Sim Ağı Pin Kilidi

Sim Ağı Pin Kilidi

Samsung cihazlar da sıklıkla karşılaşılan sim ağı kilidi oldukça can sıkıcı bir durumdur, bu durum sim ağı pin kilidi nasıl açılır sorusunun sorulmasına neden olmaktadır. Samsung’un yalnızca Avrupa’da kullanılması amacıyla üretilmiş telefonların da görülen bu problem Türkiye hattının telefona takılması ile ortaya çıkmaktadır. Güvenlik amacıyla alınan bu önlem özellikle yurt dışında yaşayan veya sürekli seyahat eden Türkler için oldukça rahatsız edicidir. Bu sim ağı kilidi sebebiyle Türkiye hattı takılan telefonlar kullanılmaz bir hale gelmektedir. Yurt dışından alınan telefonların Türkiye’de kullanılabilmesi için farklı yöntemler mevcut fakat bu süre içerisinde bunu fırsata çevirmeye çalışan kişilerin sayısı da bir hayli fazla. Bu sebeple böyle bir durumla karşılaşılması durumunda gerekli ve en önemlisi yetkili yerlerin aranması gerekmektedir. Telefoncular bu tarz problemlerin çözülmesi için yüksek fiyatlar çıkardığı için son yol olarak başvurulmalıdır.

samsung sim ağı pin kilidi

Samsun Sim Ağı Kilidi Açmak İçin Ne Yapılmalı?

Samsung ile iletişime geçmek bu süreçte yapılması gereken ilk adımdır. Şifre almak için oldukça büyük katkı sağlamaya yardımcı olabilmektedirler. Bu süreçte herhangi bir samsung bayisi ile iletişime geçilerek yaşanılan sorun detaylı olarak aktarılmalıdır. Bu süreçte yetkili bayi kişiye ulaşmak için bir telefon numarası talep etmektedir. Gerekli incelemelerin yapılabilmesi için telefonun garanti ve faturasının bulunması gerekmektedir. Aksi durumda telefonun çalıntı olunabileceği düşüncesi ile herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Yetkili bayi bu problemi çözüme kavuşturmak için belirli bir süre talep etmektedir. Bu süre sonrasın da iletişime geçerek sim ağı pin kilidi şifresini vermektedir. (Samsung Destek)

  • Yapılabilecek bir diğer işlem ise operatör ile iletişime geçmektir. Kullanılan hattın müşteri hizmetleri aranarak problem anlatılmalıdır. Birçok operatör yurt dışına seyahat eden kullanıcıları için pin kilidi açma yetkisine sahiptir. Pin sim şifresinin oluşturularak telefonun Türkiye hattı ile kullanılabilir hale getirilmesi için işlem yapılabilmektedir.
  • Öncelikle yaşanılan problem müşteri hizmetleri aranarak anlatılmalıdır.
  • Bu durumun çözüme kavuşması zaman alabilecek bir işlem olduğundan sabırlı davranılması gereklidir.
  • Operatörlerin bu hususta istediği bilgiler eksiksiz ve doğru olarak verilmelidir.
  • Gerekli bir sürenin dolması sonucunda sim ağı kilidinin açılması için hatta özel bir işlem uygulanmaktadır.
  • Bu işlem sonrasında telefon hem yurt içinde hem yurt dışında aynı hat ile kullanılabilmektedir.

Sonuç

Eğer telefonun garantisi veya faturası bulunmuyorsa internet siteleri üzerinden sims ağı pin kilidi satan sitelere başvurulabilir. Fakat bu durum güvenli olamama ihtimalîne karşı tavsiye edilmemektedir. Operatör ile iletişime geçmek her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Bu durum tamamen kullanılan hat ile alakalıdır. Bu süreçte iyi araştırma yapılarak operatör değiştirilebilir. Samsung sim ağı pin kilidi nasıl açılır sorusu ile ilgili birçok çözüm bulunsa da en güvenli bilgi operatör ve yetkili bayiler tarafından verilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

Nasıl Yapılır kategorisi yazılarımız ile yaşadığınız problemli durumlara çözümler üretebilirsiniz.

Sim Kilidi Nedir?

Sim kilidi, operatörler tarafından temin ettiğimiz sim kartlarının güvenliğini sağlamak adına kullandığımız bir şifredir. Sim kartınızın çıkarıp taktığınız ya da telefonunuzu açıp kapadığınız zaman sim kilidini girmeni gerekecektir.

PUK Kodu Nedir?

Puk kodu, sim kilidini 3 kez peş peşe yalnış girilmesinin ardında istenen yedek bir şifredir. Bilinmesi ve akılda kalması zor olduğu için genellikle kullanıcılar puk kodunu bilmezler.

Sim Ağı Pin Kilidi Nedir?

Sim ağı pin kilidir genellikle yurtdışından getirilen telefonlarda karşılaşılan bir durumdur. Yurtdışından getirilen telefonları açmak için sim ağı kilidi girmek gerekir. Eğer sim ağı kilidinizi bilmiyorsanız yukarıda ki blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Arkadaşlar bu kadar uğraşmaya gerek yok telefonunuzun garantisi yok ise çok kolay bir çözüm var root atmanız gerekiyor linkini verdiğim videodan yapabilirsiniz hepsi aynı mantık sadece kendi cihazınıza uygun root’u bulun samsung cihazlarda geçerli bu arada