En İyi 3 Sosyal Medya Yönetim Aracı

En İyi 3 Sosyal Medya Yönetim Aracı

Son yıllarda popüler olarak kullanılan sosyal medya yönetim araçları nelerdir? En iyi 3 sosyal medya yönetim aracı; Hootsuite, Buffer ve SocialOomph olarak sıralanabilir. Her programın diğer programlara karşı sağladığı bir avantaj ve dezavantaj mevcut. Sizlere bu programları yönetim platformlarını ve sağladıkları ivmelerden bahsedeceğiz. 

Sosyal Medya Yönetim Aracı Nedir?

Sosyal medya yönetim aracı, kullanıcının sahip olduğu bütün sosyal medya hesaplarını (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest vb.) tek bir kanal üzerinden yöneterek paylaşım yapmasına ve etkileşimlerini takip etmesine olanak sağlayan bir araçtır. Yukarıda da adını paylaştığımız bu araçlar sayesinde rahatlıkla paylaşım yapabilir ve verilerinizi kontrol ederek gelişiminizi ve etkileşiminizi kontrol altına alabilirsiniz. 

Sosyal Medya Yönetim Araçları 

Sosyal medya yönetim araçları arasında sıklıkla tercih edilen programlar Hootsuite, Buffer ve SocialOomph‘dir. Bu programlar hem ücretli sürümlere hem de ücretsiz kullanım alanlarına sahiptir. Böylece sadece bir program aracılığıyla birden fazla alanda aynı anda paylaşım yapabileceğiniz gibi zamanlı paylaşım da yapabilmeniz mümkün hale gelecektir. Tercih edeceğiniz paylaşım yazılarını ve etiketlerini de ayarlamanız yine program içerisinde mümkün hale gelebilmektedir. 

Hootsuite Sosyal Medya Kontrol Aracı

Sosyal medya yönetim aracı denildiğinde ilk akla gelen yapılardan biri olan Hootsuite, hem bireysel kullanıcılara hem de şirket kullanıcılarına geniş alanlı bir kullanım alanı sağlayabilmektedir. Paylaşacağınız içeriğin zamanlamasına, sosyal medya istatistiklerinizi ölçmenize ve reklam yayınlamasına oldukça kolay olan arayüzüyle saniyeler içerisinde erişebilmeniz mümkün olacaktır. Anahtar kelime takibi gibi alanlarda da yenilikçi alanlar sağlayabilmektedir.

sosyal medya yönetim araçları

Sosyal Medya Yönetim Aracı: Buffer

Buffer sosyal medya yönetim aracı olarak rakiplerine göre daha yeni bir platform. Ancak sağladığı kolaylıklar ve arayüzü ile kısa süre içerisinde tercih edilmeye başlanmış bir yapıdadır. Chrome uzantıları ve cep telefonu uygulamaları ile birlikte nerede ya da nereden girerseniz girin etkileşim sağlayabileceğiniz bir araç yapılandırması sağlayabilmektedir. Ücretsiz arayüzü de gayet rahat kullanılabildiği için yüzbinlerce firma ve bireysel kullanıcı tarafından halen daha tercih edilmektedir. 

Sosyal Medya Yönetim Aracı: SocialOomph

SocialOomph kullanıcılara blog hesaplarını da aynı panel üzerinden yönetme şansı sunduğu için Tumblr, WordPress ve Blogger gibi alanlarda hesapları bulunan içerik üreticileri için en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır. Tercih edeceğiniz paylaşım havuzunu yine zamanlı bir şekilde paylaşmanıza da müsade etmektedir. 

Peki siz en iyi 3 sosyal medya yönetim aracı arasından hangisini tercih ediyorsunuz?

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya hesaplarının belirli stratejiler ve planlamalar çerçevesinde yönetilmesi ve etkileşim kazandırılması işlemidir.

Sosyal Medya Yönetim Araçları Ne İşe Yarar?

Sosyal medya yönetim araçları; gönderi oluşturmak, gönderi planlamak ve paylaşım ajandası oluşturmak için kullanılır.

Sosyal Medya Uzmanı Kimdir?

Sosyal medya hesaplarının daha çok etkileşim kazanması için hizmet vermekte olan kişilere Sosyal medya uzmanı denilmektedir.

Sosyal Medya Neden Önemli?

Sosyal medya, büyük kitlelere daha düşük maliyetler ile ulaşılmasını sağlar. Hem zaman hem de nakit tasarrufu imkânı sunar.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 21 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir