Instagram 2015

Sosyal Medya Kullanımı 3.5 Milyara Ulaştı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Sosyal medya kullanımı ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkede hızla yayılmaya başladı. Özellikle 2015 yılında sosyal medya kullananların sayısı 2 kat artış gösterdi. Zaten 2015 yılının son günlerinde açıklanan kullanım bilgileri de bu durumu kanıtlıyor. Açıklanan bilgilere göre şuan dünya nüfusu 7 milyar 200 milyon. Sürekli artık gösteren nüfus miktarıyla beraber teknoloji de giderek gelişince haliyle sosyal medya kullanımı da artmaya devam ediyor. Açıklanan bilgilere göre şuan mevcut olan bu nüfusun 3,5 milyarlık bir kısmı sosyal medya uygulamalarını kullanıyor. Afrika, Hindistan’ın bazı kesimleri, Kore gibi sosyal medya kullanımının neredeyse olmadığı merkezler dahil değerlendirme yapıldığında ulaşılan bu rakamlar sosyal medyanın ne kadar ciddi oranda artış gösterdiğini kanıtlıyor.

Bununla beraber biraz daha olayı genelde özele indirecek olursak aktif kullanım miktarlarında Facebook liderliğini koruyor. Sadece Facebook kullanan kullanıcıların sayısı 2 milyara yakın. Bu rakamla beraber aktif yüzde 26’lık dilimin sahibi olan Facebook’u Twitter takip ediyor. Yüzde 17 gibi bir oranla kullanılan Twitter’ı ise Google Plus’ın izlediğini söyleyelim. Instagram ise bu uygulamaların arkasında yer alıyor. Aslında bu durumun nedeni Instagram’ın biraz daha görsel yönü ön planda bir uygulama olması. Yani anlık haber paylaşımları ya da anlık iletilerde Instagram çok da tercih edilmiyor. Buna rağmen resim paylaşımları kısmından bakılırsa da Instagram’ın açık ara önde olduğunu söyleyelim.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-yorum

Sosyal Medya Kullanımı 3.5 Milyara Ulaştı
4.4 (88.76%) 137 votes

Bir önceki yazımız olan Gigi Hadid Instagram Paylaşımıyla Sosyal Medyayı Salladı başlıklı makalemizde Gigi Hadid, Gigi Hadid Instagram ve Gigi Hadid Instagram'ı salladı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Taylor Swift Sosyal Medyanın Diline Düştü
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir