Snapchat Bazı Özelliklerini Kaldırıyor

Snapchat Bazı Özelliklerini Kaldırıyor

instagram takipçi satın al instatakipci

Instagram ile Snapchat uygulama ları arasında son dönemde kıyasıya bir yarış var. Aslında bu yarışın Facebook’un Snapchat uygulama sını satın alamamasıyla başladığını söylemek gerekiyor. Satın alma işlemini gerçekleştiremediği için Facebook Snapchat uygulamasını geride bırakmak için çalışmalara başladı.  Bu konuda ilk olarak  Instagram uygulaması için bir güncelleme yayınladığını da söylemek gerekiyor.  Instagram için yayınlanan resimlerin hikayesi özelliği ile beraber söz konusu sosyal medya uygulamasını geride bırakacağı düşünülen Instagram’ın bu adımı ilk başlarda eleştirilerde almış olsa şimdilerde beğeni toplayan bir özellik olarak ön plana çıktığını da söylemek gerekiyor.

Instagram tarafından atılan bu adımlarla beraber Snapchat uygulama sının geride kalacağı da düşünülüyor. Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliği ile ön plana çıkmasıyla beraber Snapchat tarafından da yeni adımlar da gelmeye başladı. Bu noktada ilk olarak uygulamanın kullanıcılara yük olarak gelen ve kullanılmayan özellikleri kaldıracağı da açıklandı. Uygulama tarafından yapılan açıklama ile beraber bu konuda ilk devre dışı bırakılacak olan uygulamanın ise kullanıcıların yer aldığı bölgelerde için öneriler hikayeler özelliği olacağı açıklandı. Uygulama içerisinde yerel hikayeler olarak bilinen bu özelliğin kaldırılmasıyla beraber ana sayfada önerilen hikayeler bölümünde gereksiz yere paylaşım kalabalığının da giderilmesi bekleniyor. Snapchat’in böyle bir güncelleme yapmasının uygulamaya nasıl bir etki oluşturacağı ise merak konusu oldu. Zira Instagram ile Snapchat arasındaki yarışında bu şekilde devam edeceği de düşünülüyor.

Yayınlandığı ilk andan itibaren ilginç yapısı ile büyük oranda beğeni toplayan Snapchat uygulamasına kötü bir haber. Başta sosyal medya devi Facebook’un durumdan rahatsız olmaya başlamasıyla beraber Snapchat’e karşı öne geçmek için adımlarda atılmaya başlanmıştı. Bu noktada ilk olarak uygulamanın rakiplerinden en farklı özelliği olarak gösterilen resimlerin hikayesi özelliği Instagram uygulamasına dahil edilmişti. Instagram’a gelen güncelleme sonrasında Snapchat’e de geride doğru gitmeye başladığı yani kullanıcı kaybettiği haberleri yapılmıştı. Takip sosyal medya uygulamalarının bu adımlarından sonra şimdi ise bir adımda Apple tarafından geldi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Zira Apple yaptığı açıklamada kendi sosyal medya uygulamasının üzerinde çalıştığını belirtti. Söz konusu sosyal medya uygulamasının ise şuan için ortaya çıkmış değil. Fakat bir süredir Apple iPhone kullanıcılarının Snapchat uygulamasında olduğu gibi resimleri değiştirmelerine olanak sağlıyor. Bu sayede de kullanıcılar doğrudan Snapchat’in üzerinde fotoğraf hazırlamış gibi fotoğraflarını paylaşabiliyor. İddialara göre söz konusu çalışma aslında bir deneme ve Apple yakın bir dönemde Snapchat’e benzeri bir sosyal medya uygulaması yayınlayacak. Uygulamanın detaylarının neler olacağı ve bu durumun Snapchat uygulamasını nasıl etkileyeceği ise şimdilik merak konusu olarak kaldı. Zira Apple henüz bu konuda bir açıklama da yapmadı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/yorum

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Snapchat Bazı Özelliklerini Kaldırıyor
4.4 (88.1%) 79 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir