Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce Nasıl Geçer?

Hepimizin baş belası sivilce nasıl geçer? Cildin orta tabakasında yağ salgılayan kanalların şişmesi ve kapanmasıyla ortaya çıkan sivilce izleri nasıl geçer sorusu sıklıkla dile getirilmektedir. Özellikle ergenlik çağına adım atan gençlerde görülen sivilce durumları çoğu zaman büyük bir sorun haline de gelebilmektedir. Deride artan yağ durumundan kaynaklı olup sivilce neden çıkar sorusuna çok farklı gerekçelerde sunulabilir.

Sivilce Neden Çıkar?

Genetik nedenlerle otuzlu yaşlara kadar olabileceği gibi aynı zamanda beslenme de belirleyici rol oynar. Kızartma ya da hazır ürünlerin çok sık tüketilmesi, abur cubur gıdaların alınması da çok daha fazla düzeyde sivilce oluşmasını beraberinde getirir. Sonrasında sivilce kremi kullanarak geçirilmesi söz konusu olsa da etkileri kalabilmektedir. Ayrıca farklı sivilce tipleri de bulunurken erken tedavi durumlarında sivilce lekelerine çözüm bulmak kolaylaşır. Halihazırda çevresel faktörler dolayısıyla da çok daha uzun yıllar sivilcelerin görülmesi de olasılıklar dahilindedir. Güneş ışınlarının zararlı etkileri olabileceği gibi birçok farklı koşulun bir araya gelmesi de psikolojik etkenlere bağlı sivilceleri meydana getirebilir.

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

  • Yapılacak işlemler öncesinde ya da sonrasında sivilceler sıkılmamalıdır.
  • Gerekli ölçüde ilaçların ve kremlerin kullanımı önemlidir.
  • Yüksek doz ilaç alımları bazı yan etkileri ortaya çıkarabilir.
  • Özel işlemlerin ardından gerekli tüm temizleme hususlarına azami dikkat gösterilmelidir. (Vikipedi)
sivilce nasıl geçer

Sivilce Nasıl Geçer?

Akne tedavilerinde retinoid ismiyle bilinen ilaçlar kullanılmaktadır. Özellikle antibiyotik etkili ağızdan alınan ilaçlarla sivilce lekeleri geçirilir. Ancak lekelerin geçmemesi durumunda hem ruhsal hem de kozmetik eksenli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu tip durumlarda ise kimyasal peeling uygulanır. Sivilce izleri nasıl geçer sorusuna lazer peeling ya da dermaroller işlemleri de yanıt olmaktadır. Hiçbir acı hissi olmadan kısa zaman diliminde tüm bölgedeki lekelerin geçirilmesi bu şekilde sağlanabilir.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Kalıcı olduğuna inanılan sivilce izleri için yüze özel sabunlar bulunmaktadır. Temizleyici jel solüsyonlarıyla günde sabah ve akşam olmak üzere iki kere temizliğin yapılmasıyla hiçbir iz kalmayacağı da bilinmelidir. Ayrıca lekelerin bir daha ortaya çıkmaması adına yağsız güneş kremi kullanılması önerilir. Var olan sivilce koruyucu kremler ise tahrişlerin ortaya çıkmasını önlemek için nemlendirici görevi de görür. Sivilce ilaçlarının etkisiyle ortaya çıkan kuruluk durumlarından kurtulmak için yağsız nemlendiricilerin kullanımı iyi bir seçenek olacaktır. Hemen sivilce patlatma yerine var olan ilaçların denenmesi ve birlikte nemlendirici kremlerle destek sunulması da problemlerinizi daha hızlı bir şekilde ortadan kaldıracaktır. Var olan komedonların temizlikleri için uzman dermatologlar tarafından periyodik olarak yapılmaktadır. Kimyasal peeling en kesin sonuçları sağlarken özel komedon başlıkları kullanılır. Bunlar aracılığıyla komedonlar boşaltılır ve geçirilir. Sağlıklı yüze ve cilde sahip olmak için tüm sivilce tiplerine karşın özel maskelerde yapılabilir. Sivilce maskesi doğal olmakla birlikte birtakım karışımlardan oluşabilir. Sizlerde kolaylıkla evde yapacağınız maskeleri belirli zamanlarda uygulayabilirsiniz. Ancak oranların korunması, sürenin aşılmaması ve yan etkilerinin bilinir olması da maksimum faydayı sağlayacaktır. Sivilce nasıl geçer ile ilgili tüm detayları paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

Nasıl Yapılır kategorisi yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sivilce Nedir?

Sivilce, Akne olarak da bilinmekte olan günümüzde en sık görülen cilt problemidir. 4 çeşidi akneler genellikle geçicidirler ve her insanın hayatının bir döneminde vücüdunda çıkmaktadırlar.

Sivilce Neden Olur?

Aknelerin oluşması genellikle bakterilere bağlıdır. Ancak genetik aktarımlar sonucunda da aknelerin oluşması gözlemlenebilir. Yağ bezlerinin şişmesi ve bakteriye maruz kalması sonucunda oluşurlar.

Sivilce Tedavi Edilebilir mi?

Sivilceleri tedavi etmek için bir çok bilimsel yöntem bulunmaktadır. Tedavi için dermatologlara görünmek gerekir. Akne tedavisinin başlangıcında, akneler artış gösterir ancak sabırlı bir süreç sonucunda tüm aknelerden kurtulunabilir.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir