Sonsuzluk İşareti

Sonsuzluk İşareti

Sonsuzluk işareti pek çok kullanıcının sıklıkla kullandığı simgeler arasında yer alıyor. Ancak sonsuzluk işareti pek çok simge gibi klavyede direkt olarak bulunmuyor. Bu nedenle kullanıcıların sonsuzluk işaretini yapmak çeşitli klavye kombinasyonlarına ya da farklı yöntemlere başvurmaları gerekiyor. Genellikle matematiksel ifadelerin bulunduğu belgeleri hazırlarken ihtiyaç duyulan simgelerden biri sonsuzluk işareti. Bunun yanı sıra sadece matematiksel ifadeler için değil aynı zamanda çeşitli paylaşımlar esnasında da sıklıkla sonsuzluk işareti kullanılıyor. Sonsuzluk işareti vektörel gösterimi ve sonsuzluk işareti png formatlarıyla sıklıkla tercih ediliyor. Ancak klavye üzerinden sonsuzluk işareti yapılmak istendiğinde direkt olarak bulunmadığı için kullanıcılar sorun yaşıyor. Klavye üzerinde direkt olarak mevcut bulunmayan işaretlerden biri olan sonsuzluk işareti klavyede nasıl yapılır, sizler için aşamalı ve detaylı şekilde anlattık.

Bilgisayar Klavyesinde Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar üzerinden klavyede sonsuzluk işareti yapmanın birkaç farklı yöntemi bulunuyor. Bunun için çeşitli klavye kombinasyonu oluşturabilirsiniz. Klavyede sonsuzluk işareti yapmanın en kolay yöntemi tuş kombinasyonu kullanmaktır. Ancak bazı durumlarda kullanıcıların bilgisayar klavyelerinde sorun bulunabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar sonsuzluk işareti yazmak için farklı yöntemler deniyor. Bunlardan en bilindik olanı yüzlerce simgenin mevcut olduğu eşleme tablosu. Eşleme tablosu üzerinden kolaylıkla sonsuzluk işaretini bulabilirsiniz. Böylece klavyede sonsuzluk işareti yapma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  • Klavye üzerinde bulunan Win ve R tuşlarına eş zamanlı olarak basın.
  • Ekranınıza yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede ilgili kısma charmap yazın ve enter tuşuna basın.
  • Karşınıza klavyenizde mevcut olmayan onlarca simge çıkacaktır. Bu simgeler arasında sonsuzluk işaretini bulabilirsiniz. Ya da alt kısımda bulunan arama kısmına Unıcode 221E yazarak sonsuzluk işaretini açabilirsiniz.

Eşleme tablosu yerine tuş kombinasyonları yardımıyla da sonsuzluk işareti klavye üzerinde rahatlıkla yazılabilir. Klavyede sonsuzluk işareti yazmak için alt tuşuna bastıktan sonra 8734 tuşlarına sırasıyla basın. Diğer bir tuş kombinasyonuysa alt+236 tuşlarına basarak sonsuzluk işaretini klavyenizde kolaylıkla yazabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

sonsuzluk işareti nasıl yapılır

Sonsuzluk İşareti Telefonda Nasıl Yazılır?

Birçok telefonun klavyesinde sonsuzluk işareti mevcut değil. Ancak çeşitli yöntemlerle klavyede sonsuzluk işareti yazmak mümkün. Android tabanlı mobil telefon kullanan kullanıcılar klavyede sonsuzluk işareti yazmak istiyorlarsa maalesef kopyala-yapıştır yöntemiyle bunu gerçekleştirebilirler. Ancak IoS tabanlı mobil telefonlarda sonsuzluk işaretini klavyeye ekleyebiliyorsunuz. Iphone cihazlarına sonsuzluk işaretini eklemek için aşağıda yazdığımız adımları takip edebilirsiniz.

  • Telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek seçenekler arasından genel yazan seçeneğe dokunun.
  • Çıkan seçenekler arasından klavye yazan seçeneğe dokunun.
  • Yeni çıkacak olan seçenekler arasından metin değişim yolu yazan seçeneğe girin. Daha önce kopyalamış olduğunu sonsuzluk işaretini ilgili yere yapıştırın.

Bu sayede telefonunuzun klavyesine sonsuzluk işareti eklemiş olacaksınız.

Nasıl Yapılır kategorisi yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Nedir?

Sonsuzluk işareti, sonsuz bir zaman dilimini belirtmek için kullanılan bir klavye işaretidir. Özellikle sosyal medya profillerinde ve paylaşımlarında sıkça karşımıza çıkar.

Sonsuzluk İşareti Neden Önemlidir?

Sonsuzluk işareti kullanaraki sevdiklerinize ifade etmek istediğiniz duygularınızı daha kolay bir şekilde ifade edebilirsiniz. Ayrıca duygusal metinlerinizde ve paylaşımlarınızda kullanarak daha manalı içerikler üretebilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk işareti yapmak için sizlere sunmuş olduğumuz blog yazımızdan yararlanabilir ve bu konuda detaylı bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Oyun Hileleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir