İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Popüler Sosyal Medya Siteleri Nelerdir ?

Son birkaç yılda özellikle her yaştan kullanıcıya sahip olan pek çok sosyal medya sitesi bulunmaktadır. İşte, okulda, toplu taşıtlarda ve daha pek çok yerde kullanılan bu sosyal medya siteleri hızla yayılmaya devam etmekte ve her yaştan olan kitlesinin sayısını gün geçtikçe de arttırmaktadır. Ücretsiz olmalarının yanı sıra insana günümüzde belli bir yer edinmesinde yardımcı olan sosyal medya siteleri, bireylerin eğlenmesi ve yalnız hissetmemesi için dahi kullanılmaktadır. Eğlence, bilgi edinme ve benzeri pek çok şekilde bu uygulamalar kolaylıkla kullanılabilir.

Popüler Sosyal Medya Nedir ? Sosyal Medya Siteleri Nelerdir ?

Sosyal medya internet kullanıcılarının eş zamanlı olarak birbirleri ile dijital bir aygıt aracılığı ile iletişim kurabildiği her türden platform veya bir sistemin tümüdür.

Günümüzde en popüler sosyal medya siteleri, özellikle de son birkaç yılda ortaya çıkıp yayılmıştır ve çok sayıda kullanıcıya kısa sürede kavuşmuştur. Bu siteler özellikle de günümüz insanının dünyanın her yerinden birey ile iletişime geçmesini sağlayan sitelerdir. Amerika’da yaşayan birinin saniyeler içinde Fransa’da yaşayan birinin kahvaltısının fotoğrafını görmesi ve kendini belki de orada hissetmesi ya da çeşitli haberleri öğrenip gündemi takip etmesi bu uygulama ve sosyal medya siteleri ile mümkün olabilmektedir.

Facebook, Twitter, Instagram, Tiktok, Twitch, Flicker, Foursquare, Tumblr, YouTube, Vimeo, DailyMotion, Pinterest ve benzeri pek çok daha sosyal medya sitesi bulunur. Bunlar içindeki birkaç sosyal medya sitesi diğerlerine göre çok daha aktif şekilde kullanılmakta ve çok daha fazla takipçisiyle her geçen gün daha da büyümektedir. Her yaştan kullanıcıya sahip olabilen bu sosyal medya siteleri pek çok zararlı içeriğe de açık olmasına rağmen pek sınırlı değildir.

Sosyal Medya Takvimi ile özel günlerde gönderi oluşturmak için bir takvim belirleyin.

Popüler Sosyal Medya Sitelerinin Faydaları Nelerdir ?

Sosyal medya internet kullanıcılarının ister arkadaş çevresi ve aileleri ile isterlerse takip edip ilham aldıkları bir başka önemli kişi ile iletişim halinde kalmalarına ve gerçek zamanlı olarak haberleşebilmelerine olanak sağlamaktadır. Kişisel sosyal medya sayesinde istedikleri her türden içeriği tüketebilir, araştırabilir, yeni şeyler öğrenebilir ve hatta yeni kişiler ile tanışabilmektedir. Bu da aslında artık dünyada olup biten her şeyi kolayca öğrenebilme ayrıcalığı demektir.

Tüm bunların yanında milyonların kullandığı ve her saniye veri akışı olan kalabalık platformlarda kişiler reklam kampanyaları düzenleyerek ürünlerini satabilmekte ve dükkan masrafı gibi geleneksellikten uzak online sanal satışlar gerçekleştirebilmektedir.

Popüler Sosyal Medya Siteleri Tam Listesi

Popüler Sosyal Medya Siteleri Tam Listesi

 1. Facebook
 2. YouTube
 3. WhatsApp
 4. Instagram
 5. WeChat
 6. TikTok
 7. Facebook Messenger
 8. Douyin
 9. Telegram
 10. Snapchat
 11. Kuaishou
 12. Sina Weibo
 13. QQ –
 14. Twitter
 15. Pinterest

YouTube, DailyMotion, Vimeo ve benzeri pek çok sosyal medya sitesi video paylaşımı için tasarlanmıştır ve kullanıcılar bu sosyal medya sitelerinde rahatlıkla video paylaşımında bulunabilir. Videolar denetlendikten sonra bu sitelere yüklenmektedir.

Tumblr ve benzeri pek çok sosyal medya hesabı üzerinden kişisel blog oluşturmak mümkündür. Bu gibi pek çok sosyal medya hesabı her türlü konuda blog oluşturmak için kolaylıkla kullanılabilir.

