Soundcloud Hesap Silme

Soundcloud Hesap Silme

Soundcloud hesap silme nasıl yapılır? Müzik ve ses dosyalarını ücretsiz olarak dinlemek, yüklemek ve indirmek istiyorsanız, Souncloud uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. Bu uygulama 2010 yılında kullanıcılarla buluştu. Orijinal müziklere bu şekilde daha kolay ulaşabilirsiniz. Platform içerisinde içerikler ve dilediğiniz sanatçılar mevcuttur.

Soundcloud Uygulamasının Kullanımı Nasıl Olabilir?

Soundcloud uygulamasını kullanmak istiyorsanız Soundcloud giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaparken ise şu aşamaları izlemeniz gerekmektedir:

 1. Soundcloud uygulamasını girin.
 2. Giriş yaptığınız zaman hesap oluşturma işlemine başlayabilirsiniz.
 3. Normal olarak sizlerden istenilen bilgileri doldurmanız gerekmektedir.
 4. İsterseniz Google ya da Facebook hesaplarınızla bağlantıya geçebilirsiniz.
 5. Eğer uygulamayı sadece dinleyici olarak kullanmak istiyorsanız, yapacağınız işlemler bu kadardır.

Eğer platformu müzisyen ya da yapımcı olarak kullanmak istiyorsanız, bundan sonra marka sayfanızı oluşturmanız gerekmektedir.

Parçalarınızı yükledikten sonra avatar kısmının olduğu yere tıkladıktan sonra “Yükle” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer platform içerisinde bulunan parçayı kaydetmek istiyorsanız, satın al düğmesini kullanmanız yeterli olacaktır.

Soundcloud Uygulamasında Dinleme Nasıl Yapılır?

Soundcloud uygulamasında dinleme yapmak son derece kolaydır. Burada önemli olan üye olmak ve oturum açmaktır. Oturumunuzu açtıktan sonra platformda istediğiniz sesi bulabilirsiniz. Giriş yaptığınızda ön tabloda istediğiniz kategoriyi tercih edebilirsiniz. Burada dinlemiş olduğunuz bir parçayı beğenmiş olabilirsiniz. Beğendiğiniz parçayı da fav tuşuna basarak favoriye alabilirsiniz.

Soundcloud Uygulaması Ücretli mi?

Soundcloud uygulaması ilk zamanlarda ücretsizdi. Ancak son zamanlar ücretli olarak kullanılmaya başlandı. Ancak dilerseniz hala ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ücretli olarak kullanmak isteyenler Premium üyelik kullanmayı tercih edebilirler.

Soundcloud Uygulamasında Müzik Listesi Oluşturmak

Soundcloud uygulamasında müzik listesi oluşturmak son derece kolaydır. Eğer Android telefonlarınızda şarkı listesi oluşturmak istiyorsanız, şu aşamaları izleyebilirsiniz:

 • Soundcloud uygulamasını açın. Üyelik bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapın.
 • Oluşturmak istediğiniz şarkı listesine eklemek istediğinizi belirleyin. Belirlediğiniz müziği açtıktan sonra oynatma penceresine tıklayarak, “Seçenekler” kısmına tıklayın.
 • Karşınıza bir menü gelecek. Bu menü içerisinde de “Add to playist” seçeneğine tıklayın.
 • Buraya tıkladığınızda yeni bir liste oluşturmak için “Create new playist” seçeneğine tıklayın. Bu şekilde liste oluşturabileceksiniz.
 • Çalma listenize istediğiniz ismi yazın.
 • İşlemi tamamladıktan sonra “Done” tuşuna basabilirsiniz.

Soundcloud Hesap Silme İşlemi

Soundcloud hesap silme işlemi, aynı hesap açma işlemi gibi çok kolaydır. Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız, verilerin tamamen silindiğinden emin olmanız gerekmektedir. Ancak şunu belirtmek istiyoruz, hesabınızı kapatma işlemini yaparsınız, işlemi hiçbir şekilde geri alamayacaksınız. Oluşturulan çalma listelerinizin silineceğini de belirtebiliriz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Soundcloud Nasıl Kullanılır?

Hesabınızı silmek için ancak tarayıcı kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinde silemezsiniz. Hesabınızı silmeden önce verileriniz temizlenecektir. İOS ya da Android uygulamalarınızdan silemezsiniz. Bunun için internet tarayıcısı kullanmanız gerekmektedir.

 • Hesabınıza girin.
 • Ayarlar kısmına tıklayın.
 • Delete Acoount kısmına tıklayın.
 • Son olarak Delete my account butonuna tıklayın. (Soundcloud Destek)
soundcloud hesap silme

Bu şekilde Souncloud hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Soundcloud hesaplarını geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/soundcloud-takipci-satin-al

Soundcloud Hesabımı Silebilir miyim?

Soundcloud hesabınızı silmeniz mümkündür. Hesabınızı silebilir ve onu tamamen ulaşılmaz hale getirebilirsiniz.

Soundcloud Hesabımı Sildim. İçeriklerim Ne Olur?

Hesabınızı silmeniz durumunda, hesabınızda bulunan içerikleriniz bir daha geri getirilmemek üzere kaybolacaktır. Bu nedenle hesap silme işlemi yapmadan önce iyi düşünmelisiniz.

Soundcloud Hesabımı Dondurabilir miyim?

Eğer silme işlemi bana göre değil, ben bi rsüre sonra geri gelmek istiyorum diyorsanız hesap silme işlemi değil, dondurma işlemi yapmanız gerekir. Böylece içeriklerinizi daha sonra ulaşılabilir bir şekilde saklayabilirsiniz.

Soundcloud Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir