Instagram kullanım oranı

Instagram Kullanıcı Sayısı Artış Miktarını Açıklandı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Sosyal medya kullanımı günden güne artış gösterirken Instagram kullanıcı sayısı bu ayda aktif kullacı sayısını yükseltmeyı başardı. Özellikle yeni piyasaya atılan ve Facebook desteğini arkasında bulunduran Instagram bu sosyal medya platformları arasında başı çekiyor diyebiliriz. Tabi bununla birlikte Instagram gibi birçok yeni sosyal medya platformu da bulunuyor. Bu sosyal medya platformları arasında yer alan kullanıcı sayılarında ki artış ise bu sene yapılan anketler ve veriler ile belirlendi. Belirlenen bu gelişim oranları özellikle sürekli büyüme hedefi olan Instagram için büyük önem taşıyor. Çünkü henüz yeni sayılabilecek bir uygulama olan Instagram büyük bir kullanıcı sayısına sahip ve sürekli de kullanıcı sayısı da artış göstermeye devam ediyor.

Fakat son açıklanan sonuçlar Instagram yetkililerini hem sevindirdi hem de üzdü. Çünkü son yapılan araştırmalara göre Instagram gelişimi ne çok sayıda kullanıcısına rağmen bu sene Tumblr’in gerisinde kaldı. Gelişim oranları ve kullanıcı sayısında ki artış her ne kadar gelecek konusunda umut verse de Tumblr’nin gerisinde kalması biraz Instagram’da can sıktı gibi. Açıklanan rakımlara gelirsek Tumblr kullanıcı sayısını % 120 arttırdı ve kullanıcı sayısını en çok artıran sosyal medya platformu oldu. Bununla birlikte Instagram ise sadece kullanıcı sayısını % 36 arttırabildi. Ayrıca aktif hesap kullanımı da % 56 artış gösterdi. Her ne kadar rakamlar geleceğe umut verse de yine de Instagram’ın biraz daha gayret göstermesi gerekli gibi.

Ilgınızı çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/facebook/sayfa-begeni

Instagram Kullanıcı Sayısı Artış Miktarını Açıklandı
4.4 (87.83%) 23 votes

Bir önceki yazımız olan Filli Boya Instagram Yarışması başlıklı makalemizde Filli Boya, Filli Boya Instagram ve Instagram etkinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Serenay Sarıkaya Instagram Paylaşımına Rekor Beğeni
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir