“A Social Life'' kısa film

Sosyal Medya Festival Ödülü

Sosyal medya artık bir yazılı basın olarak gösteriliyor. Hayatımızın hemen her alanına etki etmeye başlayan sosyal medyayı birçok insan için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Günlük hayata bu kadar etkisi olan sosyal medyanın  uzmanlar yaptıkları uyarılarda şaşırtıcı. Zira hem psikiyatri uzmanlarının  hem de  bilim insanlarının yaptıkları açıklamalara göre aslında sosyal medya insanları depresyona sürüklüyor. Yapılan açıklamalara göre hayatı esaret altına almaya başlayan sosyal medyanın kullanım oranları giderek de artıyor. Hatta bu nedenle sosyal medya bağımlılığı gibi bir kavramında ortaya çıktığı biliniyor. Bu nedenle uzmanların sosyal medya kullanımını da sınırlandırmak gerektiği yönünde açıklamalar çoğalıyor.

İşte tüm bu evreyi ele alan bir çalışma da geçtiğimiz günlerde yapılan film festivaline damga vurdu. Sosyal medyanın yaşamı ele geçirdiğini konu edinen “A Social Life” adlı kısa film bu festivalde en iyi kısa film olarak da ödül aldı. Sosyal medyanın esareti temalı film ilerleyen dönemlerde uzun metrajlı bir film haline getirilir mi bilinmez ama böyle devam ederse sosyal medyayı anlatan, sosyal medyayı konu alan filmlerin sayısı giderek artacak gibi. Zira artık hayatımızın büyük çoğunluğunda sosyal medyanın etkisi var. Haliyle artık sinema filmlerinin konularında da sosyal medyayı görebiliyoruz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/takipci

Sosyal Medya Festival Ödülü
4.5 (90.65%) 92 votes

Bir önceki yazımız olan Hadise Instagram Paylaşımının Sırrı Ortaya Çıktı başlıklı makalemizde Hadise, Hadise Instagram ve Hadise sarı elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Twitter Düşüşte Instagram Yükselişte
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Sosyal Medya Festival Ödülü” üzerine bir düşünce

  1. Yeşim Birinci

    Yakında sinemaları sosyal medyadan izleyeceğiz. Bu söylediğimi yazın bir kenara

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir