Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Kapama

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Kapama

Kısa süre önce Instagram yayınlandığı andan itibaren aldığı en büyük güncellemelerden birisini aldı. Instagram canlı yayın açan sayısı her geçen artıyor. Gelen bu güncelleme ile Instagram’ın adeta kullanımı değişmişti. Söz konusu güncelleme hikayeler özelliği olmuştu. Hikayeler özelliği ile beraber aslında uygulama içerisinde yeni bir bölüm oluşturma. Instagram en az standart paylaşım alanı kadar ilgi çekmeyi de başarmıştı. Çok kısa bir süre içerisinde kullanım oranının binleri bulması ile beraber aslında Instagram için kanıtlandığını da söyleyebileceğimiz Instagram hikayeler güncellemesinin bu derece beğenilmesi ise kısa süre içerisinde yeni güncellemeler almasını da sağlamıştı.

Yayınlanan yeni güncellemeler ile beraber çok daha kullanışlı hale gelen Instagram hikayeler özelliğinin en beğenilen güncellemesi ise Instagram Canlı Yayın özelliği olmuştu. Söz konusu özellik ile beraber hem Facebook hem de Twitter uygulamalarında yer alan canlı yayın özelliği artık Instagram üzerinden de kolaylıkla kullanılabilir hale geldi. Şimdilik sadece 1 saat gibi bir süre ile canlı yayın yapılmasına olanak sağlayan yeni Instagram Canlı Yayın güncellemesi ile beraber Instagram kullanımı da bir hayli değişmiş oldu.

Artık anlık olarak canlı yayınlara izin veren yeni güncelleme sonrasında söz konusu özelliğin kullanımına ilişkin de birçok merak edilen soru ortaya çıktı. Özellikle geçtiğimiz günlerde söz konusu özelliğin ülkemizde de kullanılabilir hale gelmesi durumunda bu konuda ülkemizden birçok kullanıcıdan da mesajlar ardı ardına gelmeye başladı. Bu noktada en çok merak edilen nokta ise Instagram Canlı Yayın bildirim kısmı. Instagram canlı yayın bildirimleri kısmı nedir? Nasıl kullanılır daha detaylı olarak ele alalım?

Instagram Canlı Yayın Bildirim Özelliği

Hemen belirtelim adından da anlaşılacağı gibi canlı yayın bildirim özelliği Instagram Canlı Yayın yapan kullanıcıların canlı yayınlarının takipçilerine bildirilmesini sağlayan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik sayesinde anlık olarak hangi kullanıcıların canlı yayına başladığını öğrenebiliyorsunuz. Bildirim ise genelde “… kişisi canlı yayına başladı” şeklinde geliyor. Fakat eğer çok fazla kişiyi takip ediyorsanız canlı yayın özelliğinin de çok fazla kullanılmasından dolayı sürekli olarak bu yönde bildirim alabiliyorsunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Pazar Analizi Nasıl Yapılır ve Pazar Analizi Ne İşe Yarar?

Instagram canlı yayın bldirim ayarları

Bu durum ardı ardına sürekli olarak tekrar ettiği için hem Instagram kullanımını olumsuz olarak etkileyebiliyor hem de artık bir noktadan sonra bildirimlerden bunalıyorsunuz. Bu durumda da Instagram kullanıcıları mağdur etmemek için söz konusu bildirim özelliğinin kullanımını da kullanıcılara bırakıyor. Yani isterseniz bildirim özelliğini kapatabiliyor isterseniz yeniden açabiliyorsunuz. Peki Instagram Canlı Yayın bildirim ayarları nasıl yapılır? Daha detaylı olarak bakalım.

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Tamamen Kapatmak

Instagram Canlı Yayın bildirimlerini kapatmak için yapmanız gereken Instagram profilinize girmek ve buradan profil kısmında sağ üst kısımda yer alan “ayarlar” kısmına giriş yapmak. Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra yapacağınız işlemciler ise şöyle sıralanabilir;

1.Ayarlar menüsü altından “bildirim ayarları” kısmına giriş yapın.

2.Şimdi bu ekran normalde Instagram bildirim ayarlarını standart olarak yaptığımız ekran. Eğer canlı yayın özelliğini kullanabiliyorsanız yani canlı yayın güncellemesini sorunsuz bir şekilde aldıysanız bu durumda anında ilet bölümünde yeni olarak “canlı yayın bildirimleri” kısmını göreceksiniz. Özelliği kapatmak için burayı pasif hale getirmeniz gerekiyor.

3.Bu noktadan sonra artık Instagram Canlı Yayın bildirimleri özelliği kullanılamıyor. Fakat hemen hatırlatalım bu özelliği kapatırsanız sadece belli kişilerin canlı yayınlarını görmeyelim gibi bir durum söz konusu değil. Bu durumda bütün bildirimler tamamen kapanmış oluyor ve canlı yayın bildirimi alamıyorsunuz. Söz konusu özelliği yeniden açmak için ise yine ayar menüsüne girmeniz ve özelliği açık konuma getirmeniz yeterli.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/igtv/begeni

Instagram Canlı Yayın Nedir?

Instagram üzerinden takipçilerinize anlık olarak canlı görüntü ve ses sağlama hizmetidir. Canlı yayın süresi 1 saattir. 1 Saat tamamlandıktan sonra yayını kaydedip yeni bir yayın başlatabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Instagram hesabınıza giriş yapın. Daha sonra sol üstte bulunan hikaye paylaşım simgesi kameraya tıklayarak paylaşım ekranını açın. Burada altta seçenekleri sağa doğru kaydırarak Canlı Yayın özelliğini seçerek başlatabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Etkileşiminizi Arttıracak "Instagram Hikaye Örnekleri" Nasıl Olmalı?

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram ayarlar sekmesinden bildirimleri açarak burada Live IGTV seçeneğini seçerek buradan canlı yayın bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Kimler Açabilir?

Instagram profilinizde canlı yayın açmak için herhangi bir şart bulunmamaktadır.

Instagram Hikayeleri Kalıcılık Süresi Nedir?

Instagram hikayeleriniz profilinizde en fazla 24 saat aktif olarak kalır ve daha sonra silinir.

Instagram Canlı Yayınlarımı Kimler Takip Edebilir?

Instagram profiliniz gizli değilse herhangi bir kullanıcı canlı yayınlarınızı takip edebilecektir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
5 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selam ben canlı yayını normal paylaşamıyorum İGTV DEN PAYLAŞILMASINI İSTEMİYORUM BEN BUNDAN NASIL KURTULURUM BANA YARDIMCI OLUN SİNİR OLDUM