Soundcloud Nasıl Türkçe Yapılır?

Soundcloud Nasıl Türkçe Yapılır?

Soundcloud Türkçe kullanmak ister misiniz? Bilindiği üzere Soundcloud ses ve müzik kayıtlarınızı arkadaşlarınız ve diğer insanlar ile paylaşabileceğiniz ve müzik dosyalarınızı saklayabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama ile birçok kişi sesini farklı kitlelere ulaştırmayı başarmıştır. Kullanımının biraz zor olması sebebi ile uygulamayı İngilizceden Türkçeye çevirmek biraz meşakkatli. Bizler de bu yazımızda sizler için Soundcloud’un nasıl Türkçeleştirildiği sorusunun cevabını araştırdık.

Soundcloud Türkçe Dil Desteği

Soundcloud maalesef kendi içerisinde Türkçe dil desteği bulunmamakta. Lakin internet üzerinde Türkçeleştirilmiş uygulamayı telefonunuza, bilgisayarınıza ya da tabletinize indirmeniz mümkün. Bu indirme işlemi oldukça basit. Uygulamayı indirmek istediğiniz cihazda aratın. Ardından ise indir butonuna tıklayarak indirin. Uygulamanın inmesinin ardından giriş yaparak Soundcloud’u Türkçe bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

soundcloud türkçe

SoundCloud’a Nasıl Üye Olunur?

Soundcloud’a üye olabilmek için öncelikle uygulamayı kullandığınız cihaza indirin. Ardından karşınıza gelen ekrandan ‘Sign up for SoundCloud’ seçeneğini seçin. Daha sonra hesaba nasıl üye olmak istediğiniz ile ilgili bir ekran gelecek. Burada ‘Sign in with Facebook’ (Facebook hesabı ile kayıt ol) , ‘Sign in with Google’ (Google Hesabı ile Kayıt ol) ya da e- postanız ile kayıt olabilirsiniz. Kayıt olmak istediğiniz seçeneği seçtikten sonra bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. SoundCloud üzerinden ücretsiz müzik zevkini çıkarmaya artık hazırsınız. (SoundCloud Destek)

SoundCloud’da Müzik Listesi Nasıl Oluşturulur?

SoundCloud uygulaması ile müzik listesi oluşturmak aslında çok kolay. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımları izlemek.  Öncelikle hesabınıza giriş yapın. Ardından oluşturmak istediğiniz müzik listesine eklemek için bir şarkı seçin ve açın. Oynatma penceresinde yer alan üst üste üç nokta bulunan simgeye dokunun. Simgeye dokunduktan sonra karşınıza bir menü gelecek ve o menüde bulunan ‘Add to Playlist’ seçeneğine dokunun. Böylelikle çalma listeniz oluşacaktır. Yeni bir çalma listesi oluşturmak istediğiniz zaman ise ‘Create new playlist’ yani yeni bir çalma listesi oluştur seçeneği ile kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

SoundCloud’da Müzik Nasıl Paylaşılır?

SounCloud üzerinden beğendiğiniz her türlü müziği sevdikleriniz ile paylaşmanız mümkün. Yapmanız gereken adımlar ise oldukça basit. Öncelikle hesabınıza giriş yapın ve paylaşmak istediğiniz şarkıyı seçin ve açın. Daha sonra ise oynatma sayfasında bulunan üst üste üç nokta şeklinde olan simgeye dokunun. Karşınıza gelen menüde ‘Share’ yani ‘Paylaş’ kısmına dokunarak paylaşmak istediğiniz uygulamayı seçmeniz ve de göndermeniz yeterli.

SoundCloud’dan Müzik İndirmek Mümkün Mü?

SoundCloud uygulaması ile dinlediğiniz müzikleri telefonunuza indirme şansınız maalesef bulunmamakta. Lakin Google Play Store aracılığı ile indirdiğiniz uygulamalar sayesinde SoundCloud’dan müzik indirebilirsiniz. İndirebileceğiniz siteleri sizler için aşağıda yer verdik. Bu yan uygulama ile müzikleri dilediğiniz gibi telefonunuza indirebilir ya da istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Lakin yukarıda da bahsettiğimiz gibi SoundCloud kendi içerisinde müzik indirme gibi bir özelliği bardırmamakta.

SoundCloud hesabınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/soundcloud-takipci-satin-al

SoundCloud Türkçe Olur mu?

Soundcloud hesabınızı Türkçe olarak kullanmanız mümkündür. Ancak Türkçe yapmak için bazı yöntemleri denemelisiniz. Yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Soundcloud Müzik Listesi Nedir?

Soundcloud müzik listesi, sevdiğiniz ve paylaştığınız müziklerinizi belli bir liste içinde toplamanıza olanak sağlar. Müzik listenizi arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Soundcloud Nasıl İndirebilirim?

Soundcloud’u telefonunuzdan Google Play Store ya da Apple Store’a girerek ücretsiz bir şekilde indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Soundcloud Yaş Sınırı Nedir?

Soundcloud kullanabilmek için en azından 13 yaş veya üzeri olmak gerekmektedir.

Soundcloud Ülkemizde Yasaklandı mı?

Soundcloud tamamen yasal bir uygulamadır. Ülkemizde yasak değildir.

Soundcloud ile Gelir Elde Etmek Mümkün mü?

Soundcloud içerik üretim ve paylaşım sistemi ile gelir elde etmek mümkündür. İçeriklerinizin yüksek etkileşime kavuşması gerekir.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 23 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir