Spotify Çevrimdışı Dinleme Nasıl Kullanılır?

Spotify Çevrimdışı Dinleme Nasıl Kullanılır?

Spotify çevrimdışı dinleme nasıl kullanılır, Müzik ve radyo dinlemeyi sevenler için hem çok çeşitli hem de kaliteli hizmet veren, müzik dinleme sistemi Spotify’i kullanıyor musunuz?

2006’da kurulan İsveçli çevrimiçi müzik hizmeti olan ve en çok kullanıcıya sahip Spotify’de, çevrimdışı mod sayesinde kolay bir şekilde internet olmadan şarkıları dinleyebilirsiniz.

Spotify, Premium kullanıcılarına 5 cihaza kadar, cihaz başına 10.000 şarkı indirmesine imkân sağlıyor. Fakat şarkıları indirmeniz ve ardından premium hesabınızı iptal etmenizi önlemek için uygulamada özel önlemler alınmış durumda. Bu nedenle üyelik sırasındaki kurallara dikkat etmek gerekiyor.

Spotify Nasıl Kullanılır?

Spotify’ın kullanımı çok basit. Öncelikle android ya da ios uygulamasını indiriyoruz. Ardından üye oluyoruz. Üye olduktan sonra isteğe bağlı olarak ayarlar kısmından Facebook ile senkronize etme olanağınız da bulunuyor. Facebook ile senkronize ettiğinizde arkadaşlarınızın hangi şarkıları dinlediğini de kolayca öğrenebilirsiniz.

Sol üstteki menü butonuna basıp “Gözat” kısmından en çok dinlenen listeler, pop, caz, rock, fitness, club, country, vs. tarzlarından birini seçiyoruz.

“Karışık çal” seçeneğine basıldığında liste karışık çalmaya başlar. Uygulama içinde “+ takip et” bölümünü kullandığınızdaysa size “çalma listeleri” bölümüne kaydetme imkânı sunacaktır. “Çalma listenize” menüden ulaşabilirsiniz. İstemediğiniz listeleri buradan silebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilir ve indirebilirsiniz.

Spotify’de İnternetsiz Şarkı Dinleme Yöntemi Nasıl?

Spotify’de internet olmadan da şarkı dinlemek istiyorsanız Spotify indir seçenekleri ile müzikleri indirerek dinleyebilirsiniz.

Spotify internetsiz kullanma işlemlerini inceleyelim:

  • Tabletler ve telefonlardan şarkıları indirmek istiyorsanız Kütüphanenize gidin ve Çalma Listeleri, Şarkılar, Albümler, Sanatçılar veya Podcast’lerden birisini seçin.
  • En üstteki “İndir” seçeneğini bulun ve açın.
  • Podcast bölümlerini indirmek için başlık yanında bulunan oka tıklayın.
  • Masaüstünde albüm veya podcast indirmeniz mümkün değil. Ancak çalma listelerini veya kaydettiğiniz tüm şarkıları indirebilirsiniz. Cep telefonundaki gibi sağ üst kısımdaki “İndir” seçeneğini bu işlemler için kullanma imkânınız bulunur.
spotify çevrimdışı dinleme

Spotify Çevrimdışı Modu Test Etmek

Spotify kullanırken müzikleri çevrimdışı dinlediğinizden emin olmak istiyorsanız Ayarlar – Oynatma – Çevrimdışı bölümüne geçiş yapmalısınız. Çevrimiçi olurken de verilerini takip etmek istemediğiniz durumlarda da Ayarlar – Veri Tasarrufu bölümüne giderek müzik kalitesini düşürebilir, böylece tasarruf sağlayabilirsiniz.

Spotify, ücretli premium hesabının dışında ücretsiz versiyona da sahiptir. Bu seçenekte ücretsiz bir şekilde şarkı dinleyebildiğiniz gibi karışık çalma gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz versiyon kısıtlı olduğu gibi belirtilen binlerce şarkı indirme işlemlerini de desteklememektedir. Bu nedenle Spotify’de çevrimdışı keyfi yaşamak istiyorsanız premium hesaba sahip olmanız gerektiğiniz belirtmemiz gerekiyor.

Bu üyelik için aylık bir ücret ödemeyi kabul ettikten sonra pakette yer alan şu özelliklere sahip oluyorsunuz:

  • İstediğin parçayı çal,
  • Çevrimdışı dinle,
  • Reklam kesintisi yok,
  • Sınırsız atlama hakkı,
  • Yüksek kaliteli ses

Spotify çevrimdışı dinleme nasıl kullanılır, Spofity premium üyelikte aile ve öğrenci gibi farklı seçenek ve fiyatlandırmalar da mevcuttur.

Spotify Destek kategorisi ile tüm güncel konulardan haberdar olabilirsiniz.

Spotify Ücretli mi?

Sportify müzik dinleme servisi aylık ücretlendirme sistemi ile çalışmakta olan ücretli bir sistemdir.

Spotify Müzikleri İnternetsiz Dinlenebilir mi?

Spotify müzik listenizde yer alan müzikleri çevrimdışı dinlemek için bazı yöntemleri uygulamanız gerekmektedir. Bu yöntemlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Spotfiy Aile Paketi Nedir?

Spotfiy üyelik sistemleri çeşitlilik göstermektedir. Aile paketi ile aynı hesabı birden fazla kişi kullanabilirsiniz. Bu sayede daha hesaplı bir spotify kullanımı sağlamış olursunuz.

Spotify üye olmadan kullanılır mı?

Ücretsiz olarak da Spotify’ı kullanabiliyorsunuz; ancak belli kısıtlamalar dahilinde. Örneğin Spotify’ı bilgisayarınıza veya telefonunuza kurdunuz. İnternetiniz yoksa Spotify’ı hiç açmakla uğraşmayın; müzik dinleyemezsiniz.

Spotify uygulaması ücretsiz mi?

Tüm kısıtlamaları kabul ederseniz; evet Spotify’ı bedava kullanabiliyorsunuz.

Spotify iki kişi kullanabilir mi?

Ayarlarda bir değişiklik yapmadan istediğin kadar çok cihazda Spotify oturumu açabilir ve dinleyebilirsin ancak aynı anda sadece bir tek cihazda çalabilirsin.

Pinterest Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir