sesli Arama
  • Görüntülü Arama
  • Grup Sohbeti
  • Medya dosyaları paylaşma (sesli ve görüntülü medya)
  • Kaybolan mesajlar özelliği ile mesajlaşma
  • Ücretsiz SMS

Uygulamayı android telefonunuzdan indirmek için; Signal Android

IOS telefonunuzdan indirmek için; Signal iOS

signal uygulaması

Signal Uygulaması Güvenli Mi?

Bireyler anlık mesajlaşma uygulamalarında sohbetler ya da medya paylaşımı ile pek çok kişisel bilgisini uygulama üzerinde kullanır. İş ya da özel yazışmaların yapıldığı, fotoğraf ve video gibi çeşitli medyaların gönderildiği bu uygulamalarda kullanıcıların güvenliğinin sağlanması gerekir. Signal anlık mesajlaşma uygulaması, sağladığı gizlilik ve güvenlik önlemleri ile de kullanıcıların beğenisini kazanır. Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde uygulama kullanırken paylaşılan hiçbir bilgi üçüncü tarafların erişimine açık değildir. Rakip uygulamalarda görülebilen bazı gizlilik problemleri sonrası bu uygulama pek çok ünlü isim tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle son dönemde Elon Musk’ın Signal uygulaması ile ilgili tavsiye niteliği taşıyan sosyal medya paylaşımı ile birlikte, uygulamanın güvenilirliği ile ilgili daha net sonuçlara ulaşılabilir. Twitter gibi ünlü sosyal medya platformunun CEO’su da Signal uygulamasını tercih eden ve dijital dünyada isim yapan kişilerden biridir.

signal anlık mesajlaşma

Signal Uygulamasında Hangi İşlemler Yapılabilir?

Signal, bir ücretsiz anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Akıllı telefonların uygulama mağazalarından ücretsiz bir şekilde indirilebilen bir uygulamadır. Konuşma ya da mesajlaşma sırasında gereksinim duyulan tek bağlantı internettir. Bunun haricinde tarife üzerinden herhangi bir mesaj ya da arama ücreti alınmaz. Sesli ve görüntülü sohbetlerin de yapılabildiği Signal’de, karşılıklı bireysel konuşmaların yanı sıra grup sohbetleri de yapılabilir. Bu nedenle iş ve okul arkadaşları, aile bireyleri ya da yakın arkadaşlarla bir arada sohbet edebilmek mümkündür. Diğer rakip uygulamaların sağladığı tüm özellikleri içerisinde bulunduran uygulamada fotoğraf, video ya da ses gibi medya dosyaları da paylaşılabilir. Fotoğraf ve videolar üzerinde küçük düzenlemeler yapabilme imkanı da mevcuttur. Bu nedenle pek çok farklı amaç için beğeniyle kullanılan bir cep telefonu ve masaüstü uygulamasıdır.

Signal nedir, ne işe yarar?

Signal, arkadaşlarınızla ya da ailenizle anlık olarak sohbet edebileceğiniz bir mesajlaşma platformudur.

Signal uygulaması ücretsiz midir?

Signal uygulamasına Google Play Store ya da App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilmeniz mümkündür.

Signal güvenli midir?

Signal, kişisel verilerin korunması noktasında hassasiyet göstermektedir. Bu nedenle güvenli bir platform olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Signal uygulaması kime ait?

Signal uygulaması, Signal vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirilmektedir.

Signal uygulamasında hesabımı nasıl silebilirim?

Signal uygulamasına giriş yapın, daha sonra ayarlar kısmından gelişmiş özelliklere tıklayın son olarak “hesabı sil” butonuna tıklayın. Böylelikle hesabınız silinecektir.

Signal hangi platformlarda kullanılabilir?

Signal Andorid iOS ve PC üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 42 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Signal uygulamasi nedir nasil kullanilir gibi sorular vardı kafamda blogu inceledikten sonra hepsi ortadan kalktı tesekkur ederim :))))