Sosyal İmleme

Sosyal İmleme

SEO özelinde yapılacak unsurlar arasında özgün içerik ve backlink haricinde sosyal imleme işlemleri de bulunur. Social Bookmarking olarak bilinmekle beraber sitede var olan yayınlanmış tüm içeriklerin sosyal ağlar üzerinden paylaşılmasıdır. Trafik alma açısından kritik öneme sahip olurken web sitelerinde en çok trafik kazandığı alanda sosyal medyadır. Bundan ötürü mutlaka her web sitesi için olmazsa olmaz bir unsurdur denilebilir. Bunun dışında arama motorları nezdinde de önemi fazla olurken yapılması gerekenler ve sonrasındaki işlemler özelinde sosyal imleme nedir sorusuyla da sıkça karşılaşılır.

Sosyal İmleme Neden Önemlidir?

Öncelikli olarak sitenin kaliteli bir yapıya sahip olması şarttır. Özgün ve güncel içeriklerin bulunması, tüm yönleriyle SEO uyumluluğu taşıması önemlidir. Hem içerikler hem de site sayfaları için sosyal imleme yap mümkündür. Bunun neticesinde yeni ziyaretçiler kazanılırken değerli backlink durumların oluşması da ihtimal dahilindedir. Sosyal ağlarda paylaşımların sıklık durumu da önemlidir. Her içerik yalnızca bir kez paylaşılmaz. İçeriklerin değerinin artmasını mümkün kılan bu süreçte ücretsiz bir şekilde reklam yapıldığı da unutulmamalıdır. Bundan dolayı mutlaka sosyal ağların kullanımı devam ettirilmelidir.

sosyal imleme nedir

Sosyal İmleme Nasıl Yapılır?

İlk başta sosyal mecralar için uygun olan web sitesi içeriklerine sahip olunmalıdır. Özgün ve güncel içerikler her zaman için daha iyi bir seçimdir. Bununla birlikte sayfa ve ürünlerin paylaşımı da söz konusudur. Bunların yapılabilmesi adına sosyal ağlarda profil sahibi olunması şarttır. Hemen üyelikler açılır ve süreçler hızlı bir şekilde tamamlanır. Sonrasında içeriklerin altında ya da üstünde olacak şekilde sosyal ağlara ilişkin paylaşma butonları eklenir. Böylelikle gelen ziyaretçilerin beğendikleri içerikleri sosyal medyada paylaşması daha kolay hale gelecektir. Halihazırda sosyal imleme nasıl yapılır sorusuna yanıtta bulunur. İstedikleri mecra üzerinden paylaşımlar yapılabilir. Sıklıkla web sitesi hesabı üzerinden de paylaşımların yapılmasıyla etkileşim alınması da önemlidir. Sitenin canlılığını koruması adına da önemlidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: HTTP Durum Kodları Ne Anlama Gelir?

Sosyal İmlemenin Avantajları

  • Sitedeki tüm yayınlanmış içeriklerin daha geniş kitlelerce paylaşılmasını sağlar.
  • Arama motorları botları tarafından bu paylaşımların taranması ise üst sıralara çıkılmasını beraberinde getirir.
  • Sitenin tanıtımı, site özelinde ilgili kullanıcıların içeriklerden haberdar olması mümkündür.
  • Sosyal ağ paylaşımlarıyla siteye organik trafik çekilir, doğru hamlelerle kalıcı ziyaretçi elde edilir.
  • Hiçbir sınırlama olmaksızın tüm paylaşımlar her daim devam ettirilmektedir.
  • Web sitesi özelinde ücret ödemeksizin reklam avantajına sahip olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Sosyal İmleme Siteleri Nedir?

Doğru ve ilgi çekici başlıklarla doğru bağlantılara sahip içerikler sosyal imleme siteleri üzerinden her zaman paylaşılabilir. Burada Twitter öne çıkarken web sitenin hesabından paylaşımlar yapılabilir. Ayrıca Facebook hesapları ve sayfalarından paylaşımlar yaparak da daha geniş kitlelerin takibi elde edilir. Digg ya da Reddit ile birlikte İnstagram kullanımı da sosyal ağlar özelinde önemli düzeyde fayda bulundurur. Kolaylıkla gerçekleştirilecek paylaşımlarla arama motorlarında görülme sıklığı da artar. Yüzlerce imleme sitelerinden ücretsiz paylaşımlarda bulunulmasıyla sitenin bilinirliliği yükselir

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Sosyal İmleme Ne Demektir?

İmleme, bir websitesinin yeni yayınladığı içerikleri güncel olarak sosyal medya siteleri üzerinden paylaşması ve daha fazla kişiye ulaştırması demektir.

İmleme Avantajları Nelerdir?

İmleme ile web sitelerinin popülerliğini arttırmak mümkündür. Çok sık kullanılan sosyal paylaşım siteleri arama motorları tarafından kaliteli olarak görülmektedir. Bu sayede bu sitelerde sosyal imleme yapmak arama motorlarının web sitesine daha fazla önem vermesini sağlar.

İmleme Siteleri Nelerdir?

İmleme siteleri, link paylaşımlarının kolay olarak yapılabildiği ve genellikle hashtag kullanımına izin veren sitelerdir. Twitter, Digg, Mix, Reddit gibi siteler bunlara örnektir.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir