İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Skype Nasıl İndirilir?

Skype indir araştırması, internet üzerinde pek çok kullanıcı tarafından yapılmaktadır. Özellikle iş yerlerinde iletişimi sağlayan bu uygulama sayesinde görüntülü çağrılar alabileceğimiz gibi, grup olarak da görüşmeler yapabiliriz. Ancak bu noktada, ilk olarak uygulamanın indirilmesi ve cihaza kurulması gerekmektedir.

Skype Nasıl Kurulur?

Skype yükle işlemi için ilk olarak Skype’ın resmi internet sayfasına girmeniz gerekmektedir. Bunun için bu adrese giriş yapabilirsiniz. Daha sonra ise şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Sayfaya giriş yaptığınız zaman üst tarafta olan indirmeler kısmına tıklayın. Buraya tıkladığınız zaman karşınıza indirmeler sekmesi çıkacak. Windows için Skype uygulaması indirebilirsiniz. Dilerseniz telefona ya da tablet gibi cihazlarınıza da indirme işlemi yapabilirsiniz.
 • Skype uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz çok yeterli olmayacaktır. Çünkü bununla beraber kurulum yapmanız da gerekecektir. İlk olarak kaydet işlemini yaptıktan sonra, dosyanın üzerine tıklayarak, çalıştırmaya başlayın.
 • Karşınıza çıkan adımlarda size sorulan sorulara cevap vermeniz gerekmektedir.
 • Son adımda adınızı girin ve parolanızı oluşturun.
 • Eğer uygulamayı bilgisayarınızda başlatmak istiyorsanız, “Skype çalıştır” seçeneğini işaretlememeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.
 • Dilerseniz yükleme sırasında Skype Tıkla ve Konuş Yükle seçeneğini de aktif edebilirsiniz.
 • Yükleme sırasında, arama motorunuzun değiştirilmesini isteyip istemediğinize dair bazı sorular sorulmaktadır. Buna göre değiştirme işlemi yapabilirsiniz.
 • Yükleme işlemi için ortalama 1 dakika kadar beklemeniz gerekmektedir. Bekleme süreniz, internetinizin hızına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Skype indirme bağlantısı: Skype İndir

skype nasıl indirilir skype indir

Skype Nasıl İndirilir?

Skype download işlemi görüldüğü gibi bu kadar kolaydır. İşlemi yaparken size sorulan sorulara dikkat ederseniz, uygulamayı ona göre de şekillendirebilirsiniz.

Bunların dışında Skype uygulamasının ücretli olup olmadığını soran pek çok kişi bulunmaktadır. Uygulamayı indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir. Bunun için sadece internet bağlantınızın olması yeterli olacaktır. Ancak uygulamanın ücretli olan kısımları da bulunmaktadır. İçerisinde hem ücretli hem de ücretsiz servisler barındıran bu uygulama sayesinde sizler de sevdiklerinizle görüşebilecek, iş toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Skype hesabınız yok ise Skype hesabı açma ile ilgili tüm detaylara yazımızdan erişebilirsiniz.

Skype’de Ücretsiz Uygulamalar Nelerdir?

Skype uygulamasında ücretsiz olan bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Skype uygulamasını kurduğunuz herhangi bir cihazdan görüntülü görüşebilir ya da mesajlaşabilirsiniz.
 • Anlık olarak mesajlaşma ve dosya paylaşımı sağlayabilirsiniz.
 • Görüntülü olan grup çağrılarından faydalanabilirsiniz.
 • Tek kişilik görüşmeler yapabileceğiniz gibi grup görüşmeleri de yapabilirsiniz.

Skype Hesap Silme işlemi için ilgili yazımıza göz atın!

Skype’de Ücretli Uygulamalar Nelerdir?

Skype uygulamasında ücretsiz olan uygulamalar olduğu gibi, ücretli servis hizmetleri de bulunmaktadır. Sizin için aşağıda sıraladığımız hizmetler ücretlidir. Buna göre uygulamayı dikkatli bir şekilde kullanmanızı önermekteyiz.

 • SMS gönderme işlemi, ücretlidir.
 • Sabit hatları ya da cep telefonlarını arama ücretlidir. (Dünya çapında yapılan aramalar)

Aradığınız hatlar, ülkeden ülkeye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sizler de bu noktaları dikkate alarak, Skype uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Skype indir işleminin tüm detaylarını paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Sosyal medya konuları hakkında detaylı bilgi için bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Skype uygulaması Bilgisayar indeksli olarak çıkmış olmasına rağmen teknolojinin gelişmesi ile beraber artık akıllı telefonlarda da aktif olarak kullanılabilmektedir.

Skype uygulamasını indirmek için telefonunuz Android ise Play Store’u güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca Android telefonlarınız içinde App Store üzerinden Skype uygulamasını rahatlıkla indirmeniz mümkün.

Skype %100 ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Ayrıca telefonunuzda ve Bilgisayarınızda da yüksek yer kaplamaz.

Android, iPhone veya Windows 10 Mobile’da kullanılabilir.

Bazen Skype kamera çalışmama sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun, bilgisayarınızın web kamerası sürücüsü ile ilgili komplikasyonların bir sonucu olabilir. 

Skype iletişiminizi güvende tutmak için 256 bit şifreleme anahtarıyla Gelişmiş Şifreleme Standardını (AES) kullanır ve güvenlidir.

Evet, Skype güvenli yazılım programları ile yazılmış bir uygulamadır ve kullanımı güvenlidir.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Skype Nasıl İndirilir? Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. semih
  semih

  skype nasıl indirilir yazınız oldukça faydalı teşekkürler..

 2. sertan yılmaz
  sertan yılmaz

  skype akıllı telefonlara nasıl indirilir ? Teşekkürler..