Spotify Üyelik İptali Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Spotify Üyelik İptali Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Spotify üyelik iptali yapmak mı istiyorsunuz, işte tüm detaylar. Spotify son zamanların kuşkusuz en popüler çevrimiçi müzik dinleme programı durumunda. Buna rağmen pek çok üye, farklı nedenlerden dolayı Spotify hesap kapatma kararı alabiliyor. Spotify hesap silme aslında sanılanın aksine hiç de zor bir işlem değil. Bu yazımızda size Spotify hesaplarınızı sorunsuz şekilde nasıl kapatabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Tabi bunun öncesinde kısaca Spotify hakkında bazı genel bilgileri hatırlamakla başlayalım.

Spotify çevrimiçi müzik dinleme sitesi, 2008 yılında kuruldu. Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı pek çok ülkede önemli bir kitle tarafından beğenildi. Spotify ücretli bir aplikasyon. İlk üç aylık deneme süresinden sonra tüm müzikleri uzun ve daha yüksek kaliteli halleri ile dinlemek, yeni müzikleri özgürce keşfetmek için Premium hesaba geçiş yapmanız gerekir. Her yerde ve her ortamda kesintisiz şekilde müzik dinlemek için Spotify üst düzey bir hizmet veriyor. Aynı zamanda internetin olmadığı zamanlarda da indirdiğiniz müzikler sayesinde problem yaşamaksızın müzik dinlemeyi sürdürebilirsiniz. Tüm bu olumlu özelliklerine rağmen Spotİfy hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyen üyeler bulunabilir. Aplikasyonun ücretli olmasından dolayı insanlar tedirgin olup hesaplarını kapatmak isteyebilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri de üyelik devam ettiği sürece otomatik olarak banka hesaplarından aylık ücretin çekileceği korkusudur. Oysa Spotify hiçbir şekilde sizden bir taahhüt istemez. Spotify’i dilediğiniz zaman istediğiniz ölçüde bırakabilirsiniz. Bu konudaki detaylara gelin birlikte göz atalım.

Spotify’da Üyelik Taahhütü Yok

Spotify aplikasyonunun herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Uygulamayı kullanmak adına Spotfiy premium hesap sahibi olmanız şart değildir. Sistem bu noktada inisiyatifi tamamen üyelere bırakmıştır. Üyeler istemedikleri ölçüde abone olmazlar ya da aboneliklerini o ay için yeniletmezler. Dilerlerse de hesaplarını tamamen kalıcı olarak silebilirler. Spotify’e üyelik esnasında kalıcı olarak hesap silme konusuna dair detaylı bir bilgilendirmeyle karşılaşırsınız. Bu konudaki tüm detayları Spotify’nin yardım sayfasında da yer alıyor. Spotify üyelik iptali işlemleri sanıldığından çok daha kolay. Spotify üzerinden hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz takdirde size atanan kullanıcı adını artık kaybetmiş olursunuz. Yani aynı kullanıcı adı ile bir dahaki sefere yeni bir üyelik açma şansınız ortadan kalkar. Diğer yandan Spotify hesabını kalıcı olarak silmek isteyen üyeler, tüm özel bilgilerini kaybeder. Bunların içinde özel listeler, kaydedilen müzikler, algoritma bilgileri ya da çalma listeleri yok olur. Sonuçta Spotify aplikasyonunda her kullanıcı adına özel olarak atanmış bilgiler söz konusu. Kapatma sonrası bu bilgileri bir daha geri getiremezsiniz. Aynı şekilde üyelik esnasında takip ettiğiniz hesaplar da ortadan kaybolacaktır.

Spotify hesaplarını kapatan kişiler neleri kaybedecekleri konusunda genelde bilinçsiz olabiliyor ve büyük pişmanlıklar yaşayabiliyor. Özellikle de çalma listeleri ve kaydedilen müzikler konusunda büyük bir hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar. Bu nedenle Spotify hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce hesabınızdaki tüm bilgileri son bir kez inceleyin ve gerekli notları alın. (Spotify Destek)

spotify üyelik iptali

Spotify’da Üyelik İptali Nasıl Gerçekleşiyor?