Sosyal medya pek çok farklı içeriğe sahip olabilir ve bunlar pek çok farklı yaş grubu tarafından kullanılır. Her konuda video yüklenebilir, bilgi verilebilir, fotoğraflar yüklenebilir, haberler ve gündemler paylaşılıp üzerine tartışılabilir ve bunun gibi pek çok içerik bu sitelerde yer alabilir.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Reddit Nedir? Kullanımı

Sosyal Medya Platformları Genellikle Kimler Tarafından Kullanılıyor?

Sosyal medya sitelerini kullananların büyük bir çoğunluğu gençlerdir ancak yaşı daha büyük olan yetişkinler de sosyal medya sitelerinde bolca vakit harcamaktadırlar. Bu sosyal medya sitelerini evcil hayvanlarını paylaşmak için kullananlar, bilgi paylaşımı yapmak için kullananlar, yemek tarifleri vermek için kullananlar ve daha pek çok işlevde sosyal medya sitelerinde gezinenler bulunmaktadır. Bu gibi pek çok aktivite, sosyal medya sitelerinin en çok kullanılma sebeplerindendir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Reels Video Hızlandırma Nasıl Yapılır? 
Instagram Reels Video Hızlandırma Nasıl Yapılır? 

Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya araçlarından biri. Aktif olarak 2 milyardan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan Instagram, hayatımızın b...

Instagram Reels Orijinal Ses Ekleme Nasıl Yapılır? 
Instagram Reels Orijinal Ses Ekleme Nasıl Yapılır? 

Instagram günümüzün en popüler uygulamalarından biri. Yeri geldiğinde yediğimiz yemeği, içtiğimiz kahveyi, gittiğimiz konseri veya bir doğum günü kutl...

Yaş ortalaması sosyal medya sitelerinde gün geçtikçe artmaktadır ancak bu demek değildir ki çocuklar sosyal medya kullanmaz. Özellikle de çocuklar kendi hesapları olmadan sosyal medya üzerinde aktiflik göstermektedir ve bunun için pek çok çocuk videosu ya da çocuk içeriği de bu sosyal medya sitelerinde yer almaktadır. Sosyal medya sitelerini kullananlar genellikle diğer insanlara ulaşmak ve sosyalleşmek adına bu sitelerde gezinir. Pek çok kişi bu sitelerde yeni insanlarla tanışarak yeni yerler, diller ve bilgiler öğrenebilir ve bu kültürler ile uzak mesafelerden bile olsa yakın temasa geçebilirler.

Sosyal Medya Zararları hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın!

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve kullanımı popüler olan sosyal medya uygulamarında hesabınızı öne çıkarmak için InstaTakipçi fırsat ve avantajlarına göz atmayı unutmayın !

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İnternet üzerinden kullanabileceğiniz çok popüler sosyal medya siteleri bulunmaktadır. Tamamen ücretsiz bir şekilde paylaşım yapabileceğiniz ve arkadaş edinebileceğiniz sosyal medya siteleri bulunmaktadır. Bu sosyal medya sitelerini yazımızdan bulabilirsiniz.

Sosyal medya sitelerinde, kendi ürettiğiniz içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. Bu sayede yeni arkadaşlıklar kurabilir ve sosyal çevrenizi güçlendirebilirsiniz. Farklı şeyler öğrenebilir ve üretebilirsiniz.

Sosyal medya sitelerini kullanmak sizler için herhangi bir risk barındırmayacaktır. Tamamen güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı ülkemizde şuan tamamen serbesttir. Herhangi bir sınırlama yoktur.

Sosyal medya siteleri üzerinden etkileşim oluşturarak, reklamlar paylaşarak gerekli gelirler elde edilebilir.

Facebook sosyal medya sitesi içerisinde en çok kullanılmakta olan uygulamadır. Henüz kapalı değildir, hizmet vermeye devam etmektedir.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Popüler Sosyal Medya Siteleri Nelerdir ? Hakkında 3 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 23 Ortalama: 5 )

3 yorum

 1. suleyman
  suleyman

  İçerik çok kaliteli teşekkürler

 2. Atakan İpek
  Atakan İpek

  sosyal medya siteleri hakkında güzel bir blog yazısı ellerinize sağlık

 3. Cemal Dag
  Cemal Dag

  Sosyal medya siteleri hakkında bilgi almak isteyenlerin bu bloğu incelemesini tavsiye ederim