Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Son zamanların merak edilen konularından Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemini detaylı olarak ele aldık. Spotify dünya çapınca milyonlarca kişinin severek kullandığı bir müzik uygulamasıdır. Android ve iOS işletim sitesi için uyumlu olan uygulama içerisinde dinlenilen müziklerin paylaşımı da yapılabilmektedir. Bilgisayardan kullanımı da mümkündür. Kullanıcı hesabı oluşturulabilmesi için iki farklı seçenek mevcuttur. Bunlardan biri Facebook bir diğeri ise e-mail hesabı seçeneğidir. Bu şekilde üyelik oluşturduktan sonra uygulama size otomatik olarak harf ve rakamlardan oluşan bir kullanıcı adı verecektir. Ne yazık ki pek hoş olmayan bu kullanıcı adı birçok kişiyi rahatsız etmektedir.

Görünüşünün oldukça itici olması sebebiyle Spotify kullanıcı adı değiştirme seçeneği birçok kişiye cazip gelmektedir. Ücretsiz olarak kullanılması halinde reklamların dinlediğiniz şarkıyı yarıda kesme durumu ile karşılaşılabilmektedir. Belirli bir ücret vererek açabileceğiniz üyelik ile reklamsız müzik dinlemenin tadını çıkarabilirsiniz. Spotify uygulamasın da en çok merak edilen konu ise kullanıcı adının değiştirilip değiştirilmediğidir. Spotify kullanıcı adı değiştirmek aslında birçok kişinin bilmediği fakat oldukça kolay bir işlem türüdür. E-mail veya Facebook üzerinden kendinize oluşturduğunuz hesabınızın kullanıcı adını değiştirmek için gerekli adımları izlemeniz gereklidir. Facebook üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz, fakat Facebook kullanmayanlar için herhangi bir çözüm ne yazık ki bulunmamakta. Bunun için kendinize Facebook adresi açarak uygulama ile eşleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kendinize ait yeni bir Spotify uygulama üyeliği açarak istediğiniz kullanıcı adını kullanabilirsiniz.

Spotify Facebook ile Kullanıcı Adı Değiştirme

Farklı seçenekler yardımıyla kullanıcı adı değiştirilebilse de Spotify uygulaması içerisinde kullanıcı adı değiştir bölümü ne yazık ki bulunmuyor. Spotify kullanıcı adının değiştirilebilmesi birçok kullanıcı tarafından istense de uygulama bulunla ilgili henüz bir değişiklik yapmış durumda değil. Kullanıcı adının değiştirmek için Facebook ile uygulamanın bağlantılı olması gerekiyor. Facebook üzerinden değiştirmek her ne kadar mümkün olsa da Facebook kullanmayan kullanıcılar için alternatif bir çözüm bulunmuyor. Bunun yerine yeni hesap açılarak yeni kullanıcı adına sahip olunabilmekte. Ücretli bir uygulama olması sebebiyle bu durum birçok kişiye cazip gelmese de kampanyalı olarak öğrenci hesabı açarak uygun fiyatlara yeni üyelik oluşturulabilmekte. Kullanıcıların memnuniyetsiz olduğu kullanıcı adı değiştirme seçeneğini facebook üzerinden yapabilir veya kendinize ait yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz. Aksi durumda kullanıcı adınızı değiştirebilmek için bir çözüm sunulmamakta. (Spotify Destek)

Telefondan Spotify Kullanıcı Adı Değiştirmek

Spotify uygulamasında kullanıcı adınızı telefon uygulaması ile değiştirmek için yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanmıştır.

  • Telefonunuzdan Spotify uygulamasına giriş yapın.
  • Sağ üst köşede bulunan ayarlar işaretine tıklayın.
  • Menüde bulunan Sosyal bölümüne girin.
  • Facebook’a Bağlan seçeneğine tıklayın ve adımları takip ederek işlemi tamamlayın.
spotify kullanıcı adı

Bilgisayardan Spotify Kullanıcı Adı Değiştirmek

  •  Kullanıcı adınızı Facebook profil aracılığı ile değiştirebilirsiniz. Facebook üzerinden kullandığınız kullanıcı ismini Spotify uygulamasına aktararak isim değişikliğinizi yapabilirsiniz. Bunun için uygulamayı Facebook ile bağlantılı hale getirmeniz gerekmektedir.
  •  İlk olarak Spotify uygulamasında yer alan Facebook’ a bağla seçeneği mevcuttur. Bu seçeneğe tıklayarak Facebook kullanıcı adınızı girmeniz gerekmektedir.
  •  Facebook kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra onaylamanız gerekmektedir.
  •  Onaylama sonrasında, Spotify uygulaması ve Facebook bağlanmış olur.
  •  Bu işlemleri adım adım gerçekleştirdikten sonra Facebook kullanıcı adınız Spotify kullanıcı adınız olacaktır.
spotify kullanıcı adı değiştirme

Spotify hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için Spotify Destek konularımızı ziyaret edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Spotify Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Şifrenizi kayıtlı mail adresiniz ya da telefon numaranız ile güncelleyebilirsiniz.

Ücretsiz Spotify Kullanmak Mümkün mü?

Spotify ücretsiz üyeliği mevcuttur, fakat bu üyelikte reklamlar ve bazı kısıtlamalar mevcuttur.

Spotify Aylık Ücreti Ne Kadardır?

Aylık ücreti paketlere göre değişkenlik göstermektedir lakin son zamanlarda 8.99 TL ve 29.99 TL olarak satış fiyatları mevcuttur.

Spotify Aile Boyu Paket Ne Demektir?

Aile boyu paket 4 kullanıcının dahil olabildiği ortak bir pakettir.

Spotify Kullanmak İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

Uygulamayı kullanabilmek için en az 13 yaşında veya 13 yaşından büyük olmak gerekir.

Spotify Reklamları Nasıl Kapatılır?

Reklamları kapatmak için ücretli üyelik hesabına sahip olmak gerekir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir