Sosyal medya kullanımı

Sosyal Medya Kullanımına Artık Daha Çok Dikkat Etmek Gerekiyor

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

İnternetin iyice yaygınlaşmasından sonra artık akıllı telefonlarımızla bile istediğimiz ortamda sosyal medya platformlarını rahatlıkla kullanabilmeye başladık. Tabi Instagram, Facebook gibi uygulamalarında kullanımı artık eskisi kadar güvenli değil. Bu durumun nedeni ise son dönemde sosyal ağlara saldırmaya başlayan hacker grupları. Özellikle son 2 ay içerisinde iyiden iyiye artış gösteren bu sosyal medya hackerları, ilk olarak ünlülerin hesaplarını hedef olarak alsa da sıradan kullanıcılarda birçok zaman hedef olabiliyor.

Bu nedenle artık sosyal medya kullanırken oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Zira bu gibi bir aksilikte hesabınız hackerlar tarafından ele geçirilebildiği gibi sizi ağzınızdan birçok yazışma ve paylaşımda yapılabiliyor. Bu şekilde zor duruma düştüğünüz gibi kişisel bilgilerinizi de çaldırmış oluyorsunuz. Bu noktada ise dikkat etmeniz gereken birkaç özellik bulunuyor. Eğer tüm bu noktalara dikkat ederek kullanım sağlarsanız bir nebze olsun daha güvenli şekilde hesaplarınızı kullanabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken tanımadığınız kişilerden paylaşımlarınıza link olarak gelen bazı yorumları ya da direk link olarak gelen mesajları kesinlikle açmamanız. Bu mesajların açılması direk olarak hesap bilgilerinizin karşı taraflara aktarılmasını sağlıyor. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta hiçbir siteye üye olurken sosyal medya platformlarının şifrelerini kullanmayın. Bu nokta oldukça önemli. Çünkü kimi zaman üye olduğunu forumlar ya da siteler yeterli güvenliği sağlayamıyor. Bu durumlarda da kullandığınız bilgiler kolayca alınabiliyor. İşte bu nedenle Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformların şifrelerini kesinlikle bu tarz sitelere üye olurken kullanmayın. Bu ve buna benzer noktalara dikkat ederek en azından biraz daha güvenli bir kullanım sağlamanız mümkün olacaktır.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/begeni/tek-fotograf


Bir önceki yazımız olan İvana Sert İddialı Bir Instagram Paylaşımına Daha İmza Attı başlıklı makalemizde Instagram ünlüler, İvana Sert ve İvana Sert Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir