Snapchat Dondurma Ve Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Snapchat Dondurma Ve Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Snapchat hesap silme artık çok kolay! Instagramın gelişimi ile Snapchat kullanıcıları artık hikayelerini Instagram üzerinden paylaşmakta. Bu sebeple de Snapchat kullanıcıları hesaplarını dondurmak ya da tamamen silmek isteyebiliyor. Bu yazımız ile Snapchat hesabınızı kolaylıkla dondurma ya da silme işleminin nasıl yapılacağını sizler için derledik.

Snapchat Hesabı Nasıl Dondurulur?

Snapchat silme işlemi kalıcı ve geçici olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Bazı kullanıcılar Snapchat hesabını kısa bir süreyle bırakırken, bazıları kalıcı olarak silmek isteyebilir. Snapchat silme linki kullanıldığı anda, Snapchat kendini 30 günlük beklemeye almaktadır. Buna bir nevi dondurma işlemi denilebilir. Kullanıcılar hesaplarına 30 gün boyunca giriş yapmazlarsa, hesapları kalıcı olarak silinecektir. Snapchat hesabı silmek oldukça basit bir işlemdir.

Snapchat hesabınızı geçici olarak dondurmak istiyorsanız, dondurma işlemi sonrasında dikkat etmeniz gereken bir husus bulunuyor. Çünkü hesap dondurma ve silme işlemini aynı anda yapmış oluyorsunuz. Snapchat, kullanıcılarına iki farklı seçenek sunmuş. Hesabınızı 30 gün boyunca dondurabiliyorsunuz. Fakat bu süre geçtikten sonra hesabınız tam anlamı ile siliniyor.

Şimdi gelelim merakla beklenen ‘Snapchat Hesabı Nasıl Dondurulur?’ sorusunun cevabına.

https://accounts.snapchat.com/accounts/login?continue=https%3A%2F%2Faccounts.snapchat.com%2Faccounts%2Fdelete_account

Öncelikle yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekiyor. Bu link ile hesabınızın dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Açılacak olan sayfaya silmek istediğiniz Snapchat hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girin ve hesaba giriş yapın. Daha sonra ise hesabınızı silmek istediğinize dair bir onay süreci olacaktır. Hesabınızı silmek istediğinize dair onay vermenizin ardından son defa kullanıcı adınızı ve parolanızı tekrar girip ‘DELETE ACCOUNT’ yani ‘HESABI SİL’ butonuna tıklamanız yeterlidir.

Snapchat Hesabımı Dondurduktan Sonra Nasıl Geri Açabilirim?

Snapchat hesabınızı dondurduktan sonraki 30 gün içerisinde, Snapchat uygulamasına kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek tekrar açabilirsiniz. Yalnız 30 gün içerisinde tekrar açmazsanız, hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Kişilerin dondurma işleminden sonra süreyi iyi hesaplamaları ve şifrelerini kesinlikle unutmamaları şart olan bir durumdur. Şifrenizi unutmanız durumunda snapchat hesabınızı tekrar aktif etme konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Snapchat Hesap Silme

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Snapchat hesap silme ve dondurma işlemini aynı anda yürütmektedir. Eğer hesabınızı tam anlamı ile silmek istiyorsanız yukarıda verilmiş olan siteye tıklayarak hesap silme işlemlerini tamamlamanız yeterli. Fakat hesabınızı tam anlamı ile silmek istiyorsanız 30 gün boyunca hesabınıza hiçbir şekilde yeniden girmemelisiniz. Çünkü 30 gün içerisinde hesaba yeniden giriş yaptığınız taktirde hesabınız açılmış olacak ve hesap silme işlemlerini yeniden yerine getirmek zorunda kalacaksınız.

snapchat hesap silme

Snapchat Hesabınızı Şifrenizi Bilmeden Silmek Mümkün Değil!

Snapchat hesabınızı silmek ya da dondurmak istiyorsunuz. Lakin hesabınızın şifresini bilmiyorsunuz. Maalesef hesabınızın şifresini bilmeden hesabınızı silemezsiniz.  Çünkü hesap silme ya da dondurma sadece kullanıcı adı ile yapılan bir işlem değil. Bu sebeple de öncelikle hesabınızın şifresini hatırlamalı ya da ‘Şifremi Unuttum’ kısmından yeniden oluşturmalısınız.

Snapchat Hesabınızı Silmeden Önce Mutlaka Düşünün!

Snapchat hesabınızı artık kullanmak istemeyebilirsiniz ya da bir süreliğine ara vermek isteyebilirsiniz. Fakat bu süre zarfında düşünmeniz gereken çok önemli bir husus bulunmakta. Bilindiği üzere Snapchat uygulamasının kendisine ait bir fotoğraf, video galerisi mevcut. Uygulamayı sildikten ya da dondurduktan sonra bu galeriye erişiminiz kaldırılıyor. Bu sebeple de hesabınızı silmeden önce bir daha düşünün ya da saklamanız gereken fotoğraf ve videoları bir yere mutlaka yedekleyin. Eğer hesabınıza 30 gün içerisinde yeniden giriş yaparsanız, galeride bulunan fotoğraflar silinmeyecektir. Fakat 30 günün sonunda hesabınıza girişiniz engellenecek yani hesabınız tamamen silinecektir. Bu sebeple de sizin için önemli olan anıları farklı bir yere yedeklemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/youtube-abone-satin-al

Snapchat Hesabımı Dondurmam Mümkün müdür?

Snapchat hesabınızı istediğiniz zaman dondurmanız mümkündür. İstediğiniz kadar ara verebilirsiniz ve istediğiniz zaman hesabınızı tekrar açabilirsiniz.

Snapchat Hesabımı Silebilir miyim?

Snapchat hesabınıza belli bir süre ara vermek istiyorsanız dondurmayı düşünebilirsiniz. Ancak geri dönmek gibi bir niyetiniz yoksa hesabınızı tamamen silmeniniz mümkündür.

Snapchat Hesabımı Dondurmak İle Silme Arasında ki Fark Nedir?

Snapchat hesabınızı dondurarak, istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz. Ancak hiç geri dönmek gibi bir niyetiniz yoksa tamamen silmeniz gerekecektir.

Silinen Hesap Tekrar Açılabilir mi?

Silnen snapchat hesaplarınızı tekrar kullanmak isteseniz bile maalesef kullanamazsınız.

Snapchat Kullanım Yaş Sınırı Kaçtır?

Snapchat kullanabilmek için en az 13 yaşında olmak gerekir. 13 yaş altı kullanıcılar için yasal değildir.

Snapchat Kapandı mı?

Snapchat günümüzde de çok popüler olarak kullanılmakta olan bir uygulamadım. Herhangi bir yasak durumu yoktur.

SoundCloud Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir