Spotify Profil Resmi Değiştirme

Spotify Profil Resmi Değiştirme

Sizde Spotify profil resmi değiştirme işlemini yapmakta zorlanıyor musunuz? Sportify uygulaması, kullanıcıların müzik dinlemesine yardımcı olan çevrimiçi bir uygulamadır. Çeşitli müzikleri dinleyebilir ve bunu sadece aylık belirli bir ücret karşılığında yenileyebilirsiniz. Üyeliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabileceğiniz bu uygulama, öğrencilere ve aile olarak katılım gösteren kişilere ayrı indirimler sunmaktadır. Uygulamayı kullanabilmeniz için üye olmanız ve profil oluşturmanız gerekmektedir.

Spotify Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify profil resmi değiştirme işlemi son derece basittir. Resminizi istediğiniz zaman, istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Resminizi olduğunuzdan daha güzel bir resimle değiştirmek istiyorsanız, şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

 • Uygulamaya giriş yapın.
 • İsterseniz telefondan, isterseniz de bilgisayardan giriş yapabilirsiniz.
 • Uygulamayı girdiğinizde sağ tarafta profil kısmı bulunacak.
 • Profilin üzerine geldiğiniz zaman, “Değiştir” seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra galerinizden dilediğiniz resmi seçebilirsiniz.
 • Ancak seçtiğiniz resim boyutunun en fazla 4 MB olması gerektiğini belirtmemiz gerekiyor.

Adım Adım Spotify Profil Resmi Değiştirme

Spotify profil resmi değil de kaldırmak istiyorsanız da şu aşamaları izlemeniz gerekecektir:

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Profil resminizin üzerine gelin.
 • Değiştir seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza “Kaldır” çıkacak.
 • Kaldır dediğinizde, profil resminiz olmayacak.

Aynı yerde Spotify profil adı değiştirme işlemi de yapabilirsiniz.Profil adınızın diğer kullanıcılarda olmaması gerekiyor. Profil isimleri kişiye özel olarak verilmektedir.Aynı zamanda aynı seçenek üzerinden mail, isim ve doğum günü bilgileriniz gibi kişisel verilerinizi düzenleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi Spotify profil fotoğrafı değiştirme işlemi son derece basittir. Sizler de istediğiniz zaman bu işlemi telefonunuzdan ya da bilgisayarlarınızdan yapabilirsiniz. (Spotify Destek)

spotify profil resmi değiştirme

Spotify Uygulaması Ücretli mi?

Spotify uygulamasına ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Ancak ben reklamlara katlanamıyorum diyorsanız, Premium üyelik tercih edebilirsiniz. Çok cüzi miktarlarda Premium üyesi olabilirsiniz. Eğer ücret ödemeden kullanırsanız, sadece internetin olduğu ortamlarda kullanabilirsiniz. Premium üyeler ise, internet olmadan çevrimdışı bir şekilde müzik dinleyebilmektedir.

Spotify Nasıl Kullanılır?

Spotify uygulamasında Spotify profil resmi koyma işlemi kadar, uygulamayı kullanmak da son derece kolay. İlk olarak İOS ya da Android üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirdiğiniz zaman üye olmanız gerekmektedir. Üye olduğunuz zaman dilerseniz Spotify uygulamasını Facebook adreslerinizle senkronize edebilirsiniz. Burada uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı görebilir, onlarla beraber müzik paylaşımı yapabilirsiniz.

Üye olduktan sonra sol üst kısımda menü bulunmaktadır. Buraya tıklayarak en çok dinlenilen müzikleri görüntüleyebilir, sizler de kendinize ait çalma listesi üretebilirsiniz. Eğer beğendiğiniz bir çalma listesi olursa + Takip Et işaretine basarak çalma listenize ekleme yapabilirsiniz. Beğendiğiniz müzikleri ekleyebileceğiniz gibi, beğenmediğiniz ve dinlemekten sıkıldığınız müzikleri listenizden silebilirsiniz.

Spotify Müzik Uygulamasının Diğer Müzik Uygulamalarından Farkı Nedir?

Spotify uygulamasının diğer müzik uygulamalarından bazı farkları bulunmaktadır. Bu farkları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Müzik dinleme işlemini yasal olarak yapabilirsiniz.
 2. Küçük üyelik miktarlarıyla reklamsız müzik dinleyebilirsiniz.
 3. Bilgisayar, telefon ve tabletlerde kullanabilirsiniz.

Spotify hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/spotify-takipci-satin-al

Spotify Nedir?

Spotify, internet üzerinden müzikler dinleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz, kendi adınıza çalma listeleri oluşturabileceğiniz bir müzik platformudur.

Spotify Ücretli mi?

Spotify kullanmak için aylık abonelik paketlerinden birine sahip olmanız gerekmektedir. Ücretsiz bir şekilde deneme sürümünden yararlanabilirsiniz ancak sürekli olarak kullanmak için ücret ödemeniz gerekmektedir.

Spotfiy Profil Resmi Değiştirilebilir mi?

Spotify hesabınızın profil resmini değiştirmeniz diğer sosyal medya uygulamalarında da olduğu gibi mümkündür. Profil resmini nasıl değiştireceğiniz ile ilgili detayları blog yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Spotify Reklamları Nasıl Kapatılır?

Spotify reklamlarını kapatmak için aylık ücretli aboneliklere sahip olmalısınız.

Spotify Kullanım Yaş Sınırı Var mı?

Spotify üyesi olabilmek için en az 13 yaşında olmak gerekir.

Spotify Müzikleri İndirilebilir mi?

Spotify müziklerini indirmek maalesef mümkün değildir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Spotify Profil Resmi Değiştirme adlı yazınızı okudum. Bu tarz paylaşımlarınız sayesinde aklımızda ki soru işaretleri gideriliyor. Çok teşekkürler..