Spotify hesabına girdikten sonra İletişim Formu / Hesap bölümüne gelin. Burada Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum şeklinde belirtilen bölümü tercih edin. Karşınıza hesabımı kapat biçiminde yeni bir bölüm çıkacak. Bu tam olarak sizin aradığınız yer. Sistem size hesabınızı neden kapatmak istediğinizi soracaktır, gerekli yanıtı girin ve gönderin. Bu işlemle beraber Spotify kalıcı olarak üyelik kapatma işleminizi sona erecek.

Sitemizi ziyaret ederek Spotify ürünlerimizi inceleyebilir ve satın alabilirsiniz; https://www.instatakipci.com/spotify-dinlenme-satin-al

Spotify Ücretsiz Üyelik var m?

Spotify Free olarak kullanımı mevcuttur fakat şarkı seçme özelliği kısıtlıdır. Free özelliğinde reklam içerikleri de mevcuttur.

Spotify Üyelik İptal Bedeli Var mı?

Ürünü yıllık aldığınız takdirde, 1 yıllık bedeli ödeyerek kapatırsınız ve ödediğiniz ücreti geri alamazsınız.

Spotify Premium Deneme Sürümüne Ücret Ödenir mi?

Deneme sürümleri tamamen ücretsizdir. Bu sürümlerde kart bilgisi tedbir amaçlı alınmaktadır.

Spotify hesabı kaç kişi tarafından kullanılabilir?

Spotify hesabınızla başka telefon ve bilgisayardan dilediğiniz kadar oturum açabilirsiniz fakat aynı anda sadece tek bir müzik dinleyebilirsiniz. Yani siz bir hesapta müzik dinlerken diğer hesapta müzik dinleyemezsiniz.

Bireysel Spotify üyeliği ne kadar?

Bireysel Spotify üyeliği 2021 yılı güncel 17.99 TL dir.

Spotify Müşteri Hizmetleri ile nasıl görüşebilirim?

Bir konu hakkında bilgi almak veya herhangi bir sorun hakkında yardım almak için https://support.spotify.com/ adresini kullanarak bildirebilirsiniz.

Spotify Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 24 Ortamala: 4.8]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

18 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, sizlerden habersiz açılan hesaplarınız ile ilgili şikayetlerinizi Spotify destek hizmetlerine iletmelisiniz. Bankanızdan çekilen bir miktar var ise lütfen bankanız ile de iletişime geçiniz.

  1. Ben üyeligimi iptal ettigim halde neden benim kartimdan ücret alıniyor 3 aydır haksiz yere kartimdan ücret aliniyor onları nasıl ödeyeceksiniz bu nasil bir site ulaşabilecegimiz müşteri hizmetleri numarası dahi yok benim üyeliğimi sonsuza kadar iptal edin artık her ay ben havaya para ödemek zorundamıyım

    1. Merhaba, Spotify destek merkezi ile iletişime geçerek kartınızın kullanıldığı hesap bilgilerini talep ediniz. Ayrıca banka üzerinden kartınızı kullanıma kapatınız.

  2. Arkadaşlar benim bilgim dışında obone olmuş görünüyor um Kredi kartı ödeme si alınıyor ne bankan iptal ettire bildim nede ulaşım kuramıyor rum savcılığa suç duyurusunda bulunacağız .

  3. Spotify hesabımı hatırlamıyorum. Bu yüzden iptal edemiyorum. Bu yüzden bankayı aradım Kredi kartım kayboldu dedim yenisini gönderecekler. Kredi kart numarası değişecek Hesabımdan yine abonelik parası kesilir mi

  4. Spotify üyelik silme hesap iptali ve bunun gibi işlemlerin nasıl yapıldığını benim gibi merak edenler için faydalı bir blog olduğunu düşünüyorum.

  5. Haberim olmadan sitenizden kredi kartım ile alışveriş yapılmış ücreti geri iadesini talep ediyorum ve hesabın kapatılmasını istiyorum