Sıla İsminin Analizi

Sıla İsminin Analizi

Sıla isminin anlamı basitçe bir insanın doğup büyüdüğü yerdir. Buradan uzaklaşan insanlar için sıla toprağı hasreti çekiyor diyebilirler. Genelde kızlara koyulan bir isim olarak bilinse de aynı zamanda erkeklere de verilen bir isimdir. Arapça bir kökene sahip olan isim kutsal kitabımızda geçmemektedir. Her iki cins içinde kullanıldığı için renk tercihi pembe ve mavi olmaktadır.

Sıla İsminin Sözlük Anlamı

Sıla isminin sözlük anlamı bilinen dışında kullanıldığı yerlere göre farklılık göstermez. Genelde tek bir anlamı vardır ve cümle içerisinde kullanılsa dahi bu anlam ortaya çıkmaktadır. Şiir, roman ve farklı edibi ürünlerde bu anlamı nedeniyle sıklıkla isim olmasının dışında kullanılır.

  • Doğup büyüdüğünüz topraklar
  • Bu topraklardan ayrı kalma durumu
  • Ayrı kalınan topraklara kavuşma

Sıla İsminin İstatistikleri

Sıla güzel ve özel bir yer anlam ifade ettiği için ülkemizde kullanılan başlıca isimlerden birisidir. Toplamda 60 bine yakın insanda bu isim vardır. Bu sime sahip insanların yaklaşık 9 bin tanesi İstanbul’da yaşamaktadır. Her 1395 kişiden birisine bu isim verilir. En çok kullanılan isimler arasında 972 sıraya sahiptir. Her harfine alfabe sırasına göre bir sayı verilip, toplandığında sonuç 49 yapmaktadır.

S:22 + I:11 + L:15 + A:1 = 49

sıla ne demek

Sıla İsminin Harf Analizi

Sıla isminin harf analizi bu isimde geçen dört harfin kendi yorumlarının birleşmesi ile yapılır. Bu isimde dört harf vardır ve telaffuz zorluğu kolay olarak kabul edilir. Hecelemesi “sı:la” şeklinde yapılır.

  • S: Hayalperest kişilikleri ile bilinirler. Hayal kurmayı çok severler ve bunu yaparken kendilerine bir sınır koymazlar.
  • I: Duygusal yapıları nedeniyle diğerlerinden hemen ayrılırlar. Karmaşık yapıları nedeniyle çabuk incinirler. Hassas bünyeleri buna neden olur.
  • L: Sanatsal olarak çok yeteneklidir. Bu ismi taşıyanlara bakarak da bu önermenin doğru olduğunu kabul edebiliriz.
  • A: Olaylara karşı mantıkları ile yaklaşmayı tercih ederler. Bu sayede daha doğru ve etki edici kararlar vermeyi başarırlar.

Sıla İsminin Özellikleri

Sıla güzel anlamı nedeniyle birçok insana ilham kaynağı olmuştur. Vatan toprağı, doğup büyüdüğünüz ve daha sonra oradan ayrılmakta kaldığınız yerler olarak bilinir. Bu nedenle bu isimle ilgili çok sayıda türkü ve şarkı yazılmıştır. Bu isimle ilgili bir dizi çekilmiştir. Sıla özlemi birçok yerde kullanılan duygusal bir kelime öbeğidir. Bu ismi kullanan en ünlü isim olarak şarkıcılık yapan Sıla Gençoğlu ile akla gelen isimdir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sıla İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Sıla ismi ülkemizde popülerliğe sahip olan bir isimdir. Bu isimde ki ünlüler çok olmasa da Sıla Gençoğlu bu ismin popülerliğini yükseltmeye devam etmektedir

Sıla Ne Demektir?

Sıla Arapça kökenli bir kelimedir. Her iki cinsiyet içinde uygun olduğu düşünülmektedir. Bu kelimenin anlamı gurbet, hasret, sevgilinin yaşadığı uzak yerdir.

Sıla İsmi Caiz mi?

Sıla ismi caiz mi sorusuna verilecek net bir yanıt bulunmasa da bu isim herhangi bir nahoş anlam içermediğinden dolayı caiz olmasında bir sakınca yoktur.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir