Skype Hesap Silme

Skype Hesap Silme

Skype uygulaması günümüzde en çok kullanılan uygulamaların başında gelmektedir. Bu uygulamayı kullanan pek çok kişi bulunmaktadır. Ancak çeşitli sebeplerden ötürü uygulamayı silmek isteyebilirsiniz. Bu doğrultuda bizler de Skype hesap silme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Kapatma işlemi tahmin ettiğinizden de çok kolay olacak. Sizin için sıraladığımız adımları başarılı bir şekilde uyguladığınızda, hesabınızı kısa süre içerisinde silebileceksiniz.

Skype Nasıl Kapatılır?

Skype hesabı silme işlemi yapmanda önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Skype, uzun zamandır kullanılan iletişim kanallarının başında gelmektedir. Çoğu kişi tarafından kullanılan uygulama, her geçen gün pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İşte sizin için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları şu şekilde sıraladık:

 1. Skype hesabınızın eğer Microsoft hesabınızla ilgili bir bağlantısı yoksa kolaylık silebilirsiniz. Ancak bu iki uygulama birbirine bağlı ise, silme konusunda biraz daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu durumda müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir.
 2. Skype kapatma işlemini yaptığınız zaman, eğer bir film, müzik ya da oyun satın aldıysanız, hesabınızı sildiyseniz, bu ürünler de beraberin silinecektir.
 3. Bu hesabınızı sildiğinizde anda Outlook, Hotmail ve OneDrive gibi platformlara da erişiminizi kaybedeceksiniz. Sakladığınız bütün e-postaların gideceğini de hatırlatmak isteriz.
 4. Tanımlı olan bilgiler, telefon numaraları ve mail adreslerine de uygulamayı sildikten sonra ulaşamayacaksınız.

Bütün bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda uygulamayı sildiğinizde gidecek olan bu bilgilere tekrar ulaşım sağlayamayacaksınız.

skype hesap silme

Skype Nasıl Silinir?

Skype kapatma işlemi için aklınıza bir soru işareti varsa, kesinlikle doğru adrestesiniz. Silme işlemi için şu noktaları izleyebilirsiniz:

 1. İlk olarak “Bu” adrese tıklamanız gerekiyor.
 2. Karşınıza çıkan sayfada sizlerden istenilen bilgileri girin ve daha sonra “İleri” tuşuna basın.
 3. Karşınıza onayladığınıza dair bir sayfa çıkacak. Buraya size ait olan telefon numarası ve mail adresin girmeniz gerekmektedir.
 4. Karşınıza bir kod çıkacak. Bu kod ile skype silme işlemi daha da kolay bir hale gelecek.
 5. Karşınıza açılan sayfada, bu işlemi yapmaya emin olup olmadığınıza dair bir ekran çıkacak. Sizin için yukarıda belirlediğimiz bütün durumlar burada sizin için bir kere daha sıralanacak. Eğer silme işlemi sonrası olacaklardan eminseniz, “İleri” tuşuna basarak, silme işlemine devam edebileceksiniz.
 6. Son olarak ilerlediğiniz karşınıza, bir buton çıkacak. Bu butona göre hesabınızı kapatabileceksiniz.
 7. Artık skype kullanıcı adı silme işlemi için son kısma geldik. Burada madde 5’i tıklayarak, silme işleminizin tamamlanacağı tarih size iletilecektir. Size aktarılan tarihte, hesabınızı silme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Silme işlemini hiçbir şekilde geri alamazsınız. Bu sebeple silme işlemi yapmadan önce iyi düşünmelisiniz. Eğer hala silmeye kararlıysanız, bu durumda, yukarıda belirtilen bütün bilgilerinizi yedeklemeniz gerekmektedir. Aksi durumda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Skype hesap silme işleminin detaylarını sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Sosyal medya konuları hakkında detaylı bilgi için bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Skype Nedir?

Skype internet bağlantısı sayesinde online mesajlaşma hizmeti sağlayan bir uygulamadır. Uygulama Microsoft tarafından geliştirilmiş ve kullanıcılara sunulmuştur. Dünya üzerinde ki internet bağlantısına ve uygulamaya sahip kişileri kolayca birbirine bağlamayı amaçlar.

Skype Ücretli mi?

Skype uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Hiçbir ücret ödemeden tamamen ücretsiz bir şekilde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Skype Hesap Silmek Mümkün mü?

Skype kullanmak adına oluşturduğunuz hesabınızı istemeniz dahilinde kolay bir şekilde kapatabilir ve silebilirsiniz. Bu konu hakkında ki detaylara blog yazımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

Skype İle Yurtdışı Aramaları Yapılabilir mi?

Skype uygulaması ile yurt dışı aramaları yapabilirsiniz. Ancak bunun için belirli bir bakiye ödemeniz gerekmektedir.

Skype Görüntülü Konuşma Yapılabilir mi?

Skype görüntülü konuşma yapmak ve canlı sohbetler gerçekleştirmek için kullanılabilecek bir uygulamadır.

Skype Kime Ait?

Skype uygulaması Microsoft firmasına ait bir uygulamadır. Tüm altyapısı microsoft tarafından sağlanır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir