Snapchat resimlerin hikayesi

Snapchat Bazı Özelliklerini Kaldırıyor

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram ile Snapchat uygulamaları arasında son dönemde kıyasıya bir yarış var. Aslında bu yarışın Facebook’un Snapchat uygulamasını satın alamamasıyla başladığını söylemek gerekiyor. Satın alma işlemini gerçekleştiremediği için Snapchat uygulamasını geride bırakmak için çalışmalara başlayan Facebook’un bu konuda ilk olarak Instagram uygulaması için bir güncelleme yayınladığını da söylemek gerekiyor.  Instagram için yayınlanan resimlerin hikayesi özelliği ile beraber söz konusu sosyal medya uygulamasını geride bırakacağı düşünülen Instagram’ın bu adımı ilk başlarda eleştirilerde almış olsa şimdilerde beğeni toplayan bir özellik olarak ön plana çıktığını da söylemek gerekiyor.

Instagram tarafından atılan bu adımlarla beraber Snapchat uygulamasının geride kalacağı da düşünülüyor. Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliği ile ön plana çıkmasıyla beraber Snapchat tarafından da yeni adımlar da gelmeye başladı. Bu noktada ilk olarak uygulamanın kullanıcılara yük olarak gelen ve kullanılmayan özellikleri kaldıracağı da açıklandı. Uygulama tarafından yapılan açıklama ile beraber bu konuda ilk devre dışı bırakılacak olan uygulamanın ise kullanıcıların yer aldığı bölgelerde için öneriler hikayeler özelliği olacağı açıklandı. Uygulama içerisinde yerel hikayeler olarak bilinen bu özelliğin kaldırılmasıyla beraber ana sayfada önerilen hikayeler bölümünde gereksiz yere paylaşım kalabalığının da giderilmesi bekleniyor. Snapchat’in böyle bir güncelleme yapmasının uygulamaya nasıl bir etki oluşturacağı ise merak konusu oldu. Zira Instagram ile Snapchat arasındaki yarışında bu şekilde devam edeceği de düşünülüyor.

Snapchat Bazı Özelliklerini Kaldırıyor
4.4 (88.1%) 79 votes

Bir önceki yazımız olan Twitter İçin Yeni Güncelleme başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, Sosyal medya ve Twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikayeler Özelliğinde Artık Fotoğraf Sınırı Yok
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir