Spotify Şarkıları Nereye İndiriyor?

Spotify Şarkıları Nereye İndiriyor?

Free olarak ücretsiz şekilde kullanılabileceği gibi Premium paketlere de sahip olan Spotify şarkı indirme nasıl oluyor sorusu sıklıkla sorulagelmektedir. Özellikle Premium üyeler tarafından indirilen şarkıların bulunmamasından kaynaklı problemlerin yaşandığı görülmektedir. 50 milyondan fazla şarkıyı kaliteli sesle kullanıcılarına sunan müzik uygulamasında istenilen şarkıların cihazlara indirilmesi dakikalar içinde gerçekleşmektedir. Peki, sonrasında bu müziklerin kullanımları nasıl olmaktadır?

Spotify Şarkı İndirme İşlemi

Milyonlarca kullanıcıya hitap eden Spotify müzik indirme işlemi için öncelikli olarak Premium üyelik şartı bulunmaktadır. Deneme süresi ücretsiz olmakla birlikte sonrasında bireysel, aile ya da öğrenci paket seçenekleriyle tüm kullanıcılar Premium avantajlarından yararlanabilir.

Spotify şarkıları nereye indiriyor

Premium hesaplar üzerinden internet olmaksızın şarkı dinlenebileceği gibi aynı zamanda şarkı indirme imkanı da verilmektedir. Aylık veya yıllık ödemeli Spotify üyelik sahipleri istediği şarkıları cihazına indirebilir, arzu ettiği zaman diliminde şarkılar çalabilir. Pop, Slow, Rap ya da Rock gibi farklı müzik türlerinde çalma listeleri de oluşturulabilmektedir. Öğrencilik belgesinin ilgili link bağlantısı üzerinden sisteme eklenmesiyle Premium üyelik yarı fiyatlı olarak işleme alınır. 12 ay geçerliliğe sahip olan öğrenci indirimiyle şarkı indirme noktasında herhangi bir kısıtlama yoktur. Sonrasında ise yenileme süreçleri başlatılırken dört yıl boyunca hesabın öğrenci indiriminden yararlanmasına izin verilir. Yenileme işlemlerinin yapılmaması durumunda ise doğrudan Premium üyelik standart fiyat tarifesine geçirilmektedir. Ancak yine de şarkı indirmeyle ilgili aksilik yaşanmamaktadır. Bunun haricinde aile paketiyle 6 farklı hesaptan şarkı indirilebilir, hiçbir sorun olmaksızın tüm cihazlardan işlemler yapılabilmektedir. Yüksek müzik kalitesine sahip olarak hemen indirme işlemleri gerçekleştirilir. Ayrıca sesli kitap ve Podcast imkanları da mevcut olurken şarkı nasıl indirilir sorusuna da yanıt bu şekilde verilmektedir. (Spotify Destek)

Spotify Şarkı Nereye İndirilir?

Spotify Premium üyelere özel olan şarkı nereye indirilir sorusuna sistem için yanıt verilir. Bilindiği gibi indirme işlemleri Spotify tarafından yapılırken özel olarak şifrelenmiş şekilde müzikler cihaz üzerinden kullanılır. Bundan dolayı çoğu kullanıcı, indirilen müziklerin telefonda görünmemesinden şikayet etmektedir. Ancak bilinmesi gerekir ki Spotify doğrudan ses formatında bir indirme işlemi yapmamaktadır. Bunun nedeni ise Premium üyeliğin devam etmesinin sağlanmasıdır. Doğrudan cihazlara açık bir şekilde indirmenin olması halinde kullanıcılar, Premium üyeliğini sonlandırarak indirdikleri şarkıları dinlemeye devam edebilirlerdi. Bunun önüne geçmek için mutlak surette Spotify Premium hesabının olmasını zorunlu kılacak bir sistem işleyişi mevcuttur. Şarkılar doğrudan Android-data-com.spotify.music klasörünün içerisine ekleniyor. Kayıt durumları sonrasında dinleme bu şekilde yapılıyor. Spotify Dosya için Dosya Yöneticisi üzerinden işlemler yapabilirsiniz. Files-spotifycache-storage ile indirme yaptığınız dosyaları görüntüleyebilirsiniz. Bu dosyaların kullanımları Premium üyelikle gerçekleşir. Doğrudan telefona indirme olmadığı için üyeliklerin kapatılması halinde şarkıların dinlenmesi de söz konusu olmamaktadır. Neden böyle bir şifreleme olduğu sorusuna ise basit yanıtlar bulmak mümkündür. Şifreli olarak kendi dosyasını oluşturmaması halinde deneme süresi içinde kullanıcılar istedikleri dosyaları cihazına indirerek üyelikler çıkabilirdi. Spotify şarkı indirme işlemini sizlere detaylıca anlattık.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Spotify Podcast Nedir? Nasıl Yüklenir?

Spotify sayfalarınızı büyütmek ve hedef kitlenizi genişletmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/spotify-calma-listesi-takipci-satin-al

Spotify Premium şarkı indirme sınırı var mıdır?

Spotify ile telefonunuzun hafızası yettiği kadar şarkı indirebilirsiniz, indirme ile ilgili bir sınır bulunmamaktadır.

Spotify ücretsiz olarak kullanılabilir mi?

Spotify ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ücretsiz kullanımlarda çoğu özellik kısıtlı olsada ücretsiz olarak şarkı dinleyebilirsiniz.

Spotify üyeliği yıllık olarak satın alabilir miyim?

Spotify üyeliğinizi aylık ya da yıllık paketlerle sağlayabilirsiniz. Yıllık paketler de toplu ödeme yaparak indirim hakkı kazanabilirsiniz.

Spotify Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